Най - вълнуващия въпрос зимно време.
chapara - майстор
пет мар 03, 2023 4:02 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет мар 03, 2023 3:55 pmjoro_kem написа:
пет мар 03, 2023 3:52 pmchapara написа:

Не му обръщай внимание- толко години едно и също, та една менопауза ли ще го стресне?!
Адвокат на адвоката или на всяка загоряла манджа мерудия. Не обичам да чета и слушам простотии камо ли от.......... Факта че ще преправя нафтова дърта печка от нафта на масло с увеличаване на отвора за въздух и ще постигне пиролиза, всеки пожарникар знае че е недопустимо. Не знам ти да не си бил на учение по време на тоя урок когато са раздавали ъкъл :? :lol:
Мено не мено казват лекарите, ма и тоя урок май , а :shock: :?
пет мар 03, 2023 7:59 pmchapara написа:
Адвокат на адвоката или на всяка загоряла манджа мерудия. Не обичам да чета и слушам простотии камо ли от.......... Факта че ще преправя нафтова дърта печка от нафта на масло с увеличаване на отвора за въздух и ще постигне пиролиза, всеки пожарникар знае че е недопустимо. Не знам ти да не си бил на учение по време на тоя урок когато са раздавали ъкъл :? :lol:
Мено не мено казват лекарите, ма и тоя урок май , а :shock: :?
Колко пъти ще се насереш.....днес?
пет мар 03, 2023 9:31 amТрифон П.Трифонов написа:
...
Определено начинът не е този, на Маца.
...
viewtopic.php?f=10&t=69758#p1128183

Честит празник!
Един не му дойде на "умният" акъл. Поне в говорилнята да беше се сетил някой...
Явно толко българи пишат!

пп. Папи, за теб, само още веднъж, защото предполагам не си виждал пиролиза в обикновена печка, че и с водна риза, в камерата?! Никакви претенции да е пиролизно съоръжението. Има си екстрите, които спомагат това, но от теб пазим тайна.
https://photos.app.goo.gl/tgpjhzvrKQVTyXBq7
Та, кой на кого, или как ти се е сторило, айде някой друг път!
silent - майстор
Имам познат с маслена горелка...не мирише на нищо...даже не се вижда пушек от комина...
Събира отработено масло излиза му без пари...но си иска подръжка...честа смяна на филтри, смяна на дюзи периодични настройки и вероятно около 50-100лв ток за системата на месец...и тъй като съм я виждал и проявявам интерес от любопитство само ...ще кажа че моя комин на пелети мирише повече...
Но въобще не става дума за нафтова печка...и ако не си запали къщата и не осмърдява комшиите нека си дими...половината че и повече от тези дето се се хващат за чуждата екология да си видят собствена екология....смърдящи таралясници дето в нормална държава преглед не могат да минат...
Последна промяна от silent на пет мар 03, 2023 9:44 pm, променено общо 2 пъти.
silent - майстор
пет мар 03, 2023 8:25 amLazarGanev написа:
Отделно аз като работодател се впечатлих от определението за безплатно гориво и бих направил всичко подобна мърша да остане на улицата, а не да и помагам да се топли за чужда сметка, хабейки скъпи суровини :finga:
Ти като работодател си ми ясен...навремето работех в цех за рязане и работодателя ни пращаше перодично буса за да връща скрапа от клиентския материал който не са искали да си вземат..в крайна сметка искат не искат почнахме да им го товарим и него....щото големи заплати даваше та да не вземат работниците с парите от скапа да взема да изкарват повече от него
Не винаги някакъв остатъчен продук е кражба...ти като си сменяш маслото на колата искаш ли си го...ако не го вземаш то собственост на сервиза ли е...и ако механика го вземе от кой го е откраднал...
brassSob - специалист
пет мар 03, 2023 9:20 pmsilent написа:
Имам познат с маслена горелка...не мирише на нищо...даже не се вижда пушек от комина...
Събира отработено масло излиза му без пари...но си иска подръжка...честа смяна на филтри, смяна на дюзи периодични настройки и вероятно около 50-100лв ток за системата на месец...и тъй като съм я виждал и проявявам интерес от любопитство само ...ще кажа че моя комин на пелети мирише повече...
Дюза почти не се налага да се сменя. На нафтовите горелки дюзите имат филтър и там са по-капризни. Но една нафтова дюза е 20лв. Дюза за горелка на масло е 220 лв./ за заводска/. Единственото което може да се прецака е гуменото уплътнение. Няма кой знае какво да се поддържа при тях. Филтър рециркулационен няма какво да му се сменя. Развива се, чисти се и пак се навива.
Прикачен файл:
IMG-070dd0044e97bc0d7b077306f2e7026e-V.jpg
LazarGanev - "Велик майстор"
пет мар 03, 2023 9:29 pmsilent написа:
пет мар 03, 2023 8:25 amLazarGanev написа:
Отделно аз като работодател се впечатлих от определението за безплатно гориво и бих направил всичко подобна мърша да остане на улицата, а не да и помагам да се топли за чужда сметка, хабейки скъпи суровини :finga:
Ти като работодател си ми ясен...навремето работех в цех за рязане и работодателя ни пращаше перодично буса за да връща скрапа от клиентския материал който не са искали да си вземат..в крайна сметка искат не искат почнахме да им го товарим и него....щото големи заплати даваше та да не вземат работниците с парите от скапа да взема да изкарват повече от него
Не винаги някакъв остатъчен продук е кражба...ти като си сменяш маслото на колата искаш ли си го...ако не го вземаш то собственост на сервиза ли е...и ако механика го вземе от кой го е откраднал...
Искрено съжалявам, че щефът ти ви е лишил от чуждия скрап и ти съчувствам! Ай сиктир, откъде накъде ще ви лишава от ващо? Мислил ли си за напускане? Пожелавам ти да станеш и ти работодател и да му натриеш носа!
Баш Майсторо - специалист
При положение че си работодател ти и всичко което си пратил за монтаж ти е платено и остане фира клиента ще разполага с нея, на кой ще я даде си е негова работа според мен. Не се занимавам с такива работи ама явно шефовете сте пълни задници. Иначе много уважавам вашите мнения по същество за отоплението и др.
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, щом си чел договора между шефа и клиента, естествено е да говориш уверено, аз не съм го чел и нямам думата...
silent - майстор
пет мар 03, 2023 10:29 pmLazarGanev написа:
пет мар 03, 2023 9:29 pmsilent написа:
пет мар 03, 2023 8:25 amLazarGanev написа:
Отделно аз като работодател се впечатлих от определението за безплатно гориво и бих направил всичко подобна мърша да остане на улицата, а не да и помагам да се топли за чужда сметка, хабейки скъпи суровини :finga:
Ти като работодател си ми ясен...навремето работех в цех за рязане и работодателя ни пращаше перодично буса за да връща скрапа от клиентския материал който не са искали да си вземат..в крайна сметка искат не искат почнахме да им го товарим и него....щото големи заплати даваше та да не вземат работниците с парите от скапа да взема да изкарват повече от него
Не винаги някакъв остатъчен продук е кражба...ти като си сменяш маслото на колата искаш ли си го...ако не го вземаш то собственост на сервиза ли е...и ако механика го вземе от кой го е откраднал...
Искрено съжалявам, че щефът ти ви е лишил от чуждия скрап и ти съчувствам! Ай сиктир, откъде накъде ще ви лишава от ващо? Мислил ли си за напускане? Пожелавам ти да станеш и ти работодател и да му натриеш носа!
Отдавна не работя там. Аз пък ти пожелавам да имаш читави работници които да не преджобваш за нечии чужди жълти стотинки...дребнаво и обидно е ...
LazarGanev - "Велик майстор"
Благодаря, доволен съм от работниците си и правя всичко възможно и те да са доволни, за да ги запазя, защото са ми ценни - много и дълго съм инвестирал в тях. Дребнаво и обидно е работниците да се нахвърлят като хиени или мършояди върху отпадъците от някой обект. Ако има нещо ценно за прибиране, то трябва да стане организирано, след договорка между шефа и клиента, а евентуалните облаги после да се ползват общо - къде за почерпка, къде за екипировка и т.н.

Тема "Нафтова печка на масло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: