Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
.netDeveloper - помощник
нед сеп 03, 2023 8:41 pmn_a написа:
нед сеп 03, 2023 8:20 pm.netDeveloper написа:
съб сеп 02, 2023 6:12 amn_a написа:
Пуснал си 3 теми, изтрий две, че инак няма да си намираш отговорите :-)
Да, видях, благодаря! дай малко хелп как да изтрия останалите две, че съм нов тука, и не мога да намеря функцията къде е
Докато не е писано в темата, имаш един видим Х натискаш и следваш инструкциите. Инак, няконй, може аз, може ти, натиска ! и пак по иструкциите, ковлади на модератор... това си е бъг на форума, казва, че не се било пратило, бла-бла, голяма досада е
нещо не го откривам този X , имаш ли възможност да ми пратиш скриншот
.netDeveloper - помощник
съб сеп 02, 2023 8:54 ambigdragon написа:
Защитата от токов удар без прекъсване на захранването става с помощта
на диелектрични ръкавици, килимчета, галоши и др. подобни...
Изображение
Изображение
Изображение
Кажи го на Енергото!
Благодаря все пак :yawinkle:
.netDeveloper - помощник
съб сеп 02, 2023 8:55 amzz_stefanov написа:
Някой може ли да даде точна дефиниция на 'токов удар' ?
Иначе защити да искаш, всяка със своето предназначение и ефективност.
Когато ти работят всички електроуреди в дома, и ти спре захранването от 1 до 3 сек, и това по няколко пъти на ден.
MamaMy - майстор
Тогава слагаш напреженова защита. Тя си има настройки така, че да не ти изпука някой компресор на хладилник или фризер. Просто увеличава времето през което няма ток до минута. Така се избягват и последващите пикове след токовия удар. Начина да не спира тока е само ЮПС. Дори и автоматичен агрегат да имаш няма как да стане превключването без пауза от поне 10-15 секунди.
B0bi - специалист
нед сеп 03, 2023 11:23 pm.netDeveloper написа:
нещо не го откривам този X , имаш ли възможност да ми пратиш скриншот
Няма и да го откриеш. Има го до преди първия отговор (следващ пост) или следваща твоя тема.
Трябва веднага след качването на темите да погледнеш и ако видиш, че са дублирани, трябва веднага да премахнеш последната (най-горната). След това предпоследната (която междувременно е станала последна) и т.н. докато остане само една.
Може да се премахва само последна тема/пост преди да има отговор.

Прикачен файл

IMG_20230904_051949.jpg
.netDeveloper - помощник
пон сеп 04, 2023 1:26 amMamaMy написа:
Тогава слагаш напреженова защита. Тя си има настройки така, че да не ти изпука някой компресор на хладилник или фризер. Просто увеличава времето през което няма ток до минута. Така се избягват и последващите пикове след токовия удар. Начина да не спира тока е само ЮПС. Дори и автоматичен агрегат да имаш няма как да стане превключването без пауза от поне 10-15 секунди.
Супер, благодаря!
Гледах различни защити, но го докарах до няколко милисекунди, бих казал точно с напреженова защита.
.netDeveloper - помощник
пон сеп 04, 2023 5:17 amB0bi написа:
нед сеп 03, 2023 11:23 pm.netDeveloper написа:
нещо не го откривам този X , имаш ли възможност да ми пратиш скриншот
Няма и да го откриеш. Има го до преди първия отговор (следващ пост) или следваща твоя тема.
Трябва веднага след качването на темите да погледнеш и ако видиш, че са дублирани, трябва веднага да премахнеш последната (най-горната). След това предпоследната (която междувременно е станала последна) и т.н. докато остане само една.
Може да се премахва само последна тема/пост преди да има отговор.
Благодаря! Зададох им коментар към админа през бутона с удивителната, и днес гледам, че ги премахнал, така че спирам да спамя по тая тема :yawinkle:
DMN - майстор
съб сеп 02, 2023 5:08 am.netDeveloper написа:
търся защита от токов удар, която да НЕ спира захранването към товара.


.netDeveloper написа:
съб сеп 02, 2023 8:55 amzz_stefanov написа:
Някой може ли да даде точна дефиниция на 'токов удар' ?
Иначе защити да искаш, всяка със своето предназначение и ефективност.
Когато ти работят всички електроуреди в дома, и ти спре захранването от 1 до 3 сек, и това по няколко пъти на ден.

.netDeveloper написа:
пон сеп 04, 2023 1:26 amMamaMy написа:
Тогава слагаш напреженова защита. Тя си има настройки така, че да не ти изпука някой компресор на хладилник или фризер. Просто увеличава времето през което няма ток до минута. Така се избягват и последващите пикове след токовия удар. Начина да не спира тока е само ЮПС. Дори и автоматичен агрегат да имаш няма как да стане превключването без пауза от поне 10-15 секунди.
Супер, благодаря!
Гледах различни защити, но го докарах до няколко милисекунди, бих казал точно с напреженова защита.
Нещо не можах да вдяна :? .
Как се решава проблем с прекъсване на захранването от 1-3 сек. с напреженова защита, като тя самата прекъсва захранването за период заден фабрично или ръчно настроен примерно от 3 сек. до 400 сек.?
Кое докара до няколко милисекунди?
fbr - майстор
Я се разберете първо, какво значи "токов удар" и тогава почвайте да се сърдите един на друг.
zz_stefanov - майстор
ср сеп 06, 2023 5:19 am.netDeveloper написа:

Супер, благодаря!
Гледах различни защити, но го докарах до няколко милисекунди, бих казал точно с напреженова защита.
Как си го докарал до тази шеметна реакция?
До никъде не си го докарал.
Един период при 50Hz е 20 ms.

Тема "Защита от токов удар" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: