• 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 70
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mika - специалист
Фаза 1 - кафяв
Фаза 2 - черен
Фаза 3 - сив
Нула - син
Земя - жълто-зелен
hidrazin - майстор
нед май 26, 2024 2:20 pmBLUEPUPIL написа:
Full compliance to IEC/EN 61386-1 requirements, CE Certified
Какво ми показваш бе некадърен лъже проектант?
CE маркировка на ТАЙВАНСКИ гофрирани ТРЪБИ. :lol: :lol: :lol:
Че на всичкото отгоре стоманени... :x

Прикачен файл:
Син глупак.jpg
Син глупак.jpg (18.11 KиБ) Видяна 288 пъти

Прикачен файл:
Стоманено гофре.jpg

СМЕШНИИИИИКККК..... :lol:
:partyman:
hidrazin - майстор
нед май 26, 2024 5:24 pmBLUEPUPIL написа:
Такъв сертификат нали знаеш
къде да си го завреш.
Аз знам и други неща къде да ти завра бе некадърник.
Оказа се и че BLUEPUPIL НЕ Е ПРОЕКТАНТ а ИЗМАМНИК.
Няма как дори полуграмотен проектант да не знае такива елементарни неща!
А ако ти видя проект в БГ или ЕС където да си допуснал такива кардинални ГРЕШКИ - ще ти спукам трътката.
Ясно ли е?
НЯМА да пълниш главите на хората в БГ с малоумните ти ПРОСТОТИИ и ЛЪЖИ.
А сега ИЗЧЕЗНИ !
:partyman:
P.S.
нед май 26, 2024 6:48 pmmika написа:
.....
Изобще не го открехвай тоя некадърник дето е с НУЛЕВИ познания.
Това го знам и съм го видял но умишлено не го споменах. :)
Тъпите му жендърски и краварски кабели ще се продават и използват в БГ и ЕС ама само през КРИВ МАКАРОН.
На всичкото отгоре не са добро и евтино решение.
Я си представи че искам да пусна 6 проводника в едно трасе - три по 2,5 квадрата и три по 1,5 квадрата.
Ако използвам гофре ще мога да го направя и ще е евтино на клиента.
Ако използвам пее...аските неща на на синия некадърник, няма да мога и ще трябва здраво да натоваря клиента.
Това дето показва е същото като нашенския кабелоподобен проводник който не се произвежда от десетилетия и е отхвърлен като неудачен.
Краварите тепърва ще откриват топлата вода.
Lux Æterna - помощник
Малко размисли и страсти. Как ще се локализират проводници под напрежение обвити в алуминиево горфе с да речем ей тоя металотърсач? Ползвам такъв доста години.
Прикачен файл:
41356-skil-skil-0550aa-detektor.jpg
41356-skil-skil-0550aa-detektor.jpg (27.99 KиБ) Видяна 261 пъти
Да нацелиш скрити кабели е лесно. По-трудно е да изрисуваш една-две стени с трасетата на кабелите, които си "хванал" и след теб монтажници на кухненска мебел да работят спокойно.

Поздрави
hidrazin - майстор
нед май 26, 2024 11:38 pmLux Æterna написа:
Малко размисли и страсти. Как ще се локализират проводници под напрежение обвити в алуминиево горфе с да речем ей тоя металотърсач?
...
Да нацелиш скрити кабели е лесно.
Гледай сега колко въобще не си в час.
Тези дето ни натиква блуето са ... чистокръвни американци (Макар че такова нещо НЯМА. У Кравария всичкото е мелез или МЕШЕ. Нищо чистокръвно няма. Да не говоря че и поста му е ... расистки. :lol: )
съб май 25, 2024 5:26 pmBLUEPUPIL написа:
Иде реч за чистокръвни американчета,
произведени от създателя на легендарния
Romex и най-влиятелния играч в кабелната
индустрия (wire and cable industry) в САЩ,
Southwire и високо ценения Encore.
Та краварските кабели са непробиваеми, нестопяеми и вечни!
Демек няма нужда да ги търсиш.
При ремонт на сграда събаряш плочи, колони, стени ... и върху старата ЕЛЕКТРИЧЕСКА инсталация градиш новата сграда!!!
Толкоз. Какво не разбра? :)
:partyman:
P.S. Някакъв си лъже-проектант...
Блуето е проектант точно толкова, колкото покойната ми баба е била диригент на Гвардейския представителен духов оркестър.
Жиците на БЛУЕТО - ЦЪЪЪК :-D
mika - специалист
нед май 26, 2024 11:38 pmLux Æterna написа:
Как ще се локализират проводници под напрежение обвити в алуминиево горфе с да речем ей тоя металотърсач?
Не съм работил с такъв уред и не знам. Аз ползвам MS6818. Като се върже едната сонда за гофрето откриването няма да е проблем.
Но по принцип в кухните пускам кабелите така, че там където ще се монтират горните шкафове на практика кабели не минават.
valentino76bs - майстор
нед май 26, 2024 11:38 pmLux Æterna написа:
Малко размисли и страсти. Как ще се локализират проводници под напрежение обвити в алуминиево горфе с да речем ей тоя металотърсач? Ползвам такъв доста години.

41356-skil-skil-0550aa-detektor.jpg

Да нацелиш скрити кабели е лесно. По-трудно е да изрисуваш една-две стени с трасетата на кабелите, които си "хванал" и след теб монтажници на кухненска мебел да работят спокойно.

Поздрави
Не се притеснявай ако са покрити с вароциментова мазилка и са без пвц след някоя друга година или няма да ги видиш или ще им видиш трасировката по стените.
BLUEPUPIL - майстор
Кака Гинка та размаза.
Бегай да и туриш американчета,
че ще изпадне в нервна криза.
РЕГЛАМЕНТ (ЕС) № 305/2011 НА ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ И НА СЪВЕТА
от 9 март 2011 година
за определяне на хармонизирани условия за предлагането на пазара на строителни продукти и за отмяна на Директива 89/106/ЕИО на Съвета

Член 29
Определяне, наблюдение и оценяване на органите за техническо оценяване
1. Държавите-членки могат да определят органи за техническо оценяване в рамките на своята територия

ОПРОСТЕНИ ПРОЦЕДУРИ
Член 36
Използване на подходяща техническа документация
1. При определянето на типа продукт производителят може да замени изпитването на типа или изчисляването на типа с подходяща техническа документация, която доказва, че:
а) за една или няколко съществени характеристики на строителния продукт, който производителят пуска на пазара, се счита, че продуктът постига определено ниво или клас на експлоатационни показатели без изпитване или изчисляване или без понататъшно изпитване или изчисляване в съответствие с условията, определени в съответната хармонизирана техническа спецификация или решение на Комисията;

Член 38
Други опростени процедури
1. По отношение на строителни продукти, които са обхванати от хармонизиран стандарт и които са произведени индивидуално или по желанието на клиент не чрез серийно производство, в отговор на специфична поръчка, и които са монтирани на един-единствен определен строеж, производителят може да замени частта за оценяване на експлоатационни показатели от приложимата система, както е определена в приложение V, със специфична техническа документация, доказваща съответствие на този продукт с приложимите изисквания, както и еквивалентността на използваните процедури с процедурите, установени в хармонизираните стандарти.
Я иди в търсачката и виж, колко пъти
си ритал с-щу ЕС. Сега пък искал
кабели с европейско лого.
Егати клоуна.
Марш при кака Гинка, да и туриш
хубави кабели.
Аууууууууу!
BLUEPUPIL - майстор
нед май 26, 2024 11:38 pmLux Æterna написа:
Как ще се локализират проводници под
напрежение обвити в алуминиево горфе===

Прикачен файл:
1.jpeg
1.jpeg (33.32 KиБ) Видяна 150 пъти
hidrazin - майстор
Ссссоори смешник ама на твоите тъпи жици НЯМА маркировка CE и никога няма да има.
Затова ми слагаш снимки на тайвански гофрета с маркировка CE. :lol:
А тъпите си краварски кабели знаеш къде да си ги завреш - барабар с металното гофре.
Толкоз лъже проектанте.
:partyman:
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 70

Тема "Как да си направя ел. инсталацията?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: