Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
astor334 - специалист
Аз ако съм на пича на мястото спирам по някъв начин тока на входа или там където са гаражите . Обаждам се на повреди , че във входа няма ток ,от ЧЕЗ изпращат човек или екип и докато се мъчат да установят проблема казваш на майстора дали може да ти погледне проблема в гаража и няма да плащаш за майстор .
astor334 - специалист
съб дек 04, 2021 5:15 pmzz_stefanov написа:
Ти оня 'майстор' дето все го чакаш така ли го поръчва, е той пък за без пари и толкова работа ти е свършил. Че чакаш и форума да ти 'пусне тока'.

Пак за триците и маймуните.
Оня установи поне , че не тече ток , което си е връх . Сега чакам към 15 да дойде , тъй като сега окабеляват голяма сграда и по цял ден е на работа . Е след близо 90 мнения разбрах за дупките на ключа .

Сигурно към 50то мнение ще се отчае човека и ще ме послуша . Единствено @fbr , infomar дадоха мнения на място . Радвам се че от 110 мнения 2ма имаше , които бяха на място . Много жалко ,че в Бг останаха много малко кадърни хора , които да ти обърнат внимание .
astor334 - специалист
нед дек 05, 2021 8:48 amkozl написа:
съб дек 04, 2021 6:55 pmmike02 написа:
Снимам с камера 13MP. В гаража тествах с фазомера предпазителите, но не свети и там където влизат. На другите електромери на таблото във входа светка една малка червена лампичка и дисплея им свети докато на моя и още два не светят.Иначе отчита някакви показатели.:Т1,Т2
Какъв ти е "фазомера"?
Ако е с глим лампа и при предпазителя на електромерното табло лампата свети, а на предпазителите в гаража не свети, вероятно има прекъсване от предпазителя в таблото по трасето до гаража.
Като начало може да се провери основата на предпазителя дали там не е прекъсването. После основата в гаража и след това трябва да се проследява по трасето.
Примерно в сграда захранването на гаражите излиза от един от гаражите и по стената под мазилките преминава към другите. Та в един от тези гаражи монтирали рафтове по стената и 3 от съседните гаражи бяха без захранване. Но този с рафтовете не позволи да се кърти при него и остана ЕС да се оправя с проблема.
Общо взето когато е повредено трасето това касае ЕС, защото инсталациите се третират като общи части в сградата. И все пак първо трябва да се провери изходящия от електромерното табло кабел дали по него има напрежение.
Това дето мига по електромерите сигнализира, че електромера отчита консумация. Честотата на миганията е правопропорционална на консумацията. При положение, че в гаража ти липсва захранване, нормално е в електромера да не мига светодиода, защото не отчита консумация.
Браво майсторе да кърти . Ти имаш ли си представа ,ако е тухла че тия стени може да са носещи и т.н . Ти го караш да бутне блока за едно кирливо осветление . Бетона трябва да кърти .
iliya_i - майстор
нед дек 05, 2021 5:19 pmastor334 написа:
Браво майсторе да кърти . Ти имаш ли си представа ,ако е тухла че тия стени може да са носещи и т.н . Ти го караш да бутне блока за едно кирливо осветление . Бетона трябва да кърти .
Ти имаш ли си представа, какво трябва да се кърти, та си тръгнал да даваш акъли тук?
То един контакт и ключ за лампа не можеш да вържеш, ама да даваш акъл можеш!

Защото акъла е единственото нещо, което може да се дава и без да го имаш.

А тези на основи Е49 и Е27 може да се провери, дали напрежение освен на входа има и на изхода.
kozl - майстор
нед дек 05, 2021 5:19 pmastor334 написа:
Браво майсторе да кърти . Ти имаш ли си представа ,ако е тухла че тия стени може да са носещи и т.н . Ти го караш да бутне блока за едно кирливо осветление . Бетона трябва да кърти .
Ти си станал гоуем отворко ве :shock: Довчера се криеше во дупките си и тражеше некой да ти нарисува как да вдеваш кабели от една дупка во други дупки.
От са празниш у тая тема. Глей си тавана и се не бутай там дека нема дупки. Писах ти как да си смениш ключа, ама поне малко да имаше смисъл в чутурата си, а то само тъпа неблагодарност.
astor334 - специалист
нед дек 05, 2021 6:09 pmkozl написа:
нед дек 05, 2021 5:19 pmastor334 написа:
Браво майсторе да кърти . Ти имаш ли си представа ,ако е тухла че тия стени може да са носещи и т.н . Ти го караш да бутне блока за едно кирливо осветление . Бетона трябва да кърти .
Ти си станал гоуем отворко ве :shock: Довчера се криеше во дупките си и тражеше некой да ти нарисува как да вдеваш кабели от една дупка во други дупки.
От са празниш у тая тема. Глей си тавана и се не бутай там дека нема дупки. Писах ти как да си смениш ключа, ама поне малко да имаше смисъл в чутурата си, а то само тъпа неблагодарност.
E па може да имам познанство в строителството и да е верно . Провери за носещи стени какво значи . Утре кът троши блока ко праим .
iliya_i - майстор
нед дек 05, 2021 6:54 pmastor334 написа:
нед дек 05, 2021 6:09 pmkozl написа:
нед дек 05, 2021 5:19 pmastor334 написа:
Браво майсторе да кърти . Ти имаш ли си представа ,ако е тухла че тия стени може да са носещи и т.н . Ти го караш да бутне блока за едно кирливо осветление . Бетона трябва да кърти .
Ти си станал гоуем отворко ве :shock: Довчера се криеше во дупките си и тражеше некой да ти нарисува как да вдеваш кабели от една дупка во други дупки.
От са празниш у тая тема. Глей си тавана и се не бутай там дека нема дупки. Писах ти как да си смениш ключа, ама поне малко да имаше смисъл в чутурата си, а то само тъпа неблагодарност.
E па може да имам познанство в строителството и да е верно . Провери за носещи стени какво значи . Утре кът троши блока ко праим .
Ти първо вземи се запознай как се полагат кабели.

То верно си за психиатрия, аме не като доктор.
infomar
съб дек 04, 2021 2:44 pmastor334 написа:
Браточка , аз съм същия но на тавана бе майтап .
Тоя се гъбарка с форума.
Прави се на незнаещ, но под анонимността не се знае кой се пука от смях, когато го приемат на сериозно.
Я този който пише под псевдоним да си признае и да спре с майтапа.
Не вярвам да съществува подобна простотия, което означава, че може да е някой с психиатрични отклонения пишеш дипломна работа.
astor334 - специалист
нед дек 05, 2021 8:13 pminfomar написа:
съб дек 04, 2021 2:44 pmastor334 написа:
Браточка , аз съм същия но на тавана бе майтап .
Тоя се гъбарка с форума.
Прави се на незнаещ, но под анонимността не се знае кой се пука от смях, когато го приемат на сериозно.
Я този който пише под псевдоним да си признае и да спре с майтапа.
Не вярвам да съществува подобна простотия, което означава, че може да е някой с психиатрични отклонения пишеш дипломна работа.
Под същия имам предвид проблем . А беЗ съм изпуснал буквата З . Понякога клавиатурата забива или греша буква .
Благодаря че се усъмнихте

Тема "spam oт Нямам ток в гаража" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: