Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
wernis - специалист
Здравейте. Някой може ли да ми каже как е по-правилно да се включи фурна за вграждане и котлони за вграждане ? Конкретно питането ми е дали трябва да се върже кабела на фурната директно за кабела на контакта, като се изолира или да си монтирам контакт и посредством щепсел да я включа. Питам защото един електричар ми каза че трябвало да се върже директно кабел -кабел , иначе се получавало нагряване на контакта ,поради голямата мощност на печката.
detelin - специалист
до колкото знам кабел кабел е правилния вариянт при уреди за вграждане
chonev - помощник
Да, кабел-кабел е правилния начин. Използвай устър клема, че многожичен и едножичен трудно ще ги усучеш. След свързването ти препоръчвам да изолираш хубаво клемата с изолир банд
Palawnik - специалист
Аз пък знам че кабел-кабел чрез усукване е най-лошия вариант.
Обикновено фурните и котлоните си идват с кабел с щепсел. Ако производителя е бил на мнението "кабел-кабел" нямаше да се харчи за $1-2 за да слага кабел с щепсел. При производство на 500 000 бройки годишно това са си 0,5-1,0 мил. долара. А това са си пари откъдето и да го погледнеш.
Да не говорим че усукване на многожилен с едножилен кабел е меко казано трудно.
Ако все пак искате да го побългарите. Използвайте поне контакт с твърда връзка.
mitcd - специалист
Пък аз съм монтирал няколко фурни с котлони за вграждане и не съм видял нито кабел нито щепсел в комплекта.Има само клеми на уредите.Вързал съм ги с твърда връзка и за мене това е правилния начин.

Тема "Въпрос относно включването на фурна за вграждане..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: