Най - вълнуващия въпрос зимно време.
payov - специалист
Благодаря ти от сърце, г-н Трифонов, но мисля че това е форум, където всеки може да сподели своето мнение и да зададе въпроси, които го вълнуват. Според мен, не е редно новопоявил се във форума човек да бъде атакуван и нападан.Черноморски поздрави имаш от мен.
Бат Диди - специалист
Здравейте.
Лазарчо благодаря.
Рayov, моето мнение е че ще сгрешиш с монтаж на пелетна горелка на твоя котел поради :
1.Котела ти гони пределна възраст. Компановката му е стара.
2. Котела ти няма да има очакваното кпд с горелката.
Тук много хора минаха с чугунките на пелети обаче докато не ги наръгаха с туули и криви ламарини / даже и в нета ги продават :lol: / не си седнаха на :butthead: Та то за мерака лек няма ами поне дано да имаш място из горивната камера да дигнеш някой дувар. Аз бих си сменил котела с друг дори и да е самоделка/даже по-добре/. И преди ти казах, това е лично мнение.
Успех.
Уфф забравих: дунавски поздрав от мен :thumbs:
payov - специалист
Здравей Бат Диди,котела така или иначи ще го сменям защото и той не е първа младост като нас. Първо ще пробвам горелката на него а после на следващия /проба грешка или проба доволно /. Благодаря ти за пожеланието. Черноморски поздрав от мен.
payov - специалист
ЧИД Трифоне, пожелавам ти яко здраве, много творчески и трудови успехи и много попътен вятър в живота за на пред ! Нямам в моя живот човек на когото да съм му сърдит . Зарязвай днес но не се нарязвай с червеното .Приятно изкарване на празника и наздраве от мен!
Благодаря, payov! Живот и здраве на всички добри хора!
payov - специалист
Здравейте съфорумци, до сега имах съмнения за термовентилите на радиаторите че може да не са полезни за котел с горелка на пелети, но си направих един експиримент.Както вече ви писах съм на твърдо гориво-въглища на горно горене.Запалих котела с 2/ тенекии от сирене с вуглища /и като вдигна 60 градуса започнах да затварям термовентилите на радиаторите в стаите където още не бяха затворили . Резолтата беше че котела ми покачи 68 градуса и я задържа околу час и после започна да сваля температурата 61 ,60,59, 58 и 59,60,61градуса и закова /терморегулатора на котела за въздуха нагласен на 60гр / . Така беше окуло 1 час,аз отворих термовентилите и на 3тия етаж-120кв и температурата в котела спадна до 54гр и веднага започна да се покачва към 60гр.Изкам да поясня че като затворих термовентилите на радияторите на 1 и 2 етаж в баните радиаторите си работеха,на тях не съм сложил термовентили,и 3 тия етаж не е обитаем. Заключението ми е,че щом на твърдо гориво : термовентилите на радиаторите вършат работа значи и на пелетна горелка ще има още по добър ефект,а стария ми котел е без грешка.Черноморски поздрав от мен.
По скоро, това доказва, че терморегулатора със синджирчето работи и е настроен перфектно, котелът е добре направен и уплътнен. Термовентилите не ги интересува кой и как ще топли водата. Просто цялата ти инсталация е перфектно балансирана.

Тема "моля за съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: