• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
schuldiner - майстор
За битумен покрив входът на тръбите е през ПВЦ отдушник - има няколко вида, може да се избира... Не е зле леко да се обърне наклонът на снопа при входа, за да не се стича водата към отвора. Ама да не направим въздушен джоб :)
Извитите части на трасето ги омотаваме със самозалепваща лента /върху топлоизолацията/, а правите участъци - в пвц тръба, която при желание може да се пръсне в подхождащ на покрива цвят.

ПП Не знам колко е температурата на топлата вода, но е много гореща дори през изолацията. Толкова, че повечето лепила се размекват. Оказа се че за две години бутиловата лента доста се скапва и иска подмяна. Сега на "контролната инсталация" съм навил първо каучукова лента, а отгоре алуминиево фолио и се надявам да сме поизчистили детайла, за да изкара поне 5-6 години. Представям си какво е положението там, където нямам наблюдения и достъп:-D
вт май 16, 2023 7:40 ammiroslav_cholich написа:
Медни тръби ф15, бързо и лесно.
С битумни керемиди съм на покрива, там където, ще е дупката за търбите, продават ли някъде специална обшивка за тях или някакъв преход, за евентуално прокапване при дъжд, дайте някакъв съвет.
PU и твърда мед 15 години вече.

Иванов, не съм против отдушниците, но ми се струва, че започна да преиграваш в надиграването.

Реши ли някой да пръска PVC тръба, от естетически съображения, нека има предвид боята да е UV proof!
6osi6 - майстор
Една графика от палене на котела.
Жълтата линия е от външния сензор, който показва вдигане на температурата с около градус докато работи запалката. Така е всеки път когато пали. Другите сензори са без реакция.
Захранващите кабели на помпите и вентила са в отделен сноп от този на сензорите, а кабелът на запалкака е под капаците на котела.
Изображение
miroslav_cholich - специалист
Още една главоблъсканица.
Къщата ми е със двупроводна ел. система.
От бойлера до ключът, ще пусна трижилен кабел, но от тук нататък съм пълен аут.
Вариант 1 заземителен кол 1.5 м с кабел до ключът.
Вариант 2 мост при ключът, но не съм убеден , ако някъде стане утечка какво ще стане.
Вариант 3 ( предлагайте) искам максимално да съм защитен.
ivanovbg - майстор
Монтаж на ДТЗ е твоят вариант. Ако не си наясно ще ти нарисувам и схема.
MamaMy - майстор
Не е лошо като идея, но е направено тъпо. Аз ако имам от панелите 250 волта това ще ми е почти излишно. Номера е ако може да работи като инвертор. Примерно вход 12 до 60 волта изход 250. Така с по-малко панели ще имаш подходящото напрежение за нагревателя.
miroslav_cholich - специалист
пон май 22, 2023 5:12 pmivanovbg написа:
Монтаж на ДТЗ е твоят вариант. Ако не си наясно ще ти нарисувам и схема.
Не съм на ясно, също така каква трябва да е варианти бол.
miroslav_cholich - специалист
пон май 22, 2023 9:08 pmivanovbg написа:


Изгледай това.
Чета, че без заземяване,защитата не работи.
Идеята ми е. Трижилен от бойлерът до главното табло. Пускане на заземяване от вън във главното табло, само че не знам с тези колове дето продават, аджеба дали ще се получи. След което по новият три жилен кабел, ще имам заземяване до бойлера, а до контактите ще направя мостчета, като отново в главното табло ще свържа нулата с новото заземяване. Не знам дали е правилно.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Инсталиране на соларна система за топла вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: