Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bluelemon - специалист
Здравейте! Значи скапа ми се лампата. Мислех си че е отишла тръбата обаче май дросела е изпаткал. Голям зор водях докато я разглобя и го извадя пустия му дросел. Искам да питам някой знае ли от къде в Пловдив мога да купя нещо подобно за да го сменя или да си купувам направо нова лампа. Лампата е евтина, но ако мога да я направя по-добре да сменя дросела. В магазина ми казаха че не можела да се ремонтира. Ето снимки за да видите за какво става въпрос.

Прикачен файл

IMGP0474.JPG
IMGP0474.JPG (107.88 KиБ) Видяна 3541 пъти

Прикачен файл

IMGP0476.JPG
IMGP0476.JPG (97.65 KиБ) Видяна 3541 пъти
mitcd - специалист
Разбира се че се ремонтира.Въпросът е дали си струва.Само че това не е дросел а е електронно запалване.С една дума вдига напрежението на около 600 V -взависимост от лампата.
bluelemon - специалист
Ами аз затова питам. Продава ли се такова запалване и дали да се занимавам да я оправям ламбата? Иначе струва 24лв. цялата лампа.
ELEMENTAL - специалист
Кое да е електронно запалване за ЛЛ съобразено с мощността на лампата ще ти свърши работа.Друг е въпроса дали си заслужава при положение, че качествените такива струват почти колкото ламбата ти.
romanpm - майстор
Аз ползвам електрониката от цокъла на дефектирали така наречените икономични лампи , е стига да е със същата мощност :)
bluelemon - специалист
икономични лампи
Имаш предвид на тези енергоспестяващите? В цокъла има някаква платка ли?
Trifun - специалист
Дам, има, но е с кръгла форма и най-вероятно няма да ти пасне на мястото.
W123 - специалист
Бягай до Викиват до моста на Герджика.
Но после като сметнеш колко нафта ще изгориш и ако не стане ще ти е май най-удачно да си вземеш нова.

Тема "Електронен дросел?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: