• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
Да, ако луничките са с широкоъгълно излъчване на светлината, ще го забележиш и по стените... Погледни по тъмните зони в ъглите. Луничките ми са по 7 вата с матирани стъклени куполи. На дългата стена 4.35м са 5бр., през 45-50см а в коридора 2.15м са две., през 70см. Осветеността на снимките изглежда ниска, понеже камерата затъмнява снимка, като и блести от лампите . В действителност е идеално за всекидневна за мен.

Прикачен файл

IMG_20180816_010457.jpg

Прикачен файл

IMG_20180816_010629.jpg
sixb0nes - специалист
чет авг 16, 2018 1:01 amnikolov333 написа:
Да, ако луничките са с широкоъгълно излъчване на светлината, ще го забележиш и по стените... Погледни по тъмните зони в ъглите. Луничките ми са по 7 вата с матирани стъклени куполи. На дългата стена 4.35м са 5бр., през 45-50см а в коридора 2.15м са две., през 70см. Осветеността на снимките изглежда ниска, понеже камерата затъмнява снимка, като и блести от лампите . В действителност е идеално за всекидневна за мен.
С какъв диаметър са ти луните?
nikolov333 - майстор
Квадратни са ми телата.. около 7см. На снимката са 10бр.х 7W, но понеже са в затворени тела и се загряват яко, изгарят за норматив. За сега ми ги сменят без проблем, понеже още са в гаранция..

Прикачен файл

IMG_20180816_175508.jpg
mironcho - специалист
Нали не правите изложбена зала, все пак е коридор, а и размерите му са твърде малки за да има ясно изразени засенчвания.
Би било добре за питащия, да си представи бъдещото обзавеждане, ако сложи много лунички близо до стените, дали някое гардеробче или закачалка няма да спира светлината. В такава ситуация централно разположеното осветление има предимство.
Както писах по-рано - субективно е - на който както му харесва.
sixb0nes - специалист
чет авг 16, 2018 12:16 pmmironcho написа:
Нали не правите изложбена зала, все пак е коридор, а и размерите му са твърде малки за да има ясно изразени засенчвания.
Би било добре за питащия, да си представи бъдещото обзавеждане, ако сложи много лунички близо до стените, дали някое гардеробче или закачалка няма да спира светлината. В такава ситуация централно разположеното осветление има предимство.
Както писах по-рано - субективно е - на който както му харесва.
Всичко е изчислено, пък и няма да са в края. Но заради плочките, искам повечко да свети върху тях.
  • 1
  • 2

Тема "Осветление в коридор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: