Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Милен - майстор
mitko_rupite написа:
...
Имам Възможност и сам Убеден че ако НАПРАВА пълно КЪСО...
Само това не прави че ще те чуем и по нашите новирарски емисии :-D
mitko_rupite - специалист
Милен написа:
Само това не прави че ще те чуем и по нашите новирарски емисии :-D
Спко вече го направих ...

Значи имаме следния Вариант

Електромер трифазен 40 А следват Три Предпазитела автоматични ( не са обща тройка ) по 40 А ...........
после под табло -- Обща тройка автоматични 3по 63 а ( незнам защо след като в Главното табло са по 40 А следват 63 А- но в случая тва не е мн важно )
следват 3 СТОПЯЕМИ в общ корпус по 25 А и вече следват автоматични по 16 А

----------------------------------
Давам Пълно КЪСО Веднага след единия Стопяем ( фаза с Нула ) - и пада 40амперовя в Главното таблоооо ...
Милен написа:
Ако възникне много голям ток на късо съединение в това табло ще изгори стопяемия, преди да се стопят автоматичните.
Кой ток и каква Ограничаваща роля имат СТОПЯЕМИТЕ предпазителиии??

--------------------------------------------
за битови НУЖДИ се ИЗПОЛЗВАТ ПРЕКЪСВАчите - от КЛАЗ ^B^ изключват за около 0.2 сек и на по малък ток
а прекъсвачи клас ^С^ са за Ел ДВИГАТЕЛИ с голем пусков тоk
-------------------------------------------------------

попрочел сам нещо и за Ап тата .... но тези тук са си клас B

--
Тази Сутрин правих Друга проба (защото при предишната ме притесняваше че общата тройка е мн голема 63А)

Главно табло с 3 Разделени автоматични по 40 А
после ПОД табло с Обща тройка автоматични 40А
после обсц тройка стопяеми -25А....и нататък по 16 А

Права ПЪЛНО КЪСО веднага след СТОПЯЕМИТЕ -- и пада 40 амперовя автоматичен в главното табло !!!

Явно когато са в обща тройка -- и се дава късо само на 1 от Фазите Тройката изключва по трудно отколкото ако има същия ампераз но РАЗДЕЛЕНИ предпазители ...(но тва не е мн съществено за момента )

Въпроса мога да го задам и по др начин

Кога (при кой вариант)ше сработи --- СТОПЯЕМИЯ ПРЕДПАЗИТЕЛ ???

-
Милен - майстор
С тези мътни познания по добре се откажи да пипаш гръцките табла. Насочи интереса си някъде другаде. Какво ти е толкова интересно как са си слагали бушоните.
Че даже си правил и късо за проба. :evil: Спипат ли те с какво се занимаваш, определено няма да ти се размине :axe:
mitko_rupite - специалист
Милен написа:
Какво ти е толкова интересно как са си слагали бушоните.
нещо което виждам за пръв път -- и не намирам логика в него ми става интереснооооо- тва ЛОшО ли Е ???


МИлене бре Братле както виждаш --когато имам МЪТНИ неща се опитвам да си ги ИЗБИСТРЯ ...
и Оше веднъж ти благодаря за отговорите ..

а колкото до моите ИНТЕРЕСИ -никoй неможе да ми казва къде да ги насочвам ...

забел.. ( за да не се притесняваш да не ме арестуват )
Живеем с оше един майстор(фаянсаджия) от БГ на едно малко островче ...
http://forum.offroad-bulgaria.com/showt ... hp?t=12919
Оставили са ни в едно ИМЕНИЕ -- от 5.6 къщи ...един гараж за Рант а Кар и тн .... доверието е големо от страна на шефа...
В свободното време се опитвам да си отговора на ИНТЕРЕСНИ за мене въпроси -- Невиждам защо след като ме интересува нещо -- Не требва да питам за него ....
Колкото до късото --- днес правин много КАСООО -- докато УСПЕЯ да СТОПЯ най сетне един от СТОПЯЕМИТЕ предпазители ...

Поздрави и Успех !!!
Милен - майстор
Не се засягай, явно ти е слабо късото :lol:

Стопяемите предпазители трудно се съгласуват дори и с доста по-големи от тях автоматични. Например при един познат прави късо електрожен включен към 25А стопяем с оригинална вложка, а изключва главния в електромерното табло 50А хар.С.

Както ги описа таблата, един пост по-нагоре си мисля че въпросните табла са правени на парче без накаква обща идея. Просто са слагали в дадения момент каквото имат под ръка без да му мислят много, важното е да работи и свети. Тоя принцип на работа се среща доста често и в България. Минали десетина човека от там всеки слагал квото намери и се получава описаната от теб каша, че даже и по-лоша.

Така, че пий си узото и не им се чуди на комшиите от островчето.
mitko_rupite - специалист
Милен написа:
Стопяемите предпазители трудно се съгласуват дори и с доста по-големи от тях автоматични.
аааа е тва е съвсем друго нещоооо ...

Милен написа:
Както ги описа таблата, един пост по-нагоре си мисля че въпросните табла са правени на парче без накаква обща идея. Просто са слагали в дадения момент каквото имат под ръка без да му мислят много, важното е да работи и свети.
точно Милене Точно !!!
видех много Несъответствя -- напр -- в обща тройка стопяеми --- двата са 50А а третия 25 А

В главното табло -- Веднага след трифазня ел мер са по 40А а има под табла с АП та по 63 А

направо е доста Объркано ...
------------
Justy написа:
Има изискване в ПУЕЕУ за видимо разкъсване на веригите. :
тва за момента най ме удоволетворява като отговор

------------------------------------------

има нещо ГНИЛО в тези СТОПЯЕМИ Предпазители ( принципно говоря )
В моя случай може да не сработват заради неправилен подбор на амперазите .... или Ап тата ако са падали по неколко пати --- може би са склони да падат по лесно после ......

Бе vav Виното е Истината ( не в Узото ) :lol:

:thumbs: :prost:
Милен - майстор
Ти ако направиш оше и някое друго късо за проба ще им изразходиш ресурса на АП-тата.

По стандарт европейски, а вече и български (БДС EN 60898) един автоматичен прекъсвач трябва гарантирано да изключи максималния си ток на късо съединение ТРИ последователни пъти. Самия стандарт няма повече изисквания за състоянието на прекъсвача след третото изключване и препоръчва да се смени.

По интересно е при тая каша имаше ли някъде стопяем предпазител поправен с тел, или гърците не са стигнали още до тия технически рационализации.

Узото не им е лошо, а гръцко вино не съм пробвал, наздраве :prost:
mitko_rupite - специалист
Милен написа:
По стандарт европейски, а вече и български (БДС EN 60898) един автоматичен прекъсвач трябва гарантирано да изключи максималния си ток на късо съединение ТРИ последователни пъти.
благодара -- тва го четох в форума по ранко

НЕ НЕмаше Преправяни с ТЕЛ -- явно защото никога не са горели ..
Милен написа:
Узото не им е лошо, а гръцко вино не съм пробвал, наздраве :prost:
идеята ми беше за БГ вино
FM STEREO - специалист
Justy написа:
Има изискване в ПУЕЕУ за видимо разкъсване на веригите. Автоматичния предпазител го щракаш надолу, ама виждаш ли му вътре пластините :wink: Като отвиеш порцелановия предпазител си сигурен, че веригата е прекъсната / виж аватара на Велси / :shock:
Аз така съм направил в таблото на къщата си,последователно на главният АП 50А съм свързал винтов 50А!
hristo3 - помощник
Моля, ако не Ви досаждам, изпратете ми таблица с диаметрите/сечения на СТОПЯЕМАТА ЖИЧКА за "витлови предпазители". Те са евтини, надеждни и още на са за изхвърляне. Когато тех. грамотно се поправят вършат добра работа по защита на ел. инсталацията.
Автоматичните след едно или няколко изключвания се повреждат непоправимо и те пращат в магазина за нов. Иначе заводите дето ги произвежда трябва да спрат да работят. А иначе не са лоши.
Поздрави.
xx48@mail.ru

Тема "Въпрос за Предпазители (Бушони )" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: