Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ekon1 - напреднал
Българска работа,купуваш си серпентина за монтаж към вертикален боилер,изкарва една година и протича от тръбичката на терморегулатора.Алтернативите за мен са 3.Да изкарам зимата макар и да капе и пролетта като спра парното да я ремонтирам ако може.2-да съборя целия боилер и да взема нов с серпентина(пак да мръзна 2 дена)3-да я свалям и да я мъча да я правя сега(пак да мръзна 2 дена).Вие какво бихте ме посаветвали върху изложените от мен алтернативи?
dalgia - специалист
Айде стига колега.Не се отчайвай.Сваляш фланеца, режеш тръбичката,заваряваш на нейни място 3/8" тръбъчка и пей сърце.Два часа с пиене на виното . :)
Palawnik - специалист
Според мен не е нито два часа, нито два дни. Факт е че си е разправия.
burningice - специалист
ekon1 написа:
Българска работа,купуваш си серпентина за монтаж към вертикален боилер,изкарва една година и протича от тръбичката на терморегулатора.Алтернативите за мен са 3.Да изкарам зимата макар и да капе и пролетта като спра парното да я ремонтирам ако може.2-да съборя целия боилер и да взема нов с серпентина(пак да мръзна 2 дена)3-да я свалям и да я мъча да я правя сега(пак да мръзна 2 дена).Вие какво бихте ме посаветвали върху изложените от мен алтернативи?
как така : "изкара една година", моята протече при монтирането й - от тръбичката за терморегулатора.
ekon1 - напреднал
е аз значи съм късметлия цяла година съм аванта :lol: .как реши проблема,заварката на фланеца ли беше?
burningice - специалист
проблема го "реших", като смених фланеца със стария (прехвърлих серпентината от новия (който струваше на цената на половин бойлер)на стария фланец)

Тема "серпентина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: