• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,

в хода на ремонта възникнаха някой промени, за които искам да се консултирам с вас. Първоначалният план бе да не се слага подово отопление и поради тази причина взех Баумит Солидо Е160 за замазка. В последствие реших, че все пак подово искам, само че Солидото Е160 не е предвидено за подово отопление. Хубавото в случая е, че съм взел само половината от нужния материал и втората половина ще е Солидо Е225 за подово отопление, но въпроса ми е какво да правя с другата половина, тоест да сложа добавка за подово ли? Ще свърши ли работа, така че да нямам проблеми с подовото в последствие? И ако мога да мина с добавка, то коя марка да взема и как да дозирам?
brum - майстор
Питай директно производителят. Предполагам ще имат нещо тяхно си, за което да кажат и дозировка, и да е тествано.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет май 18, 2023 9:38 pmrrdy написа:
Здравейте,

в хода на ремонта възникнаха някой промени, за които искам да се консултирам с вас. Първоначалният план бе да не се слага подово отопление и поради тази причина взех Баумит Солидо Е160 за замазка. В последствие реших, че все пак подово искам, само че Солидото Е160 не е предвидено за подово отопление. Хубавото в случая е, че съм взел само половината от нужния материал и втората половина ще е Солидо Е225 за подово отопление, но въпроса ми е какво да правя с другата половина, тоест да сложа добавка за подово ли? Ще свърши ли работа, така че да нямам проблеми с подовото в последствие? И ако мога да мина с добавка, то коя марка да взема и как да дозирам?
Пише ДА НЕ СЕ ДОБАВЯТ ДРУГИ ПРОДУКТИ :-)
А какво ще и стане от подовото? Нищо съществено, мисля... Не пише, че не става за подово, нали. Мисля, че се филмирате твърде
Да, питайте производителя... Той ще ви каже да си КУПИТЕ другата замазка, няма как да ви каже друго
jekasus - майстор
Всичко е също по състав, просто едното е уж за подово... Но реклама...
шоп - майстор
Стига бе!
Тези които си правим замазките за подово с цимент и пясък да нямаме проблеми?

Сложи си армировка над тръбите от 2мм поцинкована мрежа с око 50х50мм и си свиркай. Стига да не си икономисал от дебелината на замазката НАД тръбите няма да имаш проблем.

Лично аз за себе си бих добавил и пластифкатор и фибри, но това си е за мой страх и риск:-)
Последна промяна от шоп на пет май 19, 2023 6:28 pm, променено общо 1 път.
fbr - майстор
чет май 18, 2023 10:20 pmjekasus написа:
Всичко е също по състав, просто едното е уж за подово... Но реклама...
Дааа, гледам на пътя реклама "Гражданска отговорност, специална за шофьори на Рено и телефон за връзка, след няколко километра "Гражданска отговорност, специална за шофьори на Опел и пак същия телефон за връзка, и т.н. до края на магистралата.
LazarGanev - "Велик майстор"
Дядовците много обичат да си купуват Лимонада за вино, пък бабите - Брашно за баница :-D
chapara - майстор
Опитай да замениш замазките :cool:
Обадих се в Баумит и от там ми казаха, че разликата между двете замазки, е че в Е225 има добавка за подобряване топлопредаването и товароносимоста и е по-висока. Казаха ми, че евентуално мога да използвам добавка към Е160, но те такава не предлагат тъй като си произвеждат готовата Е225 в която си има всичко. Замяна няма как да стане към момента, така че варианта е да взема течна добавка и да я сложа за да подобря тези два показателя, за които споменах по-горе. Може ли да споделите марки добавки за замазки от които сте доволни?
brum - майстор
Топлопроводимост трудно ще подобрят. Или ще е нищожно. Тоя коефициент зависи основно от плътността, а с добавка нея няма да промениш много. За здравина - фибри предполагам.
  • 1
  • 2

Тема "Замазка за подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: