Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hygro - майстор
Защото е ограничен ресурс, който захранва скъпо съоръжение. За да си изплатим инвестицията в съоръжението, трябва да генерираме енергия. Въпрос на икономически сметки, които честичко излизат на червено...
lecki - специалист
Доста е по трудно отколкото изглежда и мощноста която ще
получиш ще бьде малка -особенно аматьорско изпьлнение-
Пробваи с генератор от автомобил -минимум 1000-1200 об.мин.- които да зарежда акумулатор
12 или 24В с инвертор на 220В 50Нz
Но наи-важното е мястото да е ветровито. :)
hakama - специалист
Здравейте ,знаете ли дали в София се предлагат такива съоръжения за изпомпване на вода от земята, чрез вятъра?
като този : http://www.oferti.bg/?com=offers&op=show&id=22878
Дали ще може да вади от 8 метра и повече ?!

Другия начин е по тези чертежи да се направи, но май доста скъпо ще излезе, но ако се приспособи от стари чарколяци...

http://hobbyport.ru/mk_other/small_mech ... _veter.htm
tehribo - специалист
Не, че искам да съм песимист и да ви развалям ентусиазма, но ето на какво попаднах

Изображение
Изображение

И вече тотално да разваля темата с оф-топик... се зачудих кое е най-ветровитото място на Земята?
Интересното е, че е Антартика
Antartica is considered the windiest place on earth. From 1912, Australian explorer Douglas Mawson spent two winters at Commonwealth Bay and

declared it the windiest place on Earth and the 'home of the blizzard'. Gusts of wind at the camp reached speeds as high as 320 km/h and were regularly more than 160 km/h.

These wind speeds are due to an effect normally associated with glaciers. When air meets ice, it cools and becomes denser. This dense air flows down the glacier, creating what is known as a katabatic wind. The Antarctic gusts are caused by such winds acting on a grand scale.
Някой ден, може би ще има интересно развитие на този континент. И без това не става за друго.
Но пък незнам как ще го пренасят това електричество до континентите евентуално?
Junak - майстор
Хайде да ви дам една работеща идея - нагревател на бойлер. Той не се интересува прав или променлив е тока, не се интересува от честота и напрежение. И 100 вата да даде като топлина - все е от полза. При мен на фланеца са монтирани два нагревателя. 4 kW е вързан към динамо 24V. Втория е 1000W 220V за нормално загрявяне
маречков - специалист
Junak написа:
Хайде да ви дам една работеща идея - нагревател на бойлер. Той не се интересува прав или променлив е тока, не се интересува от честота и напрежение. И 100 вата да даде като топлина - все е от полза. При мен на фланеца са монтирани два нагревателя. 4 kW е вързан към динамо 24V. Втория е 1000W 220V за нормално загрявяне
Сподели повече де, примерно как го въртиш това динамо, от какво е(камион предполагам), снимки дали ти се намират?
Junak - майстор
Пропелера беше оригинален от холандска водна помпа с повишаваща предавка и центробежен регулатор. Нагреватели - 2 броя 110V/2000W - от кораб на 110V. Генератор - 24V правотоков, с пост.магнити. Снимки няма, щот всичко го разглобих преди 3 години. Проблема - шумът, особено вечер, на село е кошмарно тихо. Идея имам за друг тип конструкция на перката, но нямам време :o
shotik - майстор
Колеги ветрогонци,ПОДАРЯВАМ този елемент от перална машина ,който е с канал за ремък и възможност да се монтират някакви перки ,за да се върти.Ето снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Последната снимка не съм я завъртял на 90 градуса,но се надявам да видите и разберете страничния поглед към елемента.Диаметър на колелото е 35 см,дължина на стойката 70 см.
Предпочитам някой ,на който му трябва да си го вземе от мен,в София съм,за да не го изкривят куриерите при транспортирането.
romanpm - майстор
shotik Добре би било да му подариш и останалата част от лагера който се куплира отвътре , а си е достатъчно яко няма да го изкривят нали си е от източногерманско :lol:

Тема "Как да си направим ветрогенератор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: