Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Имам следните забележки:
1) Разширителният съд не може да бъде на неостъклена тераса
2) Радиаторът в кухнята трябва да отпадне - топлината на камината е достатъчна
3) Трябва да намериш начин да "пробиеш" кум банята - хем за отопление, хем за разширителния съд, като пътьом може да оставиш и радиатор в коридора.
GeorgiRadevDu - специалист
И още , помисли добре за пълнене и изпразване на системата.
Както каза колегата , без радиатор в кухнята , а с бойлер в банята
(бойлер 80 л. = 3 кв= 30 лв. ток).
MARYAN - напреднал
относно бойлер - имам на ток !
а за разширителният съд е проблема , трябва да къртя новоремонтирана баня !!!
а за радиатор в коридора - не знам как- защото тръбите ще вървят по стените във външни канали !
апартамента е наскоро ремонтиран и е малко по-трудно сега !
mici - специалист
BateValcho написа:
....
4. според мен е задължително да предвидиш достъп на външен въздух (въздуховоди), който да е изолиран от помещенията и да постъпва в горивната камера. Тук нещата наистина са сериозни, ако не си с външен въздух. При горенето се създава подналягане, тъй като камината изсмуква въздуха от помещението и в крайна сметка, започва връщане на дим, неефективно изгаряне и т.н. ...
И аз да попитам: как да докарам външен въздух до камерата, като тя е с едни отвори на чекмеджето отпред, към стаята? http://www.kamini-nominal.com/kamina/27 :?
Velikov - напреднал
Тоя въпрос и мен ме интересува, че откакто сложих дограмица и направих изолацията, май въздухът в стаята с камината не стига много-много...
GeorgiRadevDu - специалист
По време на ремонта , зад картона пуснах гофрирана тръба ф26.Точно до
камината в една разклонителна кутия за гипскартон,за маскировка,
с мека връзка право в камината.Така съм си решил проблема.
Който не е помислил за това предлагам гофре скрито в кабелен канал. :idea: :idea: :idea:
Относно бойлера, ака не те бъркат 30-40- лв. ОК. Разширителя в банята
и тръбите външно, ако е изпипано не е грозно. И още ,ако нямаш окачен таван в банята , сега му е времето. Хем ще скриеш разширителя. Сложи му поплаваков механизъм за пълнене и ще решиш проблема и с допълването.
bikerider_ - специалист
Здравейте!
Виждам, че изграждате домашно парно, което е страхотно! Имам някои части, които ако ви интересуват сериозно, може да говорим за цената.
Та ето за какво говоря:
Камина 12КВ с водна риза (8+4КВ), на 3г. в изрядно състояние, смемена поради смяна на вида на горивото с газ тук => http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=7870
И чисто нов италиански алуминиев радиатор 8x1200мм тук => http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=7871
Ако имате реален интерес, пишете, да видим какво може да се постигне като договорка! :wink:
MARYAN - напреднал
Имам още едно питане - възможно ли е да се закачи към системата и вентилаторен конвектор ! за отопление знам че ще има ефект , но ме интересува дали ще има за охлаждане през лятото ???
MARYAN - напреднал
Имам още едно питане - възможно ли е да се закачи към системата и вентилаторен конвектор ! за отопление знам че ще има ефект , но ме интересува дали ще има за охлаждане през лятото ??
tinalex - специалист
Ще има,ако има откъде да взимаш студена вода да я въртиш в системата.

Тема "Въпрос за камина с водна риза ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: