Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivd - напреднал
Здравейте, ползвам бойлер -отворена система. Преди две години смених поплавъка и работеше нормално. Миналия сезон започна да прелива от самия бойлер. Реших че е от висока температура. Проблема е че все по-често се случваше. Имаше дни , в които го правеше по два, три и повече пъти. Като водата въобще не беше вряла. За да избутам лятото спирах студената вода и след известно време я пусках. Тези дни го огледах но не видях да има клапан, който може да се смени. А може и да не съм огледал добре. Какво мога да направя? Моля за помощ. Благодаря.
LazarGanev - "Велик майстор"
Лично аз нищо не разбрах от написаното - коя система е отворена - отоплителната или самия водосъдържател? Опиши по-подробно и проблема
ivd - напреднал
вт мар 21, 2023 7:18 amLazarGanev написа:
Лично аз нищо не разбрах от написаното - коя система е отворена - отоплителната или самия водосъдържател? Опиши по-подробно и проблема
Здравей, бойлера е на покрива. От водопровода влиза студена вода и чрез гравитация тече топла. От преливника на самия бойлер почва когато си иска да тече вода.
LazarGanev - "Велик майстор"
Добре, значи е отворен водосъдържятеля, а отоплителна система липсва, тръбите влизат директно в бойлера. Топлата не тече по гравитация, а я избутва студената. Водосъдържателят е постоянно пълен и при загряване водата се разширява и увеличеното количество се изхвърля през преличника. Не виждам нищо нередно в това
kozl - майстор
Повреден ниво-регулатор, който не затваря плътно и пропуска.
Нямам идея какви точно са в тези бойлери, но със същото такова действие са тези в казанчето към тоалетната чиния.
Вече почити всички такива поплавкови механизми използват хидро-механичен клапан и е наложителна употреба на филтър. Дори в ниво-регулаторите за т.казанчета има вградени мрежести филтри.
И точно на такава отворена система собственик споделяше, чи ползва в бойлера ниво-регулатор за т.казанче. Аз бих се притеснил от Т, защото в т.казанче не е предвидена Т за гореща и до100 гр. вода.
kozl - майстор
вт мар 21, 2023 7:44 amТрифон П.Трифонов написа:
https://www.google.com/search?q=%D0%90% ... e&ie=UTF-8

Благодаря за хубавата тема! Д
Трифоне този клапан е за съдове под налягане, а в случая бойлера е в най-високата точка и е и колектор на отоплението и отворен РС и обезвъздушител.
И водата от бойлера тече гравитационно към смесителите в долните етажи. Май месец водата кипеше през отвор към атмосферата. Отвор заложен в най-високото на бойлера. Изхвърленото от кипенето к-во вода, също както и употребеното по водопровода за топла вода, гравитачно изтекло към смесителите, се допълва от приток на студена вода от ниво-регулатора.
И захранването на смесителите по етажите е гравитачно и ужасно неудобно при нагласа на Т на водата поради голямата разлика в налягане м-у топлата и студената вода към смесителя.
Последна промяна от kozl на вт мар 21, 2023 10:44 am, променено общо 2 пъти.
вт мар 21, 2023 8:10 amkozl написа:
"Услужливо" съм пропуснал, че е отворена.

Затворен такъв, бих подминал учтиво, а "отворен" дори не знаех че има.
ivd - напреднал
вт мар 21, 2023 7:43 amLazarGanev написа:
Добре, значи е отворен водосъдържятеля, а отоплителна система липсва, тръбите влизат директно в бойлера. Топлата не тече по гравитация, а я избутва студената. Водосъдържателят е постоянно пълен и при загряване водата се разширява и увеличеното количество се изхвърля през преличника. Не виждам нищо нередно в това
И аз така смятах но като почне да тече, изтича огромно количество. Не 5,10 литра вряла вода, а цялата топла вода и почва студена да излиза от водостока. Не спира докато не спра студената вода. След известно време пускам студената, казанчето се запълва и спира. След 30м. Или час или два се отприщва и почва фа тече от преливника на бойлера докато не спра студената.
ivd - напреднал
вт мар 21, 2023 7:59 amkozl написа:
Повреден ниво-регулатор, който не затваря плътно и пропуска.
Нямам идея какви точно са в тези бойлери, но със същото такова действие са тези в казанчето към тоалетната чиния.
Вече почити всички такива поплавкови механизми използват хидро-механичен клапан и е наложителна употреба на филтър. Дори в ниво-регулаторите за т.казанчета има вградени мрежести филтри.
И точно на такава отворена система собственик споделяше, чи ползва в бойлера ниво-регулатор за т.казанче. Аз бих се притеснил от Т, защото в т.казанче не е предвидена Т за гореща и до100 гр. вода.
Този ниво-регулатор в казанчето с поплавака ли се намира? Ако е там, не е ли по-логично при повреда когато не затваря да избива вода от преливника на казанчето, а не от бойлера? Не споря с Вас. Правя предположения.

Тема "Проблем слънчев бойлер -отворена система." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: