Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
С мукове ако застане в междинно положение нищо няма да отчита,или ще святка като коледна елха нещо :?
batkoradko - специалист
Идеята е да го настроя така, че да се задейсват два съседни МУК-а на ветропоказателя, а при скоростомера - да светят всички от задействания на долу. :supz:
mitakata - специалист
Идеята на Стоян е най-доброто за въпроса ти
http://www.ebay.com/itm/12-2A-12-Wires- ... 2a27c29fcb

250рпм си е добра скорост на въртене за всеки ураган

А иначе в ибей има такъв богат избор от джаджи, че нищо чудно на покрива ми да цъфне поредния сензор, лошото е, че съм между блокове и показанията ще са безсмислени
batkoradko - специалист
Да съгласен съм - дори щях да го питам от къде евентуално мога да го закупя, но трябва да помисля как ще монтирам цялото творение върху него. Дали ще издържи и на атмосферните условия.
Непрекъснато ми идват нови идеии: една от тях е да направя четири неподвижни махала ориентирани в четирите посоки и по този начин проблемът ми се решава.
Все пак очаквам някой мозък да ме светне с някаква схемичка - въртейки потенциометър - да светват все повече диодчета.
Някъде съм срещал дори и такива секционни превключватели /не знам дали така се наричат/ имаше ги по радиоточките. :? :?
stoy@n - специалист
Ако го правиш по подобие на снимките които си постнал, не ти е неоходим Slip Ring. На подвижните части монтираш магнитите, а на неподвижните МУК. Окабеляването от силата на вятъра ще мине в тръбата....и това от посоката също може да мине там :)
ivanovbg - майстор
Ако ще му подаряваш подобен на снимката, трябва надлежно да го заземиш, че иначе само ще привлича гръмотевиците и вместо светодиоди, ще изскачат мълнии от часовника :wink:
batkoradko - специалист
Относно гръмотевиците - изчетох доста. Заземяването е нож с две остриета, в един момент се оказва, че зорлем привличаш мълниите. Успокоявам се от факта, че мачтата на антената стърчи 2-3 метра нагоре. [-X
Онтосно кабелите - ще минават в тръбичка и иминно те ще се усукват. :?
FM STEREO - специалист
Е ако не го заземиш става по лошо,вкарваш гръмотевиците директно в апаратурата.
stoy@n - специалист
batkoradko написа:
....Онтосно кабелите - ще минават в тръбичка и иминно те ще се усукват. :?
Пропуснал съм, че това за силата на вятъра също се върти на 360 градуса :)
ivanovbg - майстор
Според мен така става най стабилно и кабелите няма да се мърдат въобще.
Легенда:
Чашките 1 за измерване силата на вятъра закрепени на оста на ел. мотора 4 който е неподвижно закрепен на тръбата 5. 2 е ветропоказателя на който е закрепен магнита 6 , а на планката 3 са закрепени ридампули които да управляват светодиодите за посоката. С червено съм нарисувал топчетата на нужните лагери. Тръбата 5 се закрепва неподвижно за стойка. Така няма да имаш движещи се кабели.
И пак си помисли за заземяването.

П.П. Даже 5 може да не е ел мотор, а магнит и ридампула, а отчитането на скоростта може да стане с кой да е електронен оборотомер за кола след малка пренастройка. Има доста китове - https://www.google.bg/search?q=%D0%BE%D ... 66&bih=615 или https://www.google.bg/search?q=%D1%86%D ... 66&bih=615
:partyman:

Прикачен файл

untitled.JPG
untitled.JPG (12.09 KиБ) Видяна 1812 пъти

Тема "Как да стане ?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: