• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nelina_london - специалист
Тези ,които са минали на климатици не са "гяволи" .Направили са го ,защото или сградата инсталация има много загуби , които те трябва да покрият , или има истински "гяволи" ,които шмекеруват и крадат ,или Топлофикацията ги цака като Пловдивската .
ivanovbg - майстор
Абе гяволите са си гяволи по един или друг начин. На всички ще ни е много по добър и лесен живота ако ги няма.

resistbody - майстор
съб мар 16, 2024 12:28 amnelina_london написа:
Тези ,които са минали на климатици не са "гяволи" .Направили са го ,защото или сградата инсталация има много загуби , които те трябва да покрият , или има истински "гяволи" ,които шмекеруват и крадат ,или Топлофикацията ги цака като Пловдивската .
Преди 14 години платихме 85лв сградна инсталация... за 6 тръби дето минаваха през апартамента... то наема ми беше 250лв... добре че хазжяйката излезнеа пич и пое половината сметка.. на другата година ни бутна наема и за късмет спряха парното след 8ми етаж..

Иначе по темата... газта взе да пада, но не мисля да паля котела... ще си карам на термопомпата...
съб мар 16, 2024 12:11 amivanovbg написа:
На щерката тая година на ТЕЦ в София за тристаен апартамент беше за януари 180лв. 4 членно семейство като голямата внучка е на 14, а малката на 3. Но в техния вход никой не си е спрял парното. Аз на Брезник за януари изгорих 42 чувала пелети по 9лв. - 378лв. ТЕЦ-а за мене за предпочитане, освен ако няма много гяволи да са минали на климатици.
Предполагам не си мислил за газификация, понеже вашият район не е газифициран.
Цената ти е съпоставима с такава при отопление с газ. Сметнах обявените чувалчета, като приравних киловатите към газ. Получих с 10лв по голяма сума, без да отчитам по голямото КПД на кондензният.
То, отоплението с дървесни пелети от известно време е така- скъпо, както и с газ.
Второто е S Klasse, в сравнение с пелетното. Освен това, последните месеци цената намалява много приятно. ......за който няма ТП или клими.
Що не ти роди умната главица една персонална газ инсталацийка, ами фАфла плам?
В околните села марсианците са си наслагали., но вие в Брезник сте си бамбашка.
Chefo77 - майстор
Иванов, на щерката ти е излязло евтино, 'щото цяла България ѝ дотира парното. Не може една фирма да работи на загуба и друг да плаща сметките, само защото не искат да вдигнат цените на услугата. Помисли над този въпрос преди да обвиняваш тези, които са взели решението да инвестират в друг вид отопление, като ги наричаш "гяволи".
resistbody - майстор
съб мар 16, 2024 7:11 amChefo77 написа:
Иванов, на щерката ти е излязло евтино, 'щото цяла България ѝ дотира парното. Не може една фирма да работи на загуба и друг да плаща сметките, само защото не искат да вдигнат цените на услугата. Помисли над този въпрос преди да обвиняваш тези, които са взели решението да инвестират в друг вид отопление, като ги наричаш "гяволи".
Нали знаеш, че и битовия ток е дотиран...
Chefo77 - майстор
Само че всички в България използват битов ток. А само абонатите на Топлофикация София използват тази благинка. Същото е и с градския им транспорт.
B0bi - специалист
"Елементарно, Уотсън" - събираш си чукалата и - в София на евтини благинки :idea:
И аз плащам на щерката наем и "еФтини" екстри. Но мен ако ме вържеш с верига там, ще я скъсам със зъби и ще избягам на мига :evil:
nikolson - майстор
Хм, коя компонента от тока е дотирана?
Chefo77 - майстор
съб мар 16, 2024 8:12 amB0bi написа:
"Елементарно, Уотсън" - събираш си чукалата и - в София на евтини благинки :idea:
И аз плащам на щерката наем и "еФтини" екстри. Но мен ако ме вържеш с верига там, ще я скъсам със зъби и ще избягам на мига :evil:
Аз ако исках, щях да съм където другаде пожелая, не да си стоя във Варна.
Тъпо изказване, но ти си го знаеш...
Последна промяна от Chefo77 на съб мар 16, 2024 8:29 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15

Тема "Кое е сега най-икономичното отопление след последните изменения ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: