Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ShadowBG - помощник
Прочетох статията Монтаж на осветително тяло тип "ЛУНА" и там пише, че трябва да има мин. 7см от тавана. При мен се получава следния проблем. Ще слагам гипскартона на самите греди и м/у тавана и гипскартона вата. Разстоянието е 10см. Ще трябва да направа отвор във ватата. Но колко см да е от луната (диаметъра на отворо на ватата). Лампите ще са на 12в 20вата. И хола ми е с рамери 45кв. и смятъм целия да го направя с лунички (но и стенни лампи) та на какво растояние трябва да ги сложа една от друга, че осветлението да е добро (12v -20w/35w).
masteradmin - майстор
Ами първо ватата е негорима. Така, че като диаметъра в отвора на ватата е свързан само с охлаждане на трансформатора. Аз лично те съветвам, за да нямаш проблеми с охлаждането на траф4ета да ги сложиш извън тавана. Или ако вече си ги предвидил в тавана да са на максимално разтоварен режим (една или две крушки на траф). А иначе, колко луни4ки да сложиш (навремето съм учил осветление) - зависи каква осветеност търсиш. Най добре сложи пове4е, примерно през 1 метър и ги свържи през реостат, за да може да контролираш колко силно да светят.
ShadowBG - помощник
Трафовeте ще бъдат долу. Ще направя място където ще ги държа всички. Вчера ходих да гледам различни модели видях едни полски май не си спомням но приличат на направени в гаража но пак са до 600w. Взех си 10 бр,. лунички и го слозих да видия как светят и 1лун. на 1кв.м свети добре а на 80 е още по добре :lol: . Утре ще направя снимки преди да съм ги сложил и после като ги сложа.
masteradmin - майстор
600 W не е зле, само погледни пак цифрата, да не си сбъркал. Може и да е 600, но аз не съм виждал такива. Колко пари струва ?
ShadowBG - помощник
Има 600w, 500,400,300 и тн.
600w - 109лв в един магазин а в Светомаркет - 128
500w - 96лв.
=========
Като взема ще ги снимам и пусна да се видят. Май Полски бяха.
masteradmin - майстор
О сори за тези пари със сигурност има. Аз съм още на вълна 5-6 лв. за траф. Значи само исках да те предупредя, че има елетронни и ламелни. Ламелните са по мощни, но с времето започват да бучът от вибрацията на ламелите. Не че е голям проблем, но им хора с чувствителен слух и това ги дразни.
аз
Пак нямам работа и защо да не ви ядосам :)
та моето мнение е

7 те сантиметра които се искат от тавана са за да могат да влязат телата на луничките, ватата изобщо не и се притесняваи просто я скъсаи с ръка там където е луничката така че да може да влезе ,
ако ще ковеш картона направо да дървен гредоред , първо е добре да си помислиш как ще прекараш кабелите между дъските и гипс картона, виж дали са прави дъските ти 2 сантиметра отклонение е невероятно грозно при гипскартона 1 сантиметър също си личи, обикновено които иска да го прави така първо кове дървени лентички за изправяне на гредореда .

за ел. а
аз като слагам лампички ги смятам така ако сега стаята е светила с 100 ватова крушка слагам още 50 вата и се получава че трябва да сложа лампички с мощност 150 вата от там нататък клиента казва колко лампички иска :) а аз им определям мощноста.
трафа се връзва направо за кабелите на тавана от старата крушка и остава да лежи на тавана на гипскартона , в близост до някоя луничка , за да може да се сменя .
винаги купуваи по мощен траф примерно ако лампичките ти са 100 вата трафа трябва да е 150 вата а не 100 ,(може и повече ако се упасяваш да не и е тъмно на тъщата като плете така ще можеш просто да сложиш по мощни крушки) за да неработи постояно на максимално натоварване. кабелите се пускат от трафа , паралелно а не последователно. купи си клеми за свръзките 2-3 лева са всичките , но по лесно е и няма да ти греят от лоши връски :)
после си купи ключ с регулация на напрежението 10- 15 лв.
поставяш го на мястото на стария , тои регулира напрежението към трафа които е на тавана , така регулираш светлината .

и дано да стане хубаво :)
jordanvass - майстор
Аз, ако не е тайна - би ли споделил, като така и така ще слагаш светорегулатор - какъв е смисълът да правиш 12 волтова инсталация с трансформатори? Тя някакво електротехническо или икономическо предимство ли има пред 220 волтовата? Говоря изключително за случая със светорегулатор! Извинявам се предварително, че за кой ли път се връщам на предъвквана тема, ама май има още неща за доуточняване.
Osiris - специалист
ShadowBG

Защо не си взе електрони трафчета по 105W по 15 лева са и не греят да не говорим че са по добри за монтаж и с тях могат да се правят различни комбинации

Тема "Монтаж на осветително тяло тип "ЛУНА"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: