• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
burningice - специалист
здравейте,
някой знае ли дали има в търговската мрежа самостоятелен димен датчик , а не вързан към охранителна централа.
целта е ако човек спи и в помещението се появи дим , да го алармира?
не знам дали въпроса е за тази тема но е свързан с отопление на тв. гориво
Palawnik - специалист
В търговската мрежа не съм виждал да се продават свободно датчици.
Погледни тук :http://www.unipos-bg.com/bg/index.html
Velikov - напреднал
Това с димния датчик не е лоша идея, понеже когато времето се затопли, коминът ми понякога връща и ме е страх да не се случи докато спим. М/у др. някой ще даде ли идея как да спра комина да връща пушек при ниско атмосферно налягане?
burningice - специалист
появата на голямо количество дим в стая в която се спи е особено опасно, защото може да доведе до задушаване.
Като идея за нискобюджетна пожо-извест. исталация , според мен, може да се използва стандартен димен датчик с релеен изход + батерийка и сирена.
Velikov - напреднал
Можеш ли да пишеш откъде може да се закупи това?
burningice - специалист
димен датчик може да се купи от фирмите, които поставят алармени инсталации, защото и пожароизвестяващата централа е вид алармена с-ма
Gadnyara - специалист
Само датчик няма да помогне много. Трябва си и централка.... Лесният и непрофесионален вариант е: 12V захранване, ДО датчик, сирена, едно реле, проводници.
Датчици се продават в Бриколаж, обаче такива stand-alone не съм виждал...
burningice - специалист
Gadnyara написа:
Само датчик няма да помогне много. Трябва си и централка.... Лесният и непрофесионален вариант е: 12V захранване, ДО датчик, сирена, едно реле, проводници.
Датчици се продават в Бриколаж, обаче такива stand-alone не съм виждал...
моята идея беше : димен датчик с релеен изход и сиренка с батерия, за да не се теглят жици
Gadnyara - специалист
Релейния изход обикновено е опция на основата. Все пак за самия датчик е нужно захранване 12-30V..."батерийката" трябва да е поне 12V/7Ah. Т.е. за твоите изисквания класиката няма да помогне.

Каква сума си готов да дадеш? /С извинение за обръщението "на ти"/
Предлагам ти вариант с автономен датчик - всичко, което е нужно е датчик /60-70лв. с ДДС/, батерия 9V DC и вариант за закрепване на тавана - лепене, дюбел-винт, etc. Звуков и свeтлинен сигнал - вградени...

Ако това ти решава проблема, ще поровя из каталозите точен PN и евентуално доставчик....
Лека и доходна!

П.П. В първия си пост си питал именно за такъв, но някои четем диагонално и се сещаме трудно, че сме виждали такива....
burningice - специалист
то и само един димо-оптичен датчик е на цена от около 60лв
+ ак. батерия
+ сирена....
  • 1
  • 2

Тема "димен датчик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: