Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ARTU - специалист
Ами по принцип от физиката знаем, че топлият въздух се издига нагоре, а студеният слиза надолу. Зимно време нашият климатик го насочвам почти надолу, а лятно време - водоравно.
dalgia - специалист
Да не си го пуснал на автоматичен режим.Тогава ще се споминеш от студ
(поне при мен е така).И при двата е така.Не са им верни датчиците.Имам цифров термометър еталониран от метерологията и показнията от зададено и достигнато е 6 градуса.В момента са на ръчен режим , зададена температура 28*С достигната на която се изключва е 22*С при таван 2,5М.На автоматичен режим повече от 17*С не достигат.Това според мен се дължи на това че датчика е залепен за питата която е винаги по топла от околния въздух.А както каза колегата топлото е горе
студеното долу.На ръчен режим пак се изключва когато достигне зададената температура.Вентилатора е на максимум.Жената я бяха успивали как най добре е на автоматичен режим , та измръзна две нощи и ме призна за "майстор" :lol: .Иначе от евтините тези са най добри.18-ката като спре пука треска като за последно причастие а 9-ката не се чува.А това за вакумирането един "майстор" който имаша майсторско свидетелство от братя василеви (бившия "Антон Иванов") ме убеждаваше как не е необходимо да се вакумира и той не ги вакумирал.Е кажете сега как да викнеш майстор.Е за това трябва да има такива сайтове където да си помагаме.
ARTU - специалист
Снощи измерих и въздушния поток - температурата му при жалузите на вътрешното тяло се закова на 47,2 градуса. Климатика е на медиум фан, настроен на 24 градуса, температура в средата на стаята на 1 м от пода 23,2 градуса, външна температура -2,2 градуса. Датчика на моя климатик не е залепен за питата, а за пластмасова част от вътрешното тяло - малка рационализация на техниците при монтажа.
sanig - специалист
фан не е ли вентилатор или нещо такова
моята Мидея е на HEAT- горещо
на 27 градуса
ARTU - специалист
Естествено че зимата е на HEAT (горещо, жега), а зимата на COOL :cool:
Който мисли знае какво съм написал :lol:
dalgia - специалист
"Снощи измерих и въздушния поток - температурата му при жалузите на вътрешното тяло се закова на 47,2 градуса. Климатика е на медиум фан, настроен на 24 градуса, температура в средата на стаята на 1 м от пода 23,2 градуса, външна температура -2,2 градуса. Датчика на моя климатик не е залепен за питата, а за пластмасова част от вътрешното тяло - малка рационализация на техниците при монтажа."

Е ти стези параметри направо плачеш да почерпиш :lol:

Тема "Климатик Мидеа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: