• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
Лесно ще стане само ,че иска измерване .Така на черния това на кафявия онова лично аз не мога да гадая какво се случва при теб.Ако можеш начертай схемата на старата и ще ти кажа как да свържеш новата.После трябва и защитата да настроиш.Лесно лесно....и винаги може да има изненади просто трябва да се види.
ср май 08, 2024 1:17 pmvalentino76bs написа:
Лесно ще стане само ,че иска измерване .Така на черния това на кафявия онова лично аз не мога да гадая какво се случва при теб.Ако можеш начертай схемата на старата и ще ти кажа как да свържеш новата.После трябва и защитата да настроиш.Лесно лесно....и винаги може да има изненади просто трябва да се види.
Благодаря. Не ми се е получило това със снимката на таблото. Ако кликнеш на този линк - ще се отвори:

https://drive.google.com/file/d/1dPAoMT ... sp=sharing

Защитата е нагласена сега на 9 А - новата помпа е 8,4 А - мисля да си оставя защитата на 9 А ?
На черния кабел предполагам е фазата, но разбира се ще премеря.
valentino76bs - майстор
Снимката я отворих няма проблем.Начертай ми схема.
ср май 08, 2024 5:11 pmvalentino76bs написа:
Снимката я отворих няма проблем.Начертай ми схема.
Аз ако можех да чертая схеми, нямаше да питам за съвет :-)
Според мен от долу левия кабел е захранването. Минава през защитата и отива на контактора от горе.
Кабела от помпата е вторият от ляво и отива на контактора от долу. На кафявия кабел и нулата е вързан кондензатора.
Релето за ниво като има вода в сондажа, включва контактора и помпата се захранва.

За съжаление само това виждам и аз. Всички кабели са вкопани и таблото е в мазето.
Сондажната помпа пълни съд и от там черпи друга хидрофорна помпа. В съда има поплавък и предполагам, че той прекъсва захранването към релето за ниво /най-десния кабел, който влиза в таблото/, когато съдът се напълни.

За това искам с възможно най-малко разбутване - да сменя само помпата в сондажа, без да пипам много в таблото, най-много да откача кондензатора.
valentino76bs - майстор
Махай кабелите на кондензатора и си захранвай помпата от долната страна на контактора тогава.вижда ми се ,че комутират и заземяването ....така ли е?
ср май 08, 2024 6:39 pmvalentino76bs написа:
Махай кабелите на кондензатора и си захранвай помпата от долната страна на контактора тогава.вижда ми се ,че комутират и заземяването ....така ли е?
И на мен така ми се струва, че прекъсват и заземяването с контактора. Не е ли по-правилно заземяването от захранването и помпата да са постоянно вързани директно ?
mironcho - специалист
Да, заземяването не трябва да се прекъсва.
Клема 6 на защитата ще се ползва за да се съединят двата жълто-зелени.

Прикачен файл

viber_image_2024-05-07_20-36-00-147.jpg
ср май 08, 2024 6:55 pmmironcho написа:
Да, заземяването не трябва да се прекъсва.
Клема 6 на защитата ще се ползва за да се съединят двата жълто-зелени.
Благодаря много за помощта !
hidrazin - майстор
Това въобще не прилича на заявеното китайско табло MP-S1
По-скоро прилича на някакъв правеняк…
А на тоя дето му го е свързвал трябва да му отржат ръцете. И двете.
И първо бой по главата докато стане квадратна.
Да се научи да не бара дето не му е работа…
:partyman:
B0bi - специалист
Този е трети питащ след "заявилия табло MP-S1" :wink:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "потопяема помпа свързване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: