Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Бе който си е късметлия си е късметлия
payov написа:
Вярно е приятел,на 24г си купих чисто нов Москвич,на 34г си построих къща и още от първата зима се отоплявам със самоделен котел . На 54г се пенсионирах ,и сега съм си у дома,затова че наистина съм късметлия,но сега ти пиша още по сериозно.Наистина съм с термовентили на радиаторите и магнетвентили на бойлерите ,но на радиаторите в баните нямам термовентили ,а обикновени вентили които са винаги отворени.Всичко най добро от мен.
Как озаптяваш котела, ако затворят термовентилите? Отворена система? Големи топлозагуби? Котел с ниско КПД?
Противно на логиката, първо монтирай горелка, после изолация, а накрая смени котела!
Да видиш, че съм още непенсиониран пич.
payov - специалист
Здравей , наистина системата ми е отворена,къщата е санирана,дограмата ми е ПВЦ.Ползвам трипътен електроманитен винтил на байпаса,когато спре тока водата продължава да се движи на гравитация.Хванал съм му цаката на котела, така според външните температури и количеството гориво.Все пак от 94г го използвам котлето и нямам оплакване,ползвам чешки термостат на най долната вратичка за въздуха/със синджирчето/,чешка помпа Пикола 63 вата.И пак пиша ако не ми вярваш заповядай и сам ще се обедиш,ще ми се да мина на пелети със този котел и читава горелка.А пък после смяна и на котела.Лек ден от мен.
payov - специалист
Здравейте,изкам да ми отговорите ако не е проблем разбира се ,добър вариянт ли е използването на термовентили на радиаторите за отопление с пелети.А до някое време ако премина на пелети аз ще дам отговор с мерак.Гледам и чета доста във форума /НАПРАВИ СИ САМ/ защото така ми е минал живота до тук.Много уважавам хора които ми кажат ТОВА АЗ СИ ГО НАПРАВИХ. Приятна вечер от мен.
Бат Диди - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
payov написа:
Вярно е приятел,на 24г си купих чисто нов Москвич,на 34г си построих къща и още от първата зима се отоплявам със самоделен котел . На 54г се пенсионирах ,и сега съм си у дома,затова че наистина съм късметлия,но сега ти пиша още по сериозно.Наистина съм с термовентили на радиаторите и магнетвентили на бойлерите ,но на радиаторите в баните нямам термовентили ,а обикновени вентили които са винаги отворени.Всичко най добро от мен.
Как озаптяваш котела, ако затворят термовентилите? Отворена система? Големи топлозагуби? Котел с ниско КПД?
Противно на логиката, първо монтирай горелка, после изолация, а накрая смени котела!
Да видиш, че съм още непенсиониран пич.
Здравей.
Ех ех, хубаво си беше през социализма, и си имаше време и за направи си сам и за пиене и за ядене. Аз да те попитам котела е 94 г. а термовентилите от кога са?
Според мен щом не си кипнал манджата до сега котела ти е малък и сега го караш на ръба на възможностите, или ако е добре оразмерен го зареждаш по-малко но пък по-често когато е по-топло, или термоглавите са отворени до край. Но ако котела се задъхва сега/ трудно ти осигурява необходимата мощност/ и ти му наръгаш пелетна горелка/ ако ще и онази хубавата да е/ ще се наредиш на опашката ревейки " голям разход, какво да правя, за кво ми беше тъз уйовина " .
Какъв е проблема даже и да ти кажат, че не трябва да има термовентили ще ги демонтираш ли? Развий ги до край, или пък ако щеш даже демонтирай термоглавата. Лично мнение, не си изкарвам хляба с това да знаеш.
Успех.
LazarGanev - "Велик майстор"
Бат Диди написа:
Здравей.
Ех ех, хубаво си беше през социализма, и си имаше време и за направи си сам и за пиене и за ядене. Аз да те попитам котела е 94 г. а термовентилите от кога са?
Според мен щом не си кипнал манджата до сега котела ти е малък и сега го караш на ръба на възможностите, или ако е добре оразмерен го зареждаш по-малко но пък по-често когато е по-топло, или термоглавите са отворени до край. Но ако котела се задъхва сега/ трудно ти осигурява необходимата мощност/ и ти му наръгаш пелетна горелка/ ако ще и онази хубавата да е/ ще се наредиш на опашката ревейки " голям разход, какво да правя, за кво ми беше тъз уйовина " .
Какъв е проблема даже и да ти кажат, че не трябва да има термовентили ще ги демонтираш ли? Развий ги до край, или пък ако щеш даже демонтирай термоглавата. Лично мнение, не си изкарвам хляба с това да знаеш.
Успех.
+1, Браво Бат Диди, 100% подкрепям!
payov, просто щастлива случайност си имал, изобщо не е за хвалене това, което си правел до сега.
payov - специалист
Здравейте отново,първо да ви кажа че не се хваля с мойте разработки,а доволно се отоплявам 240кв + общо 300 л топла вода.Единственото за което съм тук е че закриха мина Черно Море,а от там си вземах въглища на добри цени/без посредници/.В началото 94,95,96г съм горил по 12 тона за отопление на 1 етаж 120кв +80л топла вода/къщата без външна мазилка и със соц... дограма,радиатори тръбни с алуминиева спирала,система отворена и горно разпределение/голям разход но несъм се оплаквал и не съм се отказвал .97г външна мазилка и оплатнителни ленти по дограмата разход 8тона.2004г саниране ,ПВЦ,подмяна на инсталация ,радиатори,+2етаж 120кв и 300л топла вода 6,5-7тона разход.2015г термовентили 5-6т. За 2017-2018г живот и здраве ще пробвам и на пелети. В много студените дни тази зима зареждане сутрин около 8ч ,2,5 тенекии от сирене и около 20ч същата доза.В по меко 2тенекии,в още по меко 1,5тенекии и така нататък.Завирал ми е котела като ми се прецака терморегулатора за въздуха,смяна и всичко по старо му.Черноморски поздрав от мен.
ivo_steel - специалист
Не мога да разбера ,защо не му отговаряте на човека, а се отклонявате от въпросът му ?
Термовентилите при отопление с пелети са задължителни според мен , така че няма какво да го мислиш !
payov - специалист
Благодаря ти Иво ,и аз така мисля че ще въшат по добра работа към икономии на пелети, но влизам тук уж да науча нещо от патили и препатили в тази област.Черноморски поздрав от мен.
payov, шапка ти свалям и се извинявам за съмненията, по рано!
Ако сичкото тва е вярно, ще се справиш пак.

Тема "моля за съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: