Най - вълнуващия въпрос зимно време.
chapara - майстор
пон яну 08, 2024 9:25 pmsilent написа:
Големи сметки със сигурност. :-D
Абсолютно НЕ, по скоро на долу, ако има разпределители.
пон яну 08, 2024 10:38 pmchapara написа:
пон яну 08, 2024 6:28 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон яну 08, 2024 5:26 pmchapara написа:
Изчакай пролетта. Отвори крановете на този радиатор до край и не пипай.
Чапара, щом даваш тази идея, вероятно си го прилагал?
Какъв беше резултата?
При Техелман всички точки са като равно отдалечени от аб.станция! Във входящата на този радиатор ще влѝза по хладна вода. Но пред и по време на застудяване такива неща не се правят!, ако е Техелман.

Ти разбираш ли какво представлява този вид инсталация? Ако е ДА, дай ми 2,3 отправни точки по въпроса иначе ще го приема за заяждане :roll:
Не разбрах какво искате да кажете с това? Може ли малко разяснение?
пон яну 08, 2024 10:44 pmchapara написа:
пон яну 08, 2024 9:25 pmsilent написа:
Големи сметки със сигурност. :-D
Абсолютно НЕ, по скоро на долу, ако има разпределители.
Това също? В момента радиаторите се управляват със смарт глави, като съответно се отварят/затварят при достигната температура. Как така ще спадне сметката, ако оставя един от радиаторите постоянн отворен?
пон яну 08, 2024 10:38 pmchapara написа:

Ти разбираш ли какво представлява този вид инсталация? Ако е ДА, дай ми 2,3 отправни точки по въпроса иначе ще го приема за заяждане :roll:
С такъв въпрос, приемам, че се ебаваш с мен.
Не му отдавам особено значение, защото тук си бомбе- от време навреме, нередовен, слабо присъствие, незапознат с обстановката. Не зная колко Ти си на ти.

Препоръчваш да изчака пролетта, като тогава да отвори крановете докрай и да не пипа.
Какво се променя от момента, до някой си момент от пролетта?
Защо да не отвори сега крановете?
Извинявам се, че няма трети въпрос!

Приеми, че на фона на масовият потребител на форума, в отоплителният съм професор!
В теми, с неясно зададени въпроси, избягвам да се включвам.
В тема, където се е включил надежден колега, не се включвам, освен за доизясняване или да добавя. Водещ си остава Той.

Зове се Тихелман, не Техелман.

Забравяте, че във този раздел няма незасегната тема, по който и да е начин.
viewtopic.php?t=38544&start=30#p441989
Това е Тихелман. Техел не го познавам.
Когато се регистрирах, имах нужда от информация.
Набавих си я от тук, в продължение на почти две години четене. Прочетох всяка една тема в отоплителният.
За чашата знаеш, нали- бързо напълнена и бавно напълнена?
Имаме пресен бърз професор, съвсем отскоро, за пример.
MamaMy - майстор
Трифоне, за разлика от теб повечето четем и пишем в целия форум защото натискаме при влизане бутона за непрочетени мнения. Като гледам колегите както и аз отговаряме там където смятаме, че можем да помогнем без да гледаме в кой раздел се намира и дали няма да накривим шапката на старшията. Тук имаш изкривяване от структурите в които си работил(иш). Тук старши няма. Няма и дежурни специалисти. Всички сме обикновени потребители само с различен стаж. Какво пише под или над аватара няма никакво значение за съветите които даваме или получаваме. Важен е само житейския опит. Броя мнения също не е критерии за качеството на съветите. Важно е и какъв боб сме яли и кога :-D . Ако някой иска да се изявява като гранд специалист в дадена област, има си специализирани клиники и там ще го приемат. Ще бъде съратник на Наполеон, Хитлер, Исус и т.н. :roll:
В общи линии правилно.
Специалист по всичко няма. Специалист по мъничко от всичко има.
Мани го "старшия"!
Чакай да погледна какво пише около аватара ми!
Пишете си, няма проблем за мен или компетентните. Проблем понякога остава у потребител с въпрос.
А какво знам и мога в отоплителния, има го назад. Също знам и компетентните над мен.
За съжаление, Форумът започна да ги губи от известно време насам.
Лазар остана като един от последните мохикани, но гледам вече и на него му е през форума. Сезон е, сервизира предимно, за да не стоят хора на студено.
Макар да съм обезпечен, при аварийна ситуация реагира между 12-24ч.
Като му остане време да погледне, някой с 0 знания наредил тръбите и ръси съвети.
Как да не тегли една и да си гледа спокойствието.
И какво се получава? Лека полека пада нивото в раздела. За другите не зная как е, но ако нещата са подобни, понеже казваш, че пишете по активните теми, то нещата са зле и за форума.
От технически, превръща се във фейсбук.
Щото видиш ли, аз, с богатият си житейски опит, на село тъй си реших проблема и проблеми нямам от години! Ха- ха!

Попитах нещо, задава ми се въпрос дали знам кво е "тЕхелман"!!! Въпросът ми беше зададен съвсем ясно. Ако отговорът е аргументиран, какъв е проблемът?

По темата- никак няма да се отрази на консумацията сгрешено захранване на радиатор.
Шпека и Еспейса са се включили адекватно, но не им се влиза в полемика.
Hursa - майстор
пон яну 08, 2024 11:32 amdika24 написа:
Двете тръби влизат отдолу!
Какви са радиаторите?
вт яну 09, 2024 12:16 pmHursa написа:
пон яну 08, 2024 11:32 amdika24 написа:
Двете тръби влизат отдолу!
Какви са радиаторите?
Изображение
Това е стара снимка, в момента е с Shelly TRV.
Hursa - майстор
Но радиатора е такъв е като показания. А знаете ли дали от към страната на входа, долу е поставена "тапа" след първите едно/две ребра? (А може би към средата?)Тези, които са "правилно" включени - от към страната на входа първите им ребра чувствително по-топли ли са по цялата височина?
ivanovbg - майстор
вт яну 09, 2024 1:39 pmdika24 написа:
вт яну 09, 2024 12:16 pmHursa написа:
пон яну 08, 2024 11:32 amdika24 написа:
Двете тръби влизат отдолу!
Какви са радиаторите?
Изображение
Това е стара снимка, в момента е с Shelly TRV.
Имам така свързани радиатори, но панелни и си работят перфектно. Но крана мисля, че е свързан неправилно. Целта му е да регулира температурата на помещението. Все си мисля, че като металната му част отдолу е топла топлината ще се качва нагоре и ще лъже термочувтвителния елемент. За мен врътката трябва да е на 90градуса. Може и да не съм прав, но логически ми се струва по правилно
Hursa - майстор
Ако е свързано "стандартно" - не виждам причина да топли по-малко "объркания" по сравнение с другите (ако и те са свързани така), освен ако не прави проблем вентила. Може ли това обратно свързване на вентила да го притваря.

Тема "Обърнати кранове на радиатор - колко зле е това за консумацията?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: