• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
arxd129 - специалист
вт юли 07, 2020 9:58 pmzz_stefanov написа:
Ти май не четеш каво ти пишем. Никой не ти прпоръчва лустър клеми, повечето ти препоръчват ваго.
Повечето... повечето... колко повечето?! Хидразин рече: Тези клеми са за 100-200 ватови крушки.

Добре, де. Всеки си има мнение. Няма лошо! :)

Опонирайте за лустер клемите, моля. Дано размисля. :?
hidrazin - майстор
вт юли 07, 2020 9:51 pmarxd129 написа:
Изпълнението не е трудно; невъзможно е: Няма толкова място между мостовия киабел и зидарията. ... То достатъчно пространство за предложения монтаж може да се осигури, но трябва разбиване на зидария...
Като няма място за тази елементарна връзка де и как ще навреш разклонителната кутия???
Нали не си правиш илюзията това да го замажеш?
Твоето стягане не е по-надеждно от това на ваго-то. Лустер клемите след време се разхлабват и ти прегаря връзката.
И друго - НИКАКВО ЗАПОЯВАНЕ.
Ай ся вече да минем към:
ТЕМА 3 - за гипса
ТЕМА 4 - за боята
:partyman:
zz_stefanov - майстор
вт юли 07, 2020 10:10 pmarxd129 написа:
вт юли 07, 2020 9:58 pmzz_stefanov написа:
Ти май не четеш каво ти пишем. Никой не ти прпоръчва лустър клеми, повечето ти препоръчват ваго.
Повечето... повечето... колко повечето?! Хидразин рече: Тези клеми са за 100-200 ватови крушки.

Добре, де. Всеки си има мнение. Няма лошо! :)

Опонирайте за лустер клемите, моля. Дано размисля. :?
Кои са клемите за 200 ватови крушки. Я прочети за колко ампера са 2,5мм2 ваго - 24А. Вярно че има и по здраво, но в случая са си ОК.
arxd129 - специалист
вт юли 07, 2020 10:28 pmhidrazin написа:
Като няма място за тази елементарна връзка де и как ще навреш разклонителната кутия???
Нали не си правиш илюзията това да го замажеш?
Няма да го мажа.
Ама оставете проблемите с мазането и кутията. Забравете ги. Ако се налага - аз ще ги повдигна наново.
вт юли 07, 2020 10:28 pmhidrazin написа:
Твоето стягане не е по-надеждно от това на ваго-то. Лустер клемите след време се разхлабват и ти прегаря връзката.
И от какво ще се разхлабят? Ако не са стегнати - да, ще се разхлабват. Все повече и повече! Но ако не допусна искрене - от какво ще се разхлабят?
Не разменяте ли местата на коня и каруцата?
вт юли 07, 2020 10:28 pmhidrazin написа:
И друго - НИКАКВО ЗАПОЯВАНЕ.
Ново двайсе!!! :shock:
Моля, споделете недостатъците на запояването. :shock:

Благодаря.
arxd129 - специалист
вт юли 07, 2020 10:29 pmzz_stefanov написа:
Я прочети за колко ампера са 2,5мм2 ваго - 24А. Вярно че има и по здраво, но в случая са си ОК.
А Вие прочетете какво казва хидразин. Наново прочетете.

... А тези 24 ампера... всеки може да напише някакво число. Търговците - най-вече; оборот да става.
Ама 5.5 киловата през тази вагоклема трудно ще преминават постоянно. Прегарянето - гарантирано!
burkov - специалист
Абе хората ти дават съвети как да не се мъчиш, ти на голям умник се правиш.

Виж каква е тая компания Wago, после говори че си пишат каквото искат. Също ти къде си написал че ти трябват 5.5 kW? Нали бяха за бойлер 1.6 и нещо дребно?

Взимай си лустера, зелей го с припой, накрая и един изолирбанд му сложи за красота и кадем, да не искри.
naster - майстор
Наскоро правих подобно нещо - преместихме няколко неща по проекта на кухнята. Няколко двойки или тройки ваго-клеми (според случая и нуждите) и клещи за оголване на проводниците. Чак пък 4 страници драма...
brum - майстор
[*]
вт юли 07, 2020 7:59 pmhidrazin написа:
И що ПВА-2 ??? Да слага ПВА-1 и задължително разминаване по дължина.
Не е върхът на сладоледа но ако иска да стане "бетон" да си вземе една плочка от втората снимка и допълнително да стегне отгоре като използва само месинговите клеми.
Изолирането ще е малко тегаво но не и невъзможно.

222.jpg
product_large_64601.jpg


:partyman:
За мен това е най-доброто решение. Да - пипкаво е, но резултата ще е най-добър. От всичките варианти това е с най-голяма контактна площ и най-ниско съпротивление на връзката. И не нарушава основният проводник от който ще се взема отклонението.

Запояването има два плюса - не се окислява връзката (и така с годините не се качва съпротивлението) и се свежда до минимум съпротивлението на връзката (грее по-малко, старее по-бавно).
arxd129 - специалист
вт юли 07, 2020 11:09 pmburkov написа:
Също ти къде си написал че ти трябват 5.5 kW? Нали бяха за бойлер 1.6 и нещо дребно?
Да, де. :wink: :)

Само опонирах, че въпросната ваго клема трудничко ще гарантира 24 ампера. Даже – хич не е гарантирано; колкото и да е велика тая компания Wago.
ср юли 08, 2020 9:55 amnaster написа:
Чак пък 4 страници драма...
Драма, драма… колко драма?!
Аз питам… който иска – дава съвети. Съветващите – самите те – не са единни в мнението си. Един казва че нек‘ви клеми са перфектни, друг казва че стават за ток 2-3 ампера…
Съветите ги приемам, но не всичките. На спорните (според мен) съвети – опонирам.
А на мен ми РЕопонират … четете ли как?
Е-е, кой прави драмата; ако изобщо я има, де.
ср юли 08, 2020 10:08 ambrum написа:
За мен това е най-доброто решение. Да - пипкаво е, но резултата ще е най-добър.
Да! Добро решение е.
ср юли 08, 2020 10:08 ambrum написа:
От всичките варианти това е с най-голяма контактна площ и най-ниско съпротивление на връзката.
Тук може да поспорим: Комбинацията от лустраклема и цилиндричен кабелен накрайник, в който накрайник са вкарани ПВ-А2 и жило от мостовия кабел, има много по-голяма контактна площ, отколкото площта на спиралата на хидразин. А месинговата клема на хидразин не увеличава въпросната контактна площ, а само увеличава силата на контактуване. Което също дава предимство на идеята на хидразин.
Контактните точки на хидразин, обаче са си 8 на брой... максимум 9; каква контактна площ е това! :)
Освен това месинговата клема на хидразин не е чак толкова масивна, както изглежда на снимката. Нито болтчето за притискане спиратата от ПВ-А1 към основния проводник е толкова масивно (просто снимката няма мащаб). От къде следва, че там - около въпросното болтче няма да се появят хлабини, подобни на евентуалните хлабини по лустра-клемата. Всичко е въпрос на стягане.
И като стана въпрос за стягане - много е вероятно, много е възможно - стягането на хидразин да е по-добро от стягането на лустер-клемата. Така си мисля, де. :)
ср юли 08, 2020 10:08 ambrum написа:
И не нарушава основният проводник от който ще се взема отклонението.
Това наистина е огромно предимство. Факт!
ср юли 08, 2020 10:08 ambrum написа:
Запояването има два плюса - не се окислява връзката (и така с годините не се качва съпротивлението) и се свежда до минимум съпротивлението на връзката (грее по-малко, старее по-бавно).
Съгласен съм с Вас. И аз мисля като Вас.
Но хидразин не препоръчва запояване! (Освен ако не се шегува, де. :? )
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

Тема "Добро "токовземане" ли съм намислил?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: