Най - вълнуващия въпрос зимно време.
unicata - специалист
Здравейте, онзи ден се свързах с един китайски производител на термопомпи и ми предложи термопомпа 16квт за 7200лв с доставката, обаче иска поръчка на поне 3 термопомпи, Марката е Alsavo, имат складове в германия и франция така че доставката ще е в рамките на 10ина дни. Така че ако няко има желание да се кооперираме да пише и да си вземем по една.
ПП
Не знам за кой раздел е темата, та ако модераторите решат нека я преместят.
torbalan - Дървен философ
Не, че ми трябва, но все пак каква е термопомпата?

Въздух - въздух, въздух - вода, вода - вода?
шоп - майстор
На мен също не ми трябва, но да попитам, къде е логиката и икономическата обоснованост да дадете 7200 лв на някой в Китай, който няма представителство в Бг. Няма гаранция, няма техническа поддръжка, няма сервиз!!!

Според мен изобщо не е оферта и лично аз не бих рискувал да мръзна:-))))
torbalan - Дървен философ
ср окт 11, 2023 12:58 pmшоп написа:
На мен също не ми трябва, но да попитам, къде е логиката и икономическата обоснованост да дадете 7200 лв на някой в Китай, който няма представителство в Бг. Няма гаранция, няма техническа поддръжка, няма сервиз!!!

Според мен изобщо не е оферта и лично аз не бих рискувал да мръзна:-))))
Има фирми, които поемат монтаж и гаранция. Ако се договори предварително и машините са читави, може да се окаже, че има логика.

Но първо трябва да се знае, какво се предлага. Защото за сега е "котка в чувал". :)
iliya_i - майстор
ср окт 11, 2023 5:45 pmtorbalan написа:
ср окт 11, 2023 12:58 pmшоп написа:
На мен също не ми трябва, но да попитам, къде е логиката и икономическата обоснованост да дадете 7200 лв на някой в Китай, който няма представителство в Бг. Няма гаранция, няма техническа поддръжка, няма сервиз!!!

Според мен изобщо не е оферта и лично аз не бих рискувал да мръзна:-))))
Има фирми, които поемат монтаж и гаранция. Ако се договори предварително и машините са читави, може да се окаже, че има логика.

Но първо трябва да се знае, какво се предлага. Защото за сега е "котка в чувал". :)
Със сигурност, някой ако поеме монтаж и гаранция, то няма да е на цената, на която му я дава китайчето.
То е оферирало покупна цена за търговец, която да си начисли към нея останалото.
За това е и минимума от 3 броя.
LazarGanev - "Велик майстор"
Има термопомпи за по-малко пари, които се внасят и предлагат в Бг с гаранция от сериозни фирми със сериозна сервизна мрежа и запас от резервни части. Не знам колко трябва да си луд за да вземеш нещо хем по-скъпо, хем неизвестно, хем без гаранция за монтаж и сервиз :cool:

Тема "Търся накой за кооператив за покупка на термопомпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: