Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bikerider_ - специалист
Здравейте. Пиша от името на съседи.
Котелът ѝ е Vailant. Има проблем с гаснене по време на работа. Трябвало да се рестартира ръчно, което е много неприятно, защото човекът се топли на него и понякога се налагало да го рестартира по няколко пъти нощем. След посещение от някакъв некадърник от фирмения сервиз, казал, че на котелът му нямало нищо, да го наблюдавали, ако имало нещо за смяна, било резервна част за първо 500, после казал 650лв., но не я сменил и котелът продължава да гасне, когато си реши, включително нощем. Котелът е на около 10г, извън гаранция, може ли контакти на човек работещ с марката, който ще свърши работа, а няма да вдига безпомощен рамене, че е некадърен и да обвинява хората, че си измислят повреди в безпомощността си да помогне.
Имало някакъв кадърен техник в този фирмен сервиз, който обаче напуснал и не пожелали да им дадат контактите му.
Последна промяна от bikerider_ на вт мар 12, 2024 10:00 am, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон мар 11, 2024 9:18 pmbikerider_ написа:
...може ли контакти на човек работещ с марката....
Къде, бре, къде го искаш тоз техник?
bikerider_ - специалист
вт мар 12, 2024 6:21 amn_a написа:
пон мар 11, 2024 9:18 pmbikerider_ написа:
...може ли контакти на човек работещ с марката....
Къде, бре, къде го искаш тоз техник?
София.Нещо при едитите снощи съм изтрил неволно за къде става въпрос.
aig_welding - специалист
Тази марка имат политика да НЕ ПРОДАВАТ резервни части. Стигне ли се до подмяна на нещо ще имате проблем.
bikerider_ - специалист
Т.е. котлите Vaillant не подлежат на ремонт, ако се наложи смяна на части, защото такива не се продават, дори да се намери техник за марката?
MamaMy - майстор
Заради вица с форумите търси помощ от Фейсбук [-(
Последна промяна от MamaMy на пет мар 15, 2024 9:43 pm, променено общо 2 пъти.
LazarGanev - "Велик майстор"
чет мар 14, 2024 1:50 pmbikerider_ написа:
Т.е. котлите Vaillant не подлежат на ремонт, ако се наложи смяна на части, защото такива не се продават, дори да се намери техник за марката?
Котлите Vaillant си имат добър фирмен сервиз с резервни части и нямат практика да продават резервни части на неоторизирани техници - политика на фирмата. Нормално е техникът да е предпочел изчакване, преди да смени част за 600лв, ако в момента на посещението проблемът не се е показал, дори и да има съмнения. Щом проблемът продължава, нека ползвателят да е по-настоятелен телефони, мейли. Имат си екслузивни права, но и съответните задължения, длъжни са да го поправят, ако котелът е купен от Бг, т.е. от Газкомфорт! Ако е внесен нелегално - оплакването трябва да е към арменския поп.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Възможно ли е, да е просто проблеми в комуникацията... Постоянно ми поставят задачки, хора, които си нямат работа, не знаят какво искат, а в допълнение пипат и разстройват неща...
пет мар 15, 2024 7:08 amn_a написа:
Възможно ли е, да е просто проблеми в комуникацията... Постоянно ми поставят задачки, хора, които си нямат работа, не знаят какво искат, а в допълнение пипат и разстройват неща...
В забавачница ли си се ангажирала?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет мар 15, 2024 7:22 amТрифон П.Трифонов написа:
пет мар 15, 2024 7:08 amn_a написа:
Възможно ли е, да е просто проблеми в комуникацията... Постоянно ми поставят задачки, хора, които си нямат работа, не знаят какво искат, а в допълнение пипат и разстройват неща...
В забавачница ли си се ангажирала?
Явно. По-скоро обратното... Нямах представа колко много ощетени и самотни хора има...
:-) Опитай да си представиш всички тукашни забавни хора без интернет и аз съм им в ръчичките...

Та, мисълта ми е, че е идвал оторизирания техник, и... ??
Милата съседка просто да те харесва/скучае/разбърква техниката/твърде е топло за котела/ въобрази си още възможности...

Тема "Помощ за ремонт на котел Vaillant, кадърен техник в София?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: