Най - вълнуващия въпрос зимно време.
VenY - помощник
Здравейте, майстори!
Вече съвсем се отчаяхме с нашия проблем и се надявам, че тук ще получим компетентно мнение.
Живеем на третия етаж в малко блокче. Над нас има таванско жилище, което никой никога не е обитавал - имам предвид, че си е така, както е построено навремето преди 7-8 години - стените са грубо измазани с цимент. / ако това има значение, де/
Съседът от първия етаж използва печка на твърдо гориво и гори въглища. Абсолютно всеки път като запали, в нашата спалня, както и в дрешника /бивш килер/, излиза дим и съответно се разнася задушлива миризма. Блокът е тухлен. Димът излиза явно от най-малките процепчета, които среща по пътя си - от ключа за светване на лампата, от ъглите на дюшемето, над касата на вратата...
В същото време от втория етаж нямат проблеми с дим.
Викахме коминочистач. Съседа уж и той се опита да почисти от своя страна. Но нищо не помогна до тоя момент.
А неудобството е огромно. Зимно време сме принудени изобщо да не използваме спалнята си. Да не говорим за опасната задушлива миризма.

Имате ли някаква идея какво можа да се направи по въпроса? На какво може да се дължи?
tokuro40 - специалист
Здрати, явно комина не е направен като хората и не е измазан отвътре :x
VenY - помощник
Ако това е причината, какво може да се направи по въпроса?
emil_v r - майстор
Искаш да кажеш ,получил се е ефекта " смок ан дъ уотър "
Решавал съм такъв проблем , за съжаление - разбиване комина в твоя сектор , слагане на метална тръба от горе до долу ,и отново зидкане .
Колкото и да го мажеш от темп. деформаций пак се пука .
VenY - помощник
Хм! Това е идея за металната тръба! Не ми се мисли обаче как точно ще се постави. :?

Колко ще ни струва едно подобно премеждие?

От Варна ли сте?
Цецо - специалист
Запълни пукнатините от които излиза пушек със подходящ силикон.
romanpm - майстор
Имах го същия проблем , излизаше пушек от ел. таблото което е на 1,5 м ! Изходът е събаряне на комина , като изградих параван с найлон от летви наоколо и изграждане с итонг отново ! Вече втора година - нищо !!! :)

Тема "В спалнята излиза пушек!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: