Най - вълнуващия въпрос зимно време.
piteriv - специалист
Котельт ми ще е на пропан бутан.Точно над него имам нормален(тухлен,измазан от вьтре 16/16)комин в,който мислех да включа само котела.Но ми казаха , че отделял исключително много пара(влага),като следствие на горенето на гаста.Избивало влага нагоре по комина,можело да се напука,да се отлепя мазилка....Смятате ли , че ще има проблем или да пробивам стената(което не ми се иска много) :? Котела е на 3м.от вьншна стена обаче до вьрха на покрива е много,но май няма нужда да е до вьрха!?Ако кажете , че трябва да е през стената разбира се!
ironlady - модератор
Моето скромно мнение е да си изкараш коминното тяло на котела на вън.Не че ще ти разрешат да го вкараш в комина :!:,освен ако котела не ти е с отворена камера и пак имат някой изисквания.
LazarGanev - "Велик майстор"
Има вариант да не пробиваш стената, а да ползваш комина - ако си в къща и разстоянието не е голямо, можеш да го ползваш, като вътре вкараш коаксиален димоотвод и продължиш така, докато излезеш над покрива.
ironlady - модератор
LazarGanev написа:
Има вариант да не пробиваш стената, а да ползваш комина - ако си в къща и разстоянието не е голямо, можеш да го ползваш, като вътре вкараш коаксиален димоотвод и продължиш така, докато излезеш над покрива.
Така е! Съгласна съм с Лазар :thumbs:
piteriv - специалист
LazarGanev написа:
Има вариант да не пробиваш стената, а да ползваш комина - ако си в къща и разстоянието не е голямо, можеш да го ползваш, като вътре вкараш коаксиален димоотвод и продължиш така, докато излезеш над покрива.
Благодаря ти много за идеята.Би ли описал с две думи какво представляват,за да знам какво тьрся когато ида вмагазина???Да живея в кьща и до вьрха на кумина са около 7/8метра :)
Харалампи - специалист
Виж това

http://www.toplik.com/pdf/unical_ALKON_50_UCHEBNIK.pdf

Стр 23-27

И на мен ми беше интересно какви са тези коаксиални димоотводи

Абе защо се казват коаксиални?
LazarGanev - "Велик майстор"
Понеже въпроса беше дублиран и на РМ, отговорих там, а тук ще отговоря на Харалампи:
Нарича се коаксиален, защото представлява две коаксиално тръби(обикновено 100 и 60 мм, като през вътрешната се изхвърлят изгорелите газове от затворената горивна камера, а между външната и вътрешната се всмуква свеж въздух за горенето.
hsam - напреднал
LazarGanev написа:
Понеже въпроса беше дублиран и на РМ, отговорих там, а тук ще отговоря на Харалампи:
Нарича се коаксиален, защото представлява две коаксиално тръби(обикновено 100 и 60 мм, като през вътрешната се изхвърлят изгорелите газове от затворената горивна камера, а между външната и вътрешната се всмуква свеж въздух за горенето.
Здравейте! Станах ,като на всяко гърне мерудия :lol: но-това ( ако си в къща и разстоянието не е голямо, можеш да го ползваш, като вътре вкараш коаксиален димоотвод и продължиш така, докато излезеш над покрива) лично на мен не ми харесва особенно в часта си от входа на комина до изхода му ! Доколкото знам тази коаксиална тръба НЕ ТРЯБВА ДА Е ПО-ДЪЛГА ОТ 3 МЕТРА така знам така и спазвам ! иначе се ползва комина само за "удължаване"на вътрешната тръба(с изгор.газове) и то тя да е монтирана с поне 3% наклон надолу считано от котлето към комина а тръбата за свеж въздух си е вътре в помещението НО задължително трябва да се подсигури необх.минимум на свеж въздух т.е. помещението да не е затворено !
С поздрав hsam!
LazarGanev - "Велик майстор"
hsam, вертикален коаксиален кумин може да стигне 6м при система 60/100, 15м при система 80/125, и 30м при система 80/80 ( който вече не е коаксиален), като може да се наложи поставяне и на кондензоуловител. А това, за което говориш накрая е много интересна преработка на по-скъпия котел със затворена камера в по-евтин с отворена камера :). Някой приемал ли ти е такъв котел?

Тема "Вьпрос за комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: