Най - вълнуващия въпрос зимно време.
tinalex - специалист
Специално при големия студ в София в събота сутринта си направих труда да изсиля климатиците на 30 градуса.Нормално си работят и не се заледяват повече от обичайното.Според мен единствената причина да не топли климатика е малко фреон-причините могат да бъдат различни,но най-вероятно при монтажа са поизпуснали малко.А ако вярно не са изтеглили въздуха от системата преди да пуснат фреона,то майсторите са за .....е.Не е виновин климатика.
anmoll - специалист
Много благодаря за отговорите. Тръбите не са дълги-от едната страна е климатика,а от другата компресора/едно до друго са стената ги дели/.Не съм мислила,че проблема може да е в монтирането още утре ще ги викна,но има ли уред за замерване на фреона-какво количество е :? Как ще разберат грешката си.
tinalex - специалист
Като измерят налягането във системата.После ще измерят налягането което дава компресора.Ако успееш да ги накараш да го свършат.Успех.
ARTU - специалист
Ей тука съм дал инфо и снимки:

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 0738#50738

Midea избрах след дълго ровене из форуми, мнения и разговори с колеги и познати, а не с консултанти, които да ме набутат на тяхната си марка. За толкова пари - толкова - пука, пъшка, малко е по-шумен, но пък понася и жега и студ. Имам го от 2 години MSG 12HR и отоплявам 3,50х5,50 неизолирана всекидневна и 2,70х3,50 тотално изолирана спалня с преход. Зимата се озорва за спалнята ако навън е под нулата, та го подкрепям със стенен конвертор понякога привечер.
Тръбният път между двете тела е 1,20 метра, без чупки. Външното ми тяло е на терасата - отнема място, но не го трупа снега и е на завет. Най-ниската измерена температура на терасата тая зима до момента бе -9,2 градуса. Предполагам реалната е била -10 -11. В колата ми показа -10,5. Климатика си държи над 23 градуса при зададени 24 и medium.

Според мен причината твоите да не работят е че е дълъг тръбния път или нямат фреон.
anmoll - специалист
Тръбният път/ако така се казва/ би трябвало да е тръбата от вътрешното тяло до външното/нали така :? /,това разстояние е максимум 1,2м. Това отпада като вариант- остава под въпрос фреона или нещо с въздуха!Ще видя какво ще направят днес.
EDI - майстор
Привет.Има малка вероятност да ти е пречупен тръбния път при монтажа, провери го.Принципно МИДЕА са железни климатици, топлят много добре и при ниски температури/въпреки, че по документация дават нормална работа до -7/, малко дефекти дават.Я кажи колко кубика ти е помещението.Необходима ти е можност, /в зависимост от прозорци, изолации и външни стени/ грубо между 50 и 75 вата на кубик.9-ката МИДЕЯ отдава около 2,8 до 3 киловата, в зависимост от модела.Това означава, че е за около 40 кубика.За 20 квадрата е 9-ката е малък, ще се мъчи на ниски температури, но за 10 квадрата би следвало да топли. АРТУ, ние с теб пишем и в друг форум - на СЕТКОМ, привет.
yasoo - специалист
ARTU написа:
Според мен причината твоите да не работят е че е дълъг тръбния път или нямат фреон.
Хммм то дори и тръбния път да е бая повечко, разликата няма да е много съществена си мисля.
При мен разстоянието м/у двете тела е 8м и нямам грижи. При тези Мидеи незнам как е,
но и 2-3 метра да е разстоянието разлика не би трябвало да има.
EDI написа:
Привет.Има малка вероятност да ти е пречупен тръбния път при монтажа, провери го.
Може да не е пречупен а просто да не е вързан както трябва и от там да ти идва проблема
anmoll - специалист
Не можете да предположите каква е причината климатиците да не топлят!!!
Макар,че не можем да сме 100% сигурни/още не е минало достатъчно време, та и ние да се убедим/.Вчера пак идваха техниците и единственото което са направили било да регулират наклона на топлия въздух накъде да духа. Бяхме го оставили да духа максимално отворено,според тях въздуха се е затоплял на високото и си е оставал там.Сега когато е насочено на долу става кръговрат и топлината се усеща.Днес усетихме топлината от Мидеата- не е лош климатика макар и куча марка.Помещенията са високи по 3,50м това е другата причина топлият въздух да не стига до долу.
dalgia - специалист
Ако имаш термометър(желателно цифров ) измери въздушния поток от климатика.Трябва да е около 40 - 45 *С на най-слабото духане.Малко относително е т.к. не се знее колко е температурата в помещението.Но под 38*С не трябва да е.Не ги ли гледа какво правят "майсторите".Слагаха ли манометри преди да го пуснат или направо отвъртяха фреона.
anmoll - специалист
За съжаление не съм била там :?

Тема "Климатик Мидеа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: