Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
hristo3 написа:
Моля, ако не Ви досаждам, изпратете ми таблица с диаметрите/сечения на СТОПЯЕМАТА ЖИЧКА за "витлови предпазители". Те са евтини, надеждни и още на са за изхвърляне. Когато тех. грамотно се поправят вършат добра работа по защита на ел. инсталацията.
Автоматичните след едно или няколко изключвания се повреждат непоправимо и те пращат в магазина за нов. Иначе заводите дето ги произвежда трябва да спрат да работят. А иначе не са лоши.
Поздрави.
xx48@mail.ru
Кажи от къде си, за да те насочим към най-близкото заведение за психиатрична помощ.
Кики - специалист
И кво ти е направил човека че тръгваш веднага да го лекуваш? иска стопилки и толкоз.
Намирал съм на магазин Панда преди години, не се продават по размер а са калибрирани по ампераж.
iliya_i - майстор
Кики написа:
И кво ти е направил човека че тръгваш веднага да го лекуваш? иска стопилки и толкоз.
Намирал съм на магазин Панда преди години, не се продават по размер а са калибрирани по ампераж.
А пясъка продаваха ли? И как чисти метализацията? А готови фабрични патрони не са спрели още да продават и струват стинки.
А ето линк за нуждаещите се от такива калибрирани пластини:
http://www.mh.government.bg/bg/minister ... -bolnitsi/
Кики - специалист
Пясъка го взимам от строителните магазини, май ти е кеф да се заяждаш!
Ква метализация при малките вложки бе? до 16 че и 20А спокойно се сменя стопилката със същия пясък. Аз редовно го правя понеже ми го налагат условията, освен това за правотокови вериги стопилката е в пъти по-добра. Дори сега търся стопилки 2, 4 и 6А.
iliya_i - майстор
Кики написа:
Пясъка го взимам от строителните магазини, май ти е кеф да се заяждаш!
Ква метализация при малките вложки бе? до 16 че и 20А спокойно се сменя стопилката със същия пясък. Аз редовно го правя понеже ми го налагат условията, освен това за правотокови вериги стопилката е в пъти по-добра. Дори сега търся стопилки 2 и 4А.
Я виж линка който дадох горе. Явно много си изтрещял. Фабричен патрон 16А струва 56 стотинки. А преправянето им е абсолютно забранено. Баси мизерния малоумник си. Да си умреш за 56 стинки. =P~

А аз на кандидат-самоубийци съвети не давам. Ти ако искаш прадължавай. И слушай после какво ще кажат по новините.
hidrazin - майстор
При мен фабричен 16А за DC струва към 3€ бройката...
Ама никога даже не съм си позволявал лукса да мисля за жички и телчета. :-D
Иначе да, и аз съм бил новобранец и миналия век съм правил башони с жички...
:partyman:
Кики - специалист
iliya_i написа:
Кики написа:
Пясъка го взимам от строителните магазини, май ти е кеф да се заяждаш!
Ква метализация при малките вложки бе? до 16 че и 20А спокойно се сменя стопилката със същия пясък. Аз редовно го правя понеже ми го налагат условията, освен това за правотокови вериги стопилката е в пъти по-добра. Дори сега търся стопилки 2 и 4А.
Я виж линка който дадох горе. Явно много си изтрещял. Фабричен патрон 16А струва 56 стотинки. А преправянето им е абсолютно забранено. Баси мизерния малоумник си. Да си умреш за 56 стинки. =P~

А аз на кандидат-самоубийци съвети не давам. Ти ако искаш прадължавай. И слушай после какво ще кажат по новините.
Явно ти си малоумника, не съм ти искал и няма да искам съвети от наперен всезнайко кат теб. Познавам много такива тъпоъгълници.
hidrazin написа:
При мен фабричен 16А за DC струва към 3€ бройката...
Ама никога даже не съм си позволявал лукса да мисля за жички и телчета. :-D
Иначе да, и аз съм бил новобранец и миналия век съм правил башони с жички...
:partyman:
В моя случай изобщо не става дума за пари, проблема е там че вложките са нестандартни и не се намират а са във вериги който няма как да се изключат и сменят изцяло с основите. ИИи някъде да съм писал за жички и телчета??? само стандартни калибровани стопилки. Предполагам знаеш че и такива има.!
hidrazin - майстор
Разбира се че има но вече са изключителна рядкост.
Руснаците даже имаха бАшони с капачки на винт от двете страни за подмяна на жичната.
В ЗИП-овете на хапаратурите имаше калибрирани жички за подмяна навити на картончета.
Не винаги са медни...!!!
Тук във форума съм пускал таблицата с жиците...
Утре ако не забравя ще я сложа пак.
Лично аз не одобрявам такава подмяна - едва ли имаш гаранция за жичките и материала от който са направени.
Та и Илия е доста прав в написаното.
:partyman:
P.S. Какви са тези несъандартни бАшони? Я дай да ги видя.
Кики - специалист
Утре ще снимам, от 35 годишна източно немска хапаратура. Цокъла на капачката е Е14 но дълбочината на основата е по-голяма от стандартните, вътре е с метален ограничител по диаметър за съответната вложка и не мое се бара оти пари, 60 и 110V DC.
hidrazin - майстор
Ще чакам снимките че ми е интересно.
А не може ли да се сменят целите основи с капачките?
Все пак днешно вече има читави автоматични предпазители за DC.
Гасят си дъгата без проблем, читави са и не се налагат разходи за подмяна на патони.
:partyman:

Тема "Въпрос за Предпазители (Бушони )" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: