• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
popovvv - специалист
Ако радиаторът е Байкан-турски елементите за окачването му са в комплекта на радиатора-4дюбела с винтове и носач който е много хитро измислен.В горния му край има пружинна скоба която позволява много лесен монтаж на радиатора при закрепени към стената стойки.Стойките са прорязани елипсовидно в местата на закачане така че да може след монтажа да се даде необходимия наклон на радиатора.Ако стената е бетон мисля, че 100мм дюбел и винт ще са достатъчни.дебелина на дюбела 10мм.При тухлена стена пробитите отвори се пълнят с теракол набива се дюбела, изчаква се необходимото време и се монтират носачите.Идеята с дървена подложка е добра но колкото е по голяма дължината и толкова по малка ще е конвекцията от задния панел.
bibiqn - специалист
popovvv,проблема е там че на стената сложих 3 см стиропор и не предвидих тия дюбели.Мисълта ми беше че като се набие дюбела 3-4 см ше останат в стиропора и има вероятност да не хване здраво а знаем колко са "леки" панелните радиатори.:)
LazarGanev - "Велик майстор"
Вземи си по-дълги дюбел-пирони.
popovvv - специалист
В къщи съм монтирал 3 бр панелни радиатора-1400х500; 1400х600 с дубелите от заводския комплект които са с 10мм диаметър и дължина на стеблото влизащо в стената 45мм.Диаметъра на винтовете е 6мм досега няма паднал радиатор въпреки че стените са тухлени.Радиаторите не са толкова тежки, а количеството на водата в тях е около 8 литра.При дължина на дюбела 100мм в стената ще влязат 6-7см, което е достатъчно.
Ако върху стериопора има гипскартон или някаква шпакловка не виждам какво ви притеснява.
  • 1
  • 2

Тема "Панелен радиатор монтаж?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: