• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
plamen6703 - майстор
Калпав чип е най-вероятната причина. :partyman:
kozl - майстор
Да допълня темата с една крушка GU10 5 вата (от стария модел) - изкара си гаранцията и угасна :sad:
Прикачен файл:
GU10_5W_v-tac_1.jpg
Разглобяването:
1. Маха се лупата. Залепена е със силикон, но поддава с тънка отвертка.
2. 3-те винчета в радиаторната част освобождават керамичната плочка със светодиода, затисната от пластмасов пръстен. Има паста м-у керамичната плочка и метала.
3. Под пръстена има два винта със размазани глави, които освобождават пластмасовата основа от металния радиатор, а вътре в пластмасата е драйвера.
За момента не остана време да определя къде е повредата - драйвера или светодиода.
Белите проводници, свързаващи светодиода с драйвера и драйвера с фасонгата са силиконови :shock:

Имам друга крушка Е27 със сериозен метал за топлоотвеждане и не можа да изкара 2 г, а изглеждаше по-сериозна изработка от Ви-тазите и значително по-тежка. Проблема е 2 прекъснати светодиода, защото има 2 вериги по 8 диода на плочката в паралел.
martosound - специалист
Здравейте,

Ето още една от най-новите пародии на V-TAC закупени от фирмения магазин в Пловдив преди 1 месец. Луничка VT-1933, 220-240V, 50Hz, GU10, 3W, 210Lm, 4000k,31mA, 2103, SKU7127 . Един приятел си купи доста от този модел за цялата къща. След 2-3 седмици луничките започнаха да гаснат една след друга. Отворих една и какво да видя....... Алуминий вече няма грам. Жичен резистор свързан последователно на гасящия кондензатор няма. Филтриращия кондензатор е 2,2 микрофарада :-D . Платката на светодиодите е стъклотекстолит от най-тънкия с възможно най-тънкото медно фолио което може да се направи. Производителят ( Shenzhen Jinmaoyuan Technology Co., Ltd. ) на полипропиленовия ( 560nF/400V ) Гасящ конденза му дава 5 000 часа безпроблемна експлоатация. :shock: Производителят на електролитния акумулатор е небезизвестната Китайска фирма YIYANG HETIAN ELECTRONIC CO., LTD. :) Ако някой желае имам такива лунички за подаряване. :)

Прикачен файл

VT-1933.jpg
VT-1933.jpg (52.14 KиБ) Видяна 1285 пъти

Прикачен файл

VT-1933 2.jpg
VT-1933 2.jpg (44.15 KиБ) Видяна 1285 пъти

Прикачен файл

VT-1933 1.jpg
VT-1933 1.jpg (40.55 KиБ) Видяна 1285 пъти
DMN - майстор
:shock: :shock:
Аз даже се учудвам, че и светодиоди са сложили в тези лампи :-D .
Иначе на каква цена ги продават тези сувенири и нямат ли някаква гаранция?
:partyman:
tzetz009 - специалист
:banned: :banned: :banned: Да , китайците все повече и повече се ПОДИГРАВАТ с потребителите !!! И това си е вече доста опасно , като се мине "невидимата бариера" ! Тази година по неволя съм си купил два мощни китайски челника , със зарядните за 12V на които мога да се взривя ( сещам се , че "kuger" се радваше на единия от тях )! Отделно в друг по маловажен случай вместо класическо импусно от 12V на 5V за 500mA ти пробутват платчица с линеен стабилизатор 78L05 :x !!! Трябва да има нова обособена тема за това "течение" ли е какво е !!!

И все пак :partyman: :partyman: :partyman:
hidrazin - майстор
пон окт 15, 2018 5:04 pmmartosound написа:
Здравейте,

Ето още една от най-новите пародии на V-TAC ...
Искаш да кажеш ДЖИК-ТАК ... :-D
:partyman:
zz_stefanov - майстор
пон окт 08, 2018 3:52 pmkozl написа:
Да допълня темата с една крушка GU10 5 вата (от стария модел) - изкара си гаранцията и угасна :sad:
.......
Е твоята е от тия с календар, като изкара втората година и бум :)
shadow__01 - майстор
Кога ще се научи народа, че всякакво светодиодно осветление не става за основно в една стая. Спектърът дразни очите, не свети равномерно и какво ли още не. Качеството на самите лампи не го коментирам изобщо. Самите светодиоди са изчислени да работят 200% от капацитета си на светене и не издържат дълго. А за тези с гасящ кондензатор вместо драйвър....поне да се засрамят китайците малко. За страна от кой свят ни имат?
Светодиодно бих сложил за декоративни стенни лампи или за осветление на етажерка или нещо подобно. Основната лампа на тавана трябва да е жичка или халоген(не 500W). Вярно, че отделя топлина и харчи повече, но все пак няма да свети по 10 часа на ден, а и лесно се димира. Светлината е равномерна във всички части на стаята. Не дразни очите дори след часове светене.
Заради тази пуста икономия народа полудя. И после се чуди защо като пише 10 000 часа, лампата издържа едва месец. И всичко това за някакви си 4-5 лева отгоре в сметката.
fox_vt - майстор
То хубаво искаш да се върнеш към дивото и огъня но няма вече качествени лампи. Аз като ще сменям по една камара крушки постоянно,коя се отлепила коя се взривила,леда поне си гасне и до там. Още 10 години и жичните ще са история. Дано и лед технологията до тогава напредне още.
kozl - майстор
пон окт 15, 2018 5:24 pmDMN написа:
:shock: :shock:
Аз даже се учудвам, че и светодиоди са сложили в тези лампи :-D .
Иначе на каква цена ги продават тези сувенири и нямат ли някаква гаранция?
:partyman:
Цената на тез Витази, яко ни налази :roll:
Гаранция за 2 години ако опаковката се пази.
В щайгенберга сменят по фактура и оригинална опаковка. Пишат на фактура колко са подменили, но до сега повече от 40% (4 от 10 бр.) на фактура не достигнах.
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33

Тема "LED лампа V-TAC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: