• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nikigada - специалист
Здравейте тези дни завърших диф. термостат и закачих новият ми бойлер Дипломат 120 литра с две серпентини към парното и изненада както се и очакваше понеже горната серпентина ( по-малката ) е за парното тя топли от половината нагоре. Защо е направен така не знам тези хора не ги ли изпитват тези бойлери как работят. Вместо да топли целия обем от 120 литра тя топли само 60. Можете ли да ми дадете идея как да си направя циркулация на бойлера така че да се раздвижва водата в съда и да топля целия обем когато е на серпентина? Модела е 72266Т2

http://www.eldominvest.com/?81&02&9640


Благодаря!
Последна промяна от nikigada на ср яну 23, 2008 9:16 am, променено общо 2 пъти.
burningice - специалист
това е много лоша новина защото и аз се набутах около 500лв за този бойлер (не съм го свързвал още)
nikigada - специалист
Здрасти защо 500 лв. като цената му е 437лв без отстъпка. Ти имаш ли идея как да си направя циркулация в съда за да се топли целия че сега където е серпентината е колкото водата в парното а долу е стъд както е в тръбопровода направо минавка отвсякъде с този бойлер. Никога вече бойлер с такова разположение на серпентините. Нашенска работа!!!

Благодаря!
burningice - специалист
пролетта купих бойлера от Пазарджик, доколкото си спомням беше 465лв, не съм запазил касовата бележка
nikigada - специалист
Здравейте никой ли няма идея как да си направя циркулация на водата в бойлера?
apis1964 - специалист
защо не свържете долната серпентина към парното ? :?
nikigada - специалист
Тя е зя колекторите на пролет!
LazarGanev - "Велик майстор"
Всички бойлери с две серпентини са така - серпентината за котела е отгоре. Благодарение на дифузията, макар и по-бавно, пак се получава топлообмен и се затопля целия бойлер.
burningice - специалист
а не може ли да се направят превключвания с кранове или магнит-винтили и да работят 2те серпентини последователно?
nikigada - специалист
Бойлерите на Матев не са така двете серпентини са една в друга и отгоре до долу и обхвашат целия обем и си топли цялата вода в бойлера. И все пак не може ли да се направи циркулация на водата в бойлера???????

Благодаря!
  • 1
  • 2

Тема "Бойлер Дипломат - проблем!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: