• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivanovbg - майстор
Абе човек, точно разликата в манометрите показва, че имаш запушване във филтъра и/или топлообменника. По скоро филтър. Досега 300 пъти да беше купил един ключ за няколко лева, развъртял и оправил проблема. Ако си с толкова вързани ръце, в другите две къщи също живеят хора. Помоли някой от тях! Работа за 5 минути.

Явно е истина поговорката, че на човек можеш да му вземеш акъла, но не можеш да дадеш на глупака акъл.
kozl - майстор
нед мар 10, 2024 12:05 amivanovbg написа:
Абе човек, точно разликата в манометрите показва, че имаш запушване във филтъра и/или топлообменника. По скоро филтър. Досега 300 пъти да беше купил един ключ за няколко лева, развъртял и оправил проблема. Ако си с толкова вързани ръце, в другите две къщи също живеят хора. Помоли някой от тях! Работа за 5 минути.

Явно е истина поговорката, че на човек можеш да му вземеш акъла, но не можеш да дадеш на глупака акъл.
И така да е, но Автора се оплаква от шум, а не от измръзване :-D
По неква прилика и аз имам постове за шум от водно подово отопление. Шум има и топло има.

Съжалявам, че в абонатните в които имам наблюдение няма манометър от изхода на топлообменника към помпата за да отчета пада на налягане през групата филтър - топлобменник, за да имам все пак някаква база за сравнение. Така че аз не мога да дам констатация при автора дали е много :? То е трябвало като е била нова абонатната да се отчете и запише като данни за инструктаж към обслужването на абонатната.

Да се насоча към заглавието:
Swiftymoves написа:
Направих тестовете - при затваряне на крана (при работеща помпа) налягането на манометрите се изравнява. При влючена помпа, но без топлоподаване, напълно затворен кран, помпата се чува как работи в радиаторите.
От тези 2 снимки:


Изображение



Изображение



Помпената група от 2 помпи - работна и резервна е окачена на другия водопровод на две "еластични" предполагам окачвания, които не трабва да предават вибрации към стоманените тръби.
Обаче шумът е факт. И след като движението на водата е спряно със СК то шумът не е по причина на движението на водата и остава източника на шум да по рричина от въртенето на помпата.
Моето мнение е преработка на тръбите и направа на демпферирано окачване на помпите.

Защо преди е нямало шум - загадката остава. Може би има някяква тънкост в монтажа на демпферните съединения, които за мен са непознат вид. Все пак в-тях е приложено и теглото на помпите и тръбите към помпите, а дали трябва да е така :?
Може би трябва да се укрепи и помпената група към пода, стената или тавана с демпферни връзки :?
Swiftymoves - напреднал
нед мар 10, 2024 8:42 amkozl написа:
нед мар 10, 2024 12:05 amivanovbg написа:
Абе човек, точно разликата в манометрите показва, че имаш запушване във филтъра и/или топлообменника. По скоро филтър. Досега 300 пъти да беше купил един ключ за няколко лева, развъртял и оправил проблема. Ако си с толкова вързани ръце, в другите две къщи също живеят хора. Помоли някой от тях! Работа за 5 минути.

Явно е истина поговорката, че на човек можеш да му вземеш акъла, но не можеш да дадеш на глупака акъл.
И така да е, но Автора се оплаква от шум, а не от измръзване :-D
По неква прилика и аз имам постове за шум от водно подово отопление. Шум има и топло има.

Съжалявам, че в абонатните в които имам наблюдение няма манометър от изхода на топлообменника към помпата за да отчета пада на налягане през групата филтър - топлобменник, за да имам все пак някаква база за сравнение. Така че аз не мога да дам констатация при автора дали е много :? То е трябвало като е била нова абонатната да се отчете и запише като данни за инструктаж към обслужването на абонатната.

Да се насоча към заглавието:
Swiftymoves написа:
Направих тестовете - при затваряне на крана (при работеща помпа) налягането на манометрите се изравнява. При влючена помпа, но без топлоподаване, напълно затворен кран, помпата се чува как работи в радиаторите.
От тези 2 снимки:


Изображение



Изображение



Помпената група от 2 помпи - работна и резервна е окачена на другия водопровод на две "еластични" предполагам окачвания, които не трабва да предават вибрации към стоманените тръби.
Обаче шумът е факт. И след като движението на водата е спряно със СК то шумът не е по причина на движението на водата и остава източника на шум да по рричина от въртенето на помпата.
Моето мнение е преработка на тръбите и направа на демпферирано окачване на помпите.

Защо преди е нямало шум - загадката остава. Може би има някяква тънкост в монтажа на демпферните съединения, които за мен са непознат вид. Все пак в-тях е приложено и теглото на помпите и тръбите към помпите, а дали трябва да е така :?
Може би трябва да се укрепи и помпената група към пода, стената или тавана с демпферни връзки :?
По-малко мощна помпа би ли помогнало? Не знам какво са демпферните съединения. Абсолютно нищо не е пипано по парната инсталация преди започването на проблемите с шума.
Населението от другите къщи да не би да се е изнесло на Бали?

Не се очудвам, че специалиста погледна и се изнесе. За него проблем няма.
gogo7777 - майстор
нед мар 10, 2024 1:33 pmТрифон П.Трифонов написа:
....

Не се очудвам, че специалиста погледна и се изнесе. За него проблем няма.
Аз само прелистих и разбрах, че "специалисти" има, ама филтър няма (има ама немогат да го намерят). Все пак се установи, че трябва гаечен ключ и връткане насам натам.

За да не се чува шума от циркулиращата вода, просто изолирайте тръбите и радиаторите с каменна вата и гипскартон.
:drinkers:
ivanovbg - майстор
Трифоне, като кажа на някой- направи това и той не го направи,, значи няма нужда от моите съвети!
нед мар 10, 2024 3:24 pmivanovbg написа:
.... значи няма нужда от моите съвети!
Баси ехото!!!
Наистина няма нужда от твоите съвети.
Нито от слушалки, нито от специална отвЪртка.
Нивото, вече писах веднаж, на отоплителния раздел, се издига до небивали висини.
ivanovbg - майстор
нед мар 10, 2024 4:25 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед мар 10, 2024 3:24 pmivanovbg написа:
.... значи няма нужда от моите съвети!
Баси ехото!!!
Наистина няма нужда от твоите съвети.
Нито от слушалки, нито от специална отвЪртка.
Нивото, вече писах веднаж, на отоплителния раздел, се издига до небивали висини.
Тази абонатна я е правил някой монтажник като тебе. Или филтъра е монтиран на обратно, или помпите са монтирани на топлата вода което означава, че се износват много бързо и са се разтракали вече лагерите или се е изкривила перката. Особено както е с неработещ терморегулатор, щот не е свързан.
А иначе аз шум нямам, помпата ми е без такива шумозаглушителни буфери. А и можем да се хванем на бас, че гарантирано проблема ще се реши май. Като се спре парното :-D
нед мар 10, 2024 4:56 pmivanovbg написа:
нед мар 10, 2024 4:25 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед мар 10, 2024 3:24 pmivanovbg написа:
.... значи няма нужда от моите съвети!
Баси ехото!!!
Наистина няма нужда от твоите съвети.
Нито от слушалки, нито от специална отвЪртка.
Нивото, вече писах веднаж, на отоплителния раздел, се издига до небивали висини.
Тази абонатна я е правил някой монтажник като тебе. Или филтъра е монтиран на обратно, или помпите са монтирани на топлата вода което означава, че се износват много бързо и са се разтракали вече лагерите или се е изкривила перката. Особено както е с неработещ терморегулатор, щот не е свързан.
А иначе аз шум нямам, помпата ми е без такива шумозаглушителни буфери. А и можем да се хванем на бас, че гарантирано проблема ще се реши май. Като се спре парното :-D
Тъй де, Май някъде.
Мойте помпи лятото ги държа във фризера, а през сезона ги минавям ежедневно с такаламита.
Особено държа на първата и съм загрижен за нея- монтирах я по погрешка на топлата вода, подведен от темите тук. Тази година окръгля 10.
viewtopic.php?f=10&t=43892#p384080
Копирах я, бедният аз, 1/1!!!
2014г. изградих частта с буфера и радиаторите- не стигнаха пари за другото. 2015 довърших с котел и горелка.
Разни монтажници са писали едно време, не ти е работа! Някои вече не пишат, останалите един- двама също са вдигнали ръце- път на самоуките майстори- слухари.
ESPACE - майстор
нед мар 10, 2024 4:56 pmivanovbg написа:
помпите са монтирани на топлата вода което означава, че се износват много бързо и са се разтракали вече лагерите или се е изкривила перката.

Иванов, извинявай да те попитам ти колко циркулационни помпи на Grundfos с разтракани износени лагери си виждал? А с изкривени импелери?
Не за другo но имам наблюдения и съм сменил десетки помпи на Wilo протекли заради износени лагери и протрит кошух и нито една на Grundfos. Нито една, niente.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Шум в парното" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: