• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vk - специалист
Аспираторите не се ли продават без кабел ? Ако е така - оттук почват свободни съчинения, всеки слага каквото намери.
Светлинис - специалист
Този се продава в комплект, клемата е двойка, кабелът - също, корпусът - метален ... http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=3&pid=839, но не можех да разбера показан ли е защитен проводник или не. Според мен го има на схемата
Сега като погледнах другите подобни - на друг пише изрично ДВОЙНО ИЗОЛИРАНА, НЕ замасявайте
проблемът беше, че не видях знак или такъв надпис в конкретната схема. Благодаря.
Дали да кажа на леля Пена, че може да пипа спокойно с мокри ръце абсорбатора ... :?
Junak написа:
НАРЕДБА № 3 ЗА УСТРОЙСТВОТО НА ЕЛЕКТРИЧЕСКИТЕ УРЕДБИ И ЕЛЕКТРОПРОВОДНИТЕ ЛИНИИ

Чл. 203. (1) Изискванията за защита при индиректен допир се отнасят за:
1. метални корпуси на въртящи се електрически машини, трансформатори, електрически апарати, осветители и др.;
2. метални задвижващи механизми и приспособления на електрическите апарати;
3. метални конструкции на комплектни комутационни устройства (разпределителни и командни табла, електрически шкафове и др.), както и на техни части, които се снемат или отварят, когато на тези части е разположено електрообзавеждане за напрежение над 50 V променливо или 120 V постоянно (за случаите, предвидени в съответните глави на наредбата - съответно 25 V променливо или 60 V постоянно);
4. метални конструкции на разпределителни устройства, конструкции носещи кабели, кабелни муфи, метални обвивки и брони на контролни и силови кабели, обвивки на проводници, електроинсталационни тръби (канали), метални конструкции, на които се разполага електрообзавеждане;
5. метални обвивки и брони на контролни и силови кабели и проводници за напрежения, които не превишават посочените в чл. 179, ал. 2 и 3, положени на общи метални конструкции, включително общи тръби, кутии и други подобни, с кабели за по-високи напрежения;
6. метални корпуси на подвижни и преносими електропотребители;
7. електрообзавеждане, разположено на движещи се части на машини и механизми.
по-скоро в точка първа ... ама си е тълкуване
поне да бяха написали, че е двойно изолиран. Айде стига съм се вторачвал. Напрред!
hidrazin - майстор
Светлинис написа:
...проблемът беше, че не видях знак или такъв надпис в конкретната схема...
Прикачен файл:
Aspir 1.jpg
Прикачен файл:
Aspir 2.jpg
:partyman:
Светлинис - специалист
Благодаря, hidrazin, ако го открия и върху реалния абсорбатор нарисуваното ще почерпя.
Ноооо няма там такава клема, нищо - празно място - иначе са можели да я поставят (със съответната връзка към корпуса), но НЯМА. Поне, ако НАИСТИНА е двойна изолацията да бяха сложили знак. Май се навивам да питам в КЗП (Комисия за защита на потребителите).
  • 1
  • 2

Тема "Метален корпус - защита от поражение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: