• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Кабела на пресата за коса прекъсваше, явно е бил скъсан и докато го намествах ми гръмна в ръцете. Искам да попитам възможно ли е да се оправи или е за боклука пресата?
Благодаря!
peter_m - специалист
Всичко може да се оправи !!! Ако всяко нещо се хвърляше ей така ...
8180 - майстор
Петер_м,
Не си много полезен.

Boreent,
Добре дошъл.
Поясни повече. Гръмна - кабела, щепсела, пресата?
Не е съвсем шега (безопасна) работата, но вярвам колегите ще помогнат.
Петер по принцип е прав, но трябва повече инфо.
peter_m - специалист
Boreent написа:
Кабела на пресата за коса прекъсваше, явно е бил скъсан и докато го намествах ми гръмна в ръцете.
Според написаното кабела е прекъснат (след като след разместване е сработвал) и в един момент е дал на късо (както пише е гръмнал). Сигурно е паднал(изгорял) и предпазител. Което би трябвало да означава - "смени кабела и би трябвало да проработи, ако не - тогава ще мислиш за ремонт на пресата". А за да разбереш най-бързо дали е кабела - оголваш на мястото на "гръмналото", свързваш (изолираш след това) и пускаш за проба - веднага ще си покаже. А най-добре викни някой, който има елементарни познания за тоците че да не стане беля (т.е. може да върже два проводника като начало). Ако така сработи след това купуваш нов кабел и сменяш. Дано само не е някой със специални букси или от онези въртящите или някой нестандартен , че тогава ще трябва да се свържеш със сервиза ... или да се побългари. :?

Надявам се че бях по-изчерпателен, но при така зададената "задача" - "гръмна ми кабела, да хвърлям ли уреда" - мислех, че решението е ясно. :?
8180 - майстор
Петер, :prost:
Весели празници!
От това което разбрах има възможност дори само слeд като се запоят кабелите, пресата да работи нормално.
Има един проблем обаче. Болтченцата са на невъзможни места/маркирал съм местата със синьо на снимката/ и с обикновени инструменти няма начин да се отвори. Друг въпрос: и да се отвори пресата случайно как да разбера кой кабел на кое място принадлежи. Възможноста да оцеля от първия път е 50% ,ако сбъркам местата рискувам ли нещо ?
Благодаря!

Прикачен файл

07052010064.jpg
07052010064.jpg (72.31 KиБ) Видяна 7119 пъти
Последна промяна от Boreent на пет май 07, 2010 9:09 pm, променено общо 1 път.
torbalan - Дървен философ
това нещо си го завираш в главата (евентулно жена ти го завира в главата си)

намотавай го и в коша за боклук (или още по-добре - за рециклиране) и и купи една нова...
skrijo - специалист
Здравей .Виш да ли може да се утвори от това червеното място.Успех .
skrijo написа:
Здравей .Виш да ли може да се утвори от това червеното място.Успех .
Благодаря за съвета. Махнах скритите капачета и се появиха болтовете. Сега вадя отверките да видя какво ще излезе.
moimoimoi - майстор
e какво може да излезе :lol: великденски заек
на кабела има 2 проводника,син и кафяв,вътре като отвориш пресата ще ги видиш къде са ,най вероятно са запоени
чудно ми е кой е одобрил двупроводно захранване на уред който има метални нетоководещи части :?
  • 1
  • 2

Тема "Гръмна ми пресата за коса, дали може да се поправи." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: