• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте! Имам един въпрос и ще се радвам ако можете да ми отговорите, та дори и да е приблизително. Има помещение с трифазен ток и много трифазни машини, на което входния защитен шалтер е за 100 ампера. Можете ли да ми кажете колко е мощността KW в помещението пуснато, като се взима предвид, че е сложен този шалтер за 100 ампера? Никога не е падал този шалтер.
iliya_i - майстор
P = 3 * Uф * I * cos (φ) = 1,73 U * I * cos (φ).
Uф = 230V
U = 400V
I = 100 A
Освен мощността на машините има значение и cos (φ) - фактор на мощността - пише го на табелката на всеки двигател.
За груба сметка приеми го cos (φ)= 0.7
Andri01 - майстор
Общата мощност/ ток/ винаги е по-голяма от действителната-моментна. Има коефицент на едновременност при работа на машините. За това и този "шалтер" не е падал.
sts - специалист
Грубо изчисление може да се направи така.
Входния АП 100А е избран с коефициент на запас Кз - (1.2-1.25)
и затова не изключва.
Вие си избирате стойност за Кз и получавате работен ток.
Изберете стойност и за соs (φ).
Замествате във формулата на колегата и изчислявате мощноста.
Последна промяна от sts на вт авг 03, 2021 9:35 pm, променено общо 1 път.
mironcho - специалист
Кое е въпроса: защо не е падал "шалтера" или каква е позволената мощност?
на първото вече имаш отговор, а за второто - погледни какъв е автомата в таблото от където идва захранването. Автомата (шалтера) на входа на твоето табло може да е всякакъв и не е задължително да е ограничаващия мощността, т.е. от параметрите му няма как да се рзбере колко е разрешената ти мощност.
krasi92 - майстор
А дали шалтера е със защита в него. Ако е влдк ще почакаш да падне. Значи като пускаш машините които работят обичайно с еедни амперклещи веднага ще премериш тока дето консумира халето.
nork - специалист
вт авг 03, 2021 6:10 pmrathiot написа:
Здравейте! Имам един въпрос и ще се радвам ако можете да ми отговорите, та дори и да е приблизително. Има помещение с трифазен ток и много трифазни машини, на което входния защитен шалтер е за 100 ампера. Можете ли да ми кажете колко е мощността KW в помещението пуснато, като се взима предвид, че е сложен този шалтер за 100 ампера? Никога не е падал този шалтер.
Отговор от от лайк, без хилядите формули и т.н. ~ 21kw :rolleyes:
mironcho - специалист
ср авг 04, 2021 8:43 amnork написа:
вт авг 03, 2021 6:10 pmrathiot написа:
Здравейте! Имам един въпрос и ще се радвам ако можете да ми отговорите, та дори и да е приблизително. Има помещение с трифазен ток и много трифазни машини, на което входния защитен шалтер е за 100 ампера. Можете ли да ми кажете колко е мощността KW в помещението пуснато, като се взима предвид, че е сложен този шалтер за 100 ампера? Никога не е падал този шалтер.
Отговор от от лайк, без хилядите формули и т.н. ~ 21kw :rolleyes:
Определено отговорът е от лаИк. Много ти е шарен боба :axe:
nork - специалист
ср авг 04, 2021 11:21 ammironcho написа:
Определено отговорът е от лаИк. Много ти е шарен боба :axe:
МммдЪ, такъв е......
Човека зададе въпрос и не иска точност до последния ват, го засипахте с формули ....
Друга тема е че може да си пита енергото колко KW му е партидата :partyman:
iliya_i - майстор
ср авг 04, 2021 12:50 pmnork написа:
ср авг 04, 2021 11:21 ammironcho написа:
Определено отговорът е от лаИк. Много ти е шарен боба :axe:
МммдЪ, такъв е......
Човека зададе въпрос и не иска точност до последния ват, го засипахте с формули ....
Друга тема е че може да си пита енергото колко KW му е партидата :partyman:
Ако се беше опитал да сметнеш по формулата, щеше да получиш 2 и нещо пъти в повече. Ама нали си длъжен да се изкажеш...
Та помощта ти е направо да заявиш, че разполага с 21 kW, при положение, че има на разположение почти 50 kW.

ФЪргай го тоя боП!
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за мощност" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: