Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bobykafe - специалист
Само зарядното, без акумулатор? Май премълчаваш нещо :wink: . Най- проста схема- реле, захранено на 220 волта и ако има 220- седи включено. като се изключи, да пуска лампата. А по това време енергото си пренастройват трансформаторите, та може и да е временно проблема, до започване на зимния сезон.
Хм... чак сега го прочетох внимателно... сори за сарказма. Доколкото разбирам, нямаш лампата или фенера?
Spokoiniq - майстор
разбира се с акумулатор, някакъв фенер на 6 волта, имам един като прожектор, не е най-удобното , защото е много концентриран лъча, но нещо ще доработя.Инеята е как да се правят цикли на батериите за да не се прецакват, и да не го правя ръчно
ArturDent - Почти Безобиден
Да обобщя:
Първи тип - бюджетни решения, с почти никакви инвестиции
velsi - едно реле 12В във веригата на лампите, което да стои залепено винаги при захранване през трансформатора....
masteradmin - добре една най обикновена лампа от фарове за кола от тези кръглите....
Стефан - Преди много години си бях направил такова аварийно осветление за цялата къща с автомобилни крушки по 21W...

Втори тип - също ми допадат, нови, но има идея в тях и са практически приложими и полезни.
Osiris - ато тръгне магазина ще предложа на мастера готови лентички със диоди на 12V идеални са за авариино осветление...

Трети тип - UPS, Инвертори, преобразуватели... сигурно ще стане, но не мисля, че чак толкова често спира тока, че да си струва инвестицията. Това обаче го решава автора на темата.

Хайде и от мен едно решение - нещо като комбинация от първите.
Зарядно за акумулатор - акумулатор - крушки (фар от автоморга) от автомобил. Всичко това през едно нормално затворено реле като на velsi. Има ток - акумулатора се зарежда, няма ток автомобилния фар свети, като слънце. Само акумулатора трябва да е на проветриво място (отвън), че има отровни пари.

П.П. Стефан, на колко още неща ни научи соца. В къщи имахме същата "инсталация" за "авариино" осветление - през 2 часа ;-)
Аз пък съм го направил по този начин: като има ток 220 V един контактор е постоянно включен, през контактите му които са затворени в случая ,се подава напрежение към осветлението, като спре тока контактите превключват и подават ток от акумулатор 12 V към мрежата на осветлението. И тук следва номера: напрежението 220 V ,което се подава към крушките съм го изправил с грец и вече е постоянно, 220 волта крушките вече светят с прав ток. Паралелно на тях само,че през един диод съм включил по една 12V крушка. Така крушката на 12 V вече не може да изгори при подадени 220 V, заради диода във веригата.А като се подаде 12V вече с правилен поляритет крушката си свети. Цялата работа е както се сещате да се използва една вече готова инсталация и ключове за осветление..

Тема "Схема на захранване на осветление с акумулатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: