• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Вероятно няма компрометирани връзки.
Докато надува, компресора загрява въздуха, който изстива в тръбите и нармялно налягането пада малко.
Водни проби, както пише Иванов.
stoyansbg - специалист
За пореден път се убеждавам, че най добре човек сам да си свърши работата. Днес дойдоха хората да ми правят замазка. Майсторът и помощника му се справиха доста добре и бяха много старателни, но този, който бъркаше разтвора направо се осра с извинение. Първо слагаше доста по-малко фибри отколкото предписаното на опаковката с извинението, че виждаш ли “те гледат да продадат повече” от продукта си. После се оказа, че му било по-трудно да изчисти машината ако слага повече фибри. Но не това е големия проблем. Като почнаха работа, отсипа около литър-два от пластификатора, който бях купил в една кофичка и от нея с една чашка слагаше в машината. Около 200 мл на торба цимент изглеждаше горе-долу добре. Но се оказа, че нашия човек просто симулира и в крайна сметка вместо планираните около 10 кг е изразходвал около кг и половина. Как разбрах ли? Наложи ми се да ги оставя за около час, защото дъщеря ми искаше да почерпи за рождения си ден. Като се върнах тубата от 10 кг пластификатор я няма. Аз си мисля: сигурно са я изразходвали. Въпреки, че като тръгвах, кофичката с 1-2 литра не беше мръднала, а вече бяха преполовили къщата. Та като свършиха му викам на нашия човек - къде е тубата? А той: “каква туба?”. Викам му: тази с пластификатора. “А, твоята туба ли? Ами тя свърши и аз я взех да си слагам нафта в нея.” Викам му, тя и на мен ми трябва. А той: “ами добре, само че съм я напълнил с вода да се измият утайките. Чакай да я изсипя.” Викам му, недей да я изсипваш аз ще се оправя. Е, тубата си е почти пълна с пластификатор. И дребната душица за да изкяри 50-ина лева съсипва инвестиция за няколко хиляди лева. Между другото сви и един пакет фибри и се тупа по гърдите, че вече е на трети пакет като реално е бил на втори. Та такива ми ти работи. С 900 гр фибри и кг и половина пластификатор направиха замазка за 137 квадрата или 64 торби цимент. Аман от прости тарикати в тази държава!
speka_rs - майстор
На такъв ти иде да му обесниш какво е мъжката любоф.
brum - майстор
Единственото което мога да кажа в тая ситуацие е, че съжелявам за това, че така са станали нещата.
stoyansbg - специалист
чет фев 01, 2024 7:44 pmbrum написа:
Единственото което мога да кажа в тая ситуацие е, че съжелявам за това, че така са станали нещата.
Благодаря. Надявам се все пак да работи прилично. Тръбите са надути на 3 атмосфери и ще ги държа така докато стегне съвсем замазката. Не вярвам да напука много като почне да се ползва подовото, пък и ще има плочки отгоре. Ефективността може би ще падне малко, но какво да се прави.. станалото станало.
Няма да напука много, а ефективността няма да спадне никак.
stoyansbg - специалист
Тя темата беше за подготовка за подово отопление, но нещата напреднаха, така че ще я ползвам да питам и за следващите етапи. Ще взема да се оглеждам за подходящи термопомпи въздух вода. Ориентировъчно, каква мощност ще ми е необходима за следното:

  • около 140 квадрата едноетажна къща
  • климатична зона 8
  • 4 см фибран плюс алуминиево фолио под подовото
  • 907 метра ф16 тръби в 13 кръга през 10 см
  • 10 см външна EPS изолация (в проект)
  • южно и източно изложение на прозорците (на север и запад има само малки прозорци на бани и перално)
  • засега не мисля да използвам ТП за БГВ, а само за подово
resistbody - майстор
Тая площ чиста ли е ?
Аз навих 820м тръба в 125кв.чиста площ при стъпка 15см на 12 кръга.. как става стъпка 10 на 140кв с 900м...
stoyansbg - специалист
пет фев 02, 2024 7:24 pmresistbody написа:
Тая площ чиста ли е ?
Аз навих 820м тръба в 125кв.чиста площ при стъпка 15см на 12 кръга.. как става стъпка 10 на 140кв с 900м...
Не, чистата площ е около 120 квадрата. Плюс, имам 15см отстъп от стените. А пералното и част от коридора се отопляват единствено от преминаващите през тях тръби и оттам отпадат няколко квадрата. Та в крайна сметка излиза толкова.

Твоята къща е със съизмерими размери. На един етаж ли е? С термопомпа ли захранваш подовото? Колко вата?
шоп - майстор
пет фев 02, 2024 7:39 pmstoyansbg написа:
Плюс, имам 15см отстъп от стените.
По принцип логиката е точно обратната. Нямам представа, кой ви "посъветва" този наичн на полагане.
В зоните, където има най-големи топлозагуби сте монтирали най-рехавото отопление. За това трябва да се ядосвате, а не за наколко литра пластификатор и килограм фибри.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Подготовка за водно подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: