Най - вълнуващия въпрос зимно време.
CnapKu - специалист
Радиаторите искам да ги сложа под прозореца, но не знам как да ги закача за гипсокартона .. все пак те не са много леки. Имам идея с някаква поставка да са отдолу, но не знам каква и да ги прикрепя за гипсокартона само да не падат. Някой правил ли е нещо такова ?
ironlady - модератор
Най- сигурният вариант е стойка за подов монтаж.Радиаторът ляга на две стойки и е стабилен без да има някакво закрепване към гк.
CnapKu - специалист
Да имаш идея как изглеждат ? Или поне да покажеш нещо повече :) иначе мерси много за инфото
todor_velikov - специалист
стават за алуминиеви радиатори,а за тежките чугунени кютуци не знам дали ще издържат :?
продават ги във всеки магазин където продават и радиатори
LazarGanev - "Велик майстор"
Става и с ъгловите скоби за радиатори, които закрепваш с две дълги шпилки през гк за стената.
sez_djebel - специалист
CnapKu написа:
Радиаторите искам да ги сложа под прозореца, но не знам как да ги закача за гипсокартона .. все пак те не са много леки. Имам идея с някаква поставка да са отдолу, но не знам каква и да ги прикрепя за гипсокартона само да не падат. Някой правил ли е нещо такова ?
Спарки , закачал съм радиатори на стена с гипс картон по стандартния начин, само че с по дълги видийки -10-12 см. Нямах никакви проблеми! При стягането само внимавай като стигнеш до гипс картона да не натягаш много. Значи влезе ли в стената около 5 см. е напълно достатъчно! Пиша от опит - Сезго :) (електротехник и майстор за локално /етажно/ парно)
GeorgiRadevDu - специалист
Ако нямаш малки деца ,нямаш проблем. Според мен най-добре е ъглови скоби на стената и по едно кръче под самия радиатор, защото несе знае за децата де.
Успех :idea: :idea: :idea:
montoya - майстор
Или пък с дюбели които са за монтаж на шкафчета и други тежки мебели върху гипсокартон. От тия дето като ги стягаш със винта се събират отзад и стягат към картона.

Тема "Как да закача радиатори за гипсокартон ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: