• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
paralesa - специалист
hidrazin написа:
Така е - дори цените на колегата paralesa са малко височки.
Последната ми оферта от миналата седмица за 3х2,5 е 1,406 лв на метър и то за СВТ, който
по принцип е по-скъп от мостовия.Ама аз взимам по много.За мостов 3х2,5 цената от 1,51 е истинската.
:partyman:
Не знам дали са височки...на тая цена от 1,97 ми го продават в сладова база във Велико Търново. А там е най-евтиното което може да намериш тук. Навсякъде цените са различни колега,вЕрвай ми. Жената е от Ивайловград(на гръцката граница,градче забито в планината и най-близкия град е на 60км) и скоро пак бяхме на гости там. За сведение проверих цената на мостовака 3х2,5. Най-ниската цена беше 2,05 ,а масово беше по 2,20. Но имай впредвид,че там всичко нехранително е по-скъпо отколкото тук. Виж във Варна,София ,където има по-големи складови бази,цените може и да са по-ниски,но иначе 2лв е цената на дребно тук. Затова си го поръчвам по интернет вече,благодарение на вас,че ме "светнахте" по далаверата.
hidrazin - майстор
Да, така е.Все пак и магазините трябва да изкарват нещо пък и кабелите не са като хляба.Не ги купуваш
всеки ден.Аз ги взимам по-евтино от друго място, не от там за където говорим.Просто от един магазин но
този месец ще им направя оборот към 10к лева.И аз да съм за 1-2 топчета няма да направя кой знае каква отстъпка,
за на линеен метър пък въобще.Сега погледнах и цените в нета - даже са по-високи от 2,30лв - масово са 2,40 и даже има 2,54лв.
Ама надценка на доставната цена от 63% и като турим отстъпката дето получават
ще дойде към 80% и отгоре.Не е нормално да е почти дубъл.
:partyman:
vk - специалист
Цените, които съм ползвал са на Елкабел, гр.Бургас, както съм ги намерил на този сайт http://www.elma-bg.com/?81&02&9632.
Чувал съм и за 60% отстъпки от тези крайни цени, но може ли всеки да ги договори ?
hidrazin - майстор
Не може всеки.Зависи колко често и какво количество купуваш.
Между другото не купувай от централния им офис/склад.Намери някой магазин който работи с тях.
На пръв поглед може да ти звучи парадоксално, но в магазина ще ти направят отстъпка и за
по-малко количество.Масова фирмена политика.Логично е да е поне 10% но все пак трябва да
се занимаваш с това и да знаят или поне да си мислят че с това си изкарваш прехраната.
Ако веднъж си извоюваш отстъпка ги накарай да ти отворят файл на твое име/фирма и другия път няма пак да
обясняваш и бориш за отстъпка.
И не знам за какви 60% си чувал.По-горе писахме че 3х2,5 струва 1,51 лв с ДДС - крайна цена на която може да го вземеш
и в тази цена е включена търговската отстъпка за магазина.От там нагоре до цената от 2,40 лв са тамън 62,9% надценка която магазина си слага!
Ако го купиш на 2,40 значи плащаш почти дубъл.Просто отиваш при шефа на магазина и си искаш отстъпка.Ако не е склонен има и други магазини където
ще стане.Това го знаят много добре и при този спад в продажбите няма да си позволят лукса да изпуснат клиент макар и с по-малка печалба.
И трябва да си убедителен - пробвай и ако искаш сподели резултата.
Дано съм бил полезен.
:partyman:
ivo_dedko - специалист
Веднъж ако си договорил цени и ако фирмата с която работиш е сериозна и 100м да вземеш, цената ще ти е същата. Цените на които аз пазарувам са:
СВТ3х1,5мм-0,89 лв/м с ДДС
СВТ3х2,5мм-1,347 лв/м с ДДС
ПВВМ3х1,5мм-0,81 лв/м с ДДС
ПВВМ3х2,5мм- 1,31 лв/м с ДДС
Кики - специалист
Въпроса в началото на темата беше съвсем друг , а за цените всеки спор е излишен и дори глупав , те са функция на договорка , количества , коректност на търговеца и не в малка степен качества и постоянство на клиента .
paralesa - специалист
въпроса в началото на темата е така зададен,че предполага мнооого офтопик!
  • 1
  • 2

Тема "Колко кабел ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: