• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Някой ще помогне ли? Вече ще ми гръмнем главата да чета из нета форуми за печки с водни ризи ](*,) ](*,) ](*,)
Закупих си печка с водна риза и фурна прити FG W20, но не мога да задържа водата в системата по висока от 50 градуса и то с много зор, имам 100 глидера HELIOS 500 и 80 литра бойлер.
Мисля да купувам друга печка по мощна но се чудя коя да не изгоря пак с парите
Моля който има желание да ми помогне със съвет
Тази печка е писана 23 киловата.
Радиаторите ти, при 50 градуса на водата, са около 6 киловата.
На 50% от възможностите си да работи, то пак е двойно от усвоеното.
Топлото дали не бяга в комина?
Измери температурата на димилката на 30-50см от изхода на печката!
Ако се окаже сериозна стойността, то монтирането на клапа е решение.
Благодаря за вниманието =D>, верно ли ми трябват само 6 кв. За тези 100 глидера за делта 50г. супер,
Ще проверя температурата на изгорелите газове и ще пиша.
Въпросната печка има много странна водна риза според мен и трудно се отоплявам водата ли :? Не мога да разбера защо имам този проблем
Снимки на водната риза, нее ли трудна за отопляне от огънят

Прикачен файл

IMG_20240118_105932.jpg

Прикачен файл

IMG_20240118_110341.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет яну 18, 2024 10:35 amСимеон Василев написа:
Благодаря за вниманието =D>, верно ли ми трябват само 6 кв. За тези 100 глидера за делта 50г. супер,
Ще проверя температурата на изгорелите газове и ще пиша.
Въпросната печка има много странна водна риза според мен и трудно се отоплявам водата ли :? Не мога да разбера защо имам този проблем
Мамин, напълнил си раздела с еднотипни теми и не внимаваш... като продаваш, например, пиши къде си...
ivanovbg - майстор
чет яну 18, 2024 10:35 amСимеон Василев написа:
Благодаря за вниманието =D>, верно ли ми трябват само 6 кв. За тези 100 глидера за делта 50г. супер,
Ще проверя температурата на изгорелите газове и ще пиша.
Въпросната печка има много странна водна риза според мен и трудно се отоплявам водата ли :? Не мога да разбера защо имам този проблем
Не вярвай на Трифон. Не са му верни каталозите. https://shop.amigobg.com/product/41/alu ... l-t60.html
По скоро между 12 и 15киловата са ти нужни. Предполагам отопляваш малко над стотина квадрата.

Не знам какво означава много зор. За таз печка и дават 7кг дърва на час за номинална мощност оти КПД-то и е 65%. Нормално е 35%да излитат през комина. Тя си има клапа отгоре - ползвай я, но я отваряй около минута по рано като слагаш дърва да не ти пуши при слагането.

И избора на радиаторите е много лош. Панелни да беше взел. И трипътен вентил сложил ли си? Ако не си поне направи помпата да тръгва на 50 градуса с някой терморегулатор, че иначе само гориш дървата.
Иванов, нямаш познанията, за да твърдиш категорично на кого да вярва и на кого не.
При 50 градуса, този глидер е далеч от 152 вата.
Не е трудно да се сметне колко е.
6.3kW, Иванов, при тази температура.
Нямам каталози на Хелиос. Смятам.
ivanovbg - майстор
Той казва, че не може да ги задържи, не че му стигат. КПД-то къде го сметна? Вероятно в стаята с камината няма друг радиатор, та и там едни 2-3 киловата. То системата трябва да си достига максималната мощност, пък той да ползва от нея колкото му трябва.

Предполагам, че при камината не се диша, а по стаите е хладно. Иначе нямаше да я има темата.
КПДенца отдавна не смятам.
А ти, Иванов, къде го слагаш- преди или след лабораторията?
  • 1
  • 2

Тема "PRITY FG W 20 с фурна,няма мощност" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: