Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
krasi92 - майстор
Тези с пластината по средата дето се чупеше от бакелита и се хващаше пластината към нулевия проводник бяха български двойни контакти мисля в Севлиево ги правеха.Ако ги има в магазините обаче сигурно са китайчета вече .Тези нилсон милсон не са ли от кифланд.
kozl - майстор
пон яну 23, 2023 4:36 pmkrasi92 написа:
пон яну 23, 2023 3:21 pmkozl написа:
Аз им нямам доверие на пружинните клеми. Пък и не съм попадал на контакти с пружинни клеми. Само на ключове и имах проблеми с такива на Макел.
С макен винаги има проблем щото са боТлуци.На лелегран и на шмайзер са си с клеми но по скъпичките модели и си стават мноого добре.
При мен са Макел монтирани 2004 г. И до сега нямам проблеми с неподменените, както и с подменените. А подмяна на ключове и контакти правих след ремонти, за да са нови и лъскави. Така че мисля, че следващите серии на Макел са много по-зле от тази де съм ползвал 2004 г.

Обаче има ли Макел с пружинни клеми при контактите, защото аз като сменях стария Макел с новия, с такива клеми бяха само ключовете. Контактите си бяха с клема с винт.
krasi92 - майстор
Май няма. Но все тая. Тия стават само да заместиш изолирбана като сдаваш кооперацията. Вместо да купуваш изолиебанд купуваш макел. Някой си ги ползват
iliya_i - майстор
пон яну 23, 2023 4:40 pmkrasi92 написа:
Ако ги има в магазините обаче сигурно са китайчета вече .
Има ги, ама още не са китайчета. ПП Успех - Варна.
Също и "Найден Киров" Русе
Последна промяна от iliya_i на пон яну 23, 2023 6:24 pm, променено общо 1 път.
fbr - майстор
пон яну 23, 2023 5:03 pmkozl написа:
А подмяна на ключове и контакти правих след ремонти, за да са нови и лъскави.
Заради такива като теб, ключовете и контактите са все по-лъскави и все по-калпави. :roll:
kozl - майстор
пон яну 23, 2023 6:17 pmfbr написа:
пон яну 23, 2023 5:03 pmkozl написа:
А подмяна на ключове и контакти правих след ремонти, за да са нови и лъскави.
Заради такива като теб, ключовете и контактите са все по-лъскави и все по-калпави. :roll:
Не моем те разберем. Оно и старите беха лъскави като нови, ама одъртея и погрознеа.
Та ква ти е идеята, че не можех да схвана как ключовете нема да са калпави :?
А мое би си в неква заблуда. Не съм аз причина за калпавите ключове, а производителите, които требе така да ги правят, че да издържат гаранционния си срок. После да се купват отново та да има оборот. Такава е световната тенденция со всичко.
Па даже има едан виц ("Амерички стандарт"), за еднократната употреба - "е6еш и фъргаш" :-D

Оно по твоята логика и ремонти не требе да се праат, а оно и без тва е досадно коги нема къде да се изместиш.
Па и автора оти да ги сменя контаците с по-калпави, па и да се чуди как да ги закача :?
film - специалист
пон яну 23, 2023 4:08 pmmuhala написа:
Към автора на темата: По вида на старите контакти съдя, че кабелите са ПКИ и са прекарани в тръби. Много лесно и бързо можеш да ги подмениш с нови ПВ-А1, като си прекараш по три кабела (фаза, работна нука и защитна нула) вместо два.
За един ден работа е.
в тръби са, минават от розетките, над прозорците и надолу към контактите. Но не съм сигурен че ще вървят гладко и ще могат да направят завоите :roll:
muhala - майстор
вт яну 24, 2023 10:52 amfilm написа:
пон яну 23, 2023 4:08 pmmuhala написа:
Към автора на темата: По вида на старите контакти съдя, че кабелите са ПКИ и са прекарани в тръби. Много лесно и бързо можеш да ги подмениш с нови ПВ-А1, като си прекараш по три кабела (фаза, работна нука и защитна нула) вместо два.
За един ден работа е.
в тръби са, минават от розетките, над прозорците и надолу към контактите. Но не съм сигурен че ще вървят гладко и ще могат да направят завоите :roll:
Връзваш новите за старите и теглиш старите. Така новите влизат на тяхно място.
Чираче - майстор
пон яну 23, 2023 4:08 pmmuhala написа:
...., като си прекараш по три кабела (фаза, работна нука и защитна нула) вместо два.
А ще обясниш ли технически и научно защо трябва да се прекарва трети кабел? Според мен е някаква глупост. Какво значение има дали ще е с мост, или с кабел?
fbr - майстор
пон яну 23, 2023 7:11 pmkozl написа:
Такава е световната тенденция со всичко.
Не се засягай, аз съм съшия, заринат съм с кашони ключове и контакти, сменяни по ремонти и запазени кой знае за какво. Ще се заринем с боклуци, както е тръгнало.

Тема "Смяна на стари контакти със тип шуко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: