• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Djonni - помощник
Здравейте,
Наскоро си купихме апартамент 64 кв. Във момента има камина на дърва с водна риза която служи само за отопление. С жена ми обаче искаме да сложим печка на която може да се готви. По принцип предпочитаме да е на дърва, но искам да чуя и други мнения специално на хора които имат готварска печка на пелети.
speka_rs - майстор
Браво 20 теми за нещо, което и гоогле може да помогне.
Djonni - помощник
пет апр 21, 2023 9:07 amspeka_rs написа:
Браво 20 теми за нещо, което и гоогле може да помогне.
Прав си, че са много теми за което се извинявам, но бяха публикувани по погрешка.
Що се отнася до " гоогле" тук грешиш, защото няма никакви мнения и препоръки. За това съм публикувал тази тема. Търся мнения на хора които са ползвали печка на пелети, а ще бъде бонус ако някой който е преминал от пелети на дърва или обратно сподели мнение.
kalin72 - майстор
На мен също ми е интересно мнение на човек, който има пелетна готварска печка. Инак аз гледам от готварските печки на Алфа плам, те имат и от двата вида, различни мощности и сухи или с водна риза.
Фитилчо - майстор
Все едно да си купиш фабрика на 9 септември ;)
Иначе за на дърва виж La nordica
kalin72 - майстор
Глупости, пелети ще има винаги - печели се най-вече от отпадъка на дърводелското производство.
Относно la Nordica....цените им видял ли си ги? Айде сега сравни техните печки с печките на Алфаплам. Силно се съмнявам качеството на La Nordica да е 3 пъти по-по-най, и да оправдава цената...
Димитър Димов - специалист
След като камината е само за отопление,едва ли се намира в кухнята.Слагате си една печка в кухнята и когато ви е кеф си печете баница,агънца,варите боб.Ако камината не е в кухнята вероятно ще се наложи преработване на инсталацията,всичко зависи от разположението на помещенията.По питането-алфаплам.
B0bi - специалист
Готварските печки, които са с водна риза, почти не стават за готвене. Все пак няма невъзможни неща. С подходяща преработка може да върши работа. С такава съм отдавна и съм доволен. Ако проявяваш интерес - обади ми се на лични.
ср апр 26, 2023 9:03 amkalin72 написа:
...
Относно la Nordica....цените им видял ли си ги? Айде сега сравни техните печки с печките на Алфаплам. Силно се съмнявам качеството на La Nordica да е 3 пъти по-по-най, и да оправдава цената...
Ми не е точно тъй тЪс работа.
Понеже нито аз, нито който и да е ще направи сравнение по абсолютно всички параметри, лежащо на дълготрайни впечатления и статистика, ще дам пример с друга техника.
Има много клипчета в тубата, в които сравняват уред 100$ vs 500$.
Правят моментно сравнение на мощността, КПД, цена консумативи и пр. Никой не обяснява за тези 10-20 мин. какъв е комфорта при ползване, разходи по поддръжка, ресурс.
Конкретно- техника Stihl сравнена с всякакви китайци.
Легенди се носят за дълготрайността на марката, докато ония са яки само с цена и свършена работа в момента.
Та, Калине, когато споделяш такива повърхностни съмнения, добре е преди това да извършиш внимателен и по задълбочен анализ. Нали в това ти е попрището?!

Москвич върши същата работа като Мерцедес, дори още ги карат, а мен ме мори носталгия даже.
Въпреки това има прагматични люде, състоятелни и умни, та плащат няколко пъти повече.
За всеки влак, Калине...
kalin72 - майстор
Трифоне, прав си, ама това все пак е обикновена печка. Каква ли супер дупер технология да има Ланордика??? Ако разликата в цената е 10-20-30 процента, ОК, да ги прежали човек и да купи италианката...ама за двойни и тройни цени, извинявай, това не е като сравнението Москвич-Мерцедес.
Пак казвам, теоретично си прав, но практиката, в конкретния случай, май ще покаже друго.
  • 1
  • 2

Тема "Готварска печка с водна риза на пелети или дърва?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: