Най - вълнуващия въпрос зимно време.
mitkomaca - специалист
Та идеята ми е следната, да преоборудвам една нафтова печка да бачка на масло,не горяло двигателно а хидравлично, в бачкането всички машини текат като лейки и само им се долива и най ама май важното е, че е безплатно, днес ми я докараха печката тия дни ще и сложа кюнци и ще я тествам заредих вчера 10 литра за пробите, ако някой има съвет да свирка, първоначално ще и направя допълнителни дупки да дърпа по голям дебит въздух в горивната камера, и преди съм ползвал такава печка по това предназначение ама остана при бившата с нея изгорих към 3 тона масло, сега ме е яд,че не си я прибрах
chapara - майстор
Идиотите ще умрат три дни след края на света :axe:
mitkomaca - специалист
чет мар 02, 2023 8:35 pmchapara написа:
Идиотите ще умрат три дни след края на света :axe:
И на кво основание е тоя коментар баце, бензин, дизел, газьол, пропан, масло, PVC, мазут и какви ли не неща са на основата на Нефт, ти чул ли си за Пиролиза? На същия принцип се преработва нефта, ако се гори нафта кво е, и при нафтата и маслото горят изпаренията със син пламък и никакъв дим през комина, мерси за коментара ама явно нафтова печка не си виждал
preslav - майстор
https://www.ktsz.eu/%D1%85%D0%B8%D0%B4% ... -32-46-68/
http://www.law-review.mk/dizel-benzin-t ... amenqvane/
Не съм специалист, но нещо ме притесняват точките на възпламеняване - да няма БУМ!
nikolson - майстор
Това е екологична бомба. Отделно, маслата съдържат голямо количество парафини, така че не изключвам задръствания.
LazarGanev - "Велик майстор"
Отделно аз като работодател се впечатлих от определението за безплатно гориво и бих направил всичко подобна мърша да остане на улицата, а не да и помагам да се топли за чужда сметка, хабейки скъпи суровини :finga:
Andri01 - майстор
"....в бачкането всички машини текат като лейки и само им се долива и..." Работодателя трябва първо това да оправи,после хората си. Предполагам,че човека иска да ползва изтекло масло от машините. А иначе,си е опасен експеримент.
Димитър Димов - специалист
Много хубава тема,отговори точно по български.Един прави аналогии с идиот,друг му казва че няма смисъл (което и според мен е така),а пък трети директно го нарича мърша.То и моят отговор е точно по темата,но перефразирано-всеки работодател си заслужава работниците.
LazarGanev - "Велик майстор"
пет мар 03, 2023 8:53 amAndri01 написа:
Работодателя трябва първо това да оправи,после хората си.
Защо, какво пречи да е в обратен ред?
пет мар 03, 2023 8:53 amAndri01 написа:
Предполагам,че човека иска да ползва изтекло масло от машините.
Извинявам се, не се сетих, че може да събира изтеклото масло от цимента в туби и да го изнася легално
пет мар 03, 2023 9:00 amДимитър Димов написа:
перефразирано-всеки работодател си заслужава работниците.
Може и така да е, не знам, но пък всеки помогнал с акъл става съучастник в кражбата
Последна промяна от LazarGanev на пет мар 03, 2023 9:31 am, променено общо 1 път.
пет мар 03, 2023 9:00 amДимитър Димов написа:
Много хубава тема,отговори точно по български.Един прави аналогии с идиот,друг му казва че няма смисъл (което и според мен е така),а пък трети директно го нарича мърша.То и моят отговор е точно по темата,но перефразирано-всеки работодател си заслужава работниците.
Тя си се оттече още с формулирането на въпроса, но надолу става и уникална.
Това е по масовият кусур на потребителите- не се търси, не се чете. Направо- ох, докторе!
На мястото на Маца изобщо не бих питал.
Зная, че има интелигентни начини за изгоряне и отопление с масло.
Скоро имаше подобна тема.
Определено начинът не е този, на Маца.
Някога Тати ни топлеше с нафтова печка.

Тема "Нафтова печка на масло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: