Най - вълнуващия въпрос зимно време.
SoMeBoDy1 - специалист
Здравейте,


Има на Елит и подобни, които струват 60-70лв . Чета в други форуми, че пепелта от изгорели пелети бързо ги задръства.
Виждам продават и Керхер за 200 лв, но никъде не се споменава за каква пепел стават.

Продават и само контейнери за пепел, които се свързват за прахосмукачката.

Моля дайте идеи и споделете опит.
energo - специалист
SoMeBoDy1 написа:
Здравейте,


Има на Елит и подобни, които струват 60-70лв . Чета в други форуми, че пепелта от изгорели пелети бързо ги задръства.
Виждам продават и Керхер за 200 лв, но никъде не се споменава за каква пепел стават.

Продават и само контейнери за пепел, които се свързват за прахосмукачката.

Моля дайте идеи и споделете опит.


Аз миналата година купих от Лидъл и я върнах.Не можа да изчисти и веднъж котела и се задръсти...
filmatoplo - майстор
Само приставката която се свързва към прахосмукачка дали върши работа.
Evgeniy - майстор
filmatoplo написа:
Само приставката която се свързва към прахосмукачка дали върши работа.
Сигурно ще върши, нали е същата работа, но си иска почистване (отупване) на хепа филтъра след всяко чистене на котела.

И още една идея - стария Тайфун, закопчан на една кофа върши също перфектна работа, даже може и хепа да му се сложи.
VelinPetrov - специалист
Да се включа по темата, от около месец използвам тази http://shop.amigobg.com/product/1750/pr ... y-200.html И съм доволен, не я чистя всеки път, а около веднъж на 3-4 почиствания. Всеки ден чистя 3 секционен виадрус на твърдо гориво (досега горих изостанало гориво от минали години) Пелетния съм го чистил веднъж до сега, също не съм имал проблем.
nani23 - напреднал
Аз си купих такава https://store.krez.bg/product.php?ProductID=11962 и за сега съм доволен.Чистя пелетна камина през2-3 дни.
didoni_ - специалист
Може ли в самата кофа да се сложи найлонова торбичка преди
почистването на пепелта,така че да я изхвърлиш след това,
без да има прахоляци наоколо?
dragozow - майстор
От Lavor Ashley 200 съм продал сигурно стотици, вършат работа без да са кой знае какво и хората са доволни. Стават и за пелети.
VelinPetrov - специалист
Торбичка не мисля че може да се слага защото ще я засмуче към филтъра...не съм пробвал де :D Мисля че и тези дето се закачат на домашна прахосмукачка ще свършат работа стига филтъра да е добър и да не пуска мизерията към нея.
jabata - специалист
Да дам и аз едно мнение по темата.
Преди време, уж за по-лесно, бързо, и т.н. минах през Bauhaus и си взех прахосмукачка за пепел, марка.....е ако имаше такава щеше да е добре. Викам си на това животно няма какво да му се развали, и да не му е наред. Е друг такъв боклук няма. Прегрява и спира на 5-тата минута, през филтъра минава прахоляк, и т.н. В момента съм включил преди нея един Cyclon filter, и нещата са под контрол, но мощността пада.
Веднъж пробвах с една от Lidl, ами същия евтин боклук. Така че, абсолютно задължително за мене е да е някаква по-читава марка.
При първа възможност мисля да я сменя. Като за момента фаворити са ми Lavor и Kärcher.
Ако имам впечатления ще кажа.

Тема "Прахосмукачка за пепел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: