Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lz1wvm - специалист
baretata_7_62 написа:
Интересен въпрос. Живея в къща, преди години явно се е ползвал 3фазен ток, има го пуснат до таблото, но след време е спряно да се ползва. Няма електромер за 3фазния ток, има само 3 електромера изнесени в общото табло на улицата. Като всеки от треите си е за 3те етажа или иначе казано по една фаза на етаж. Случайно премерих на някогашното табло на трифазните предпазители и ми излезна 380 волта. Но от другата страна са извадени проводниците. Реалния ми въпрос е ако си свържа предпазителите и си изведа тези 380волта как ще се отчита консумацията? На трите електромера по равно и или как? Като в същото време по всички фази има потребление от съответните потребтели.
Дали са три монофазни,или един трифазен,няма значение.Но как на твоя етаж ще закараш 380 волта,като инсталациите на етажите са монофазни.И все пак темата е за изчисляване на предпазител.ЕРП-то мисля че смята консумацията при 220 волта,не на 380.
hidrazin - майстор
Да baretata_7_62 е по-добре да пусне нова тема за тия електромери и трифазен ток.
А относно
Но как на твоя етаж ще закараш 380 волта,като инсталациите на етажите са монофазни
Ами ако и трите етажа са си негови елементарно.С по една жица за фазите от другите два етажа.
Ако обаче не са негови става проблемно.Ще трябва да се разбере с другите собственици.
:partyman:
baretata_7_62 - специалист
Благодаря за информацията, само 1 етаж е мой, 3те електромера са на различни партиди :) Инсталацията за 3фазен ток си я има от някога, просто жилата са извадени от предпазителя. Верно че е за друга тема...
lz1wvm - специалист
Наздравичка :partyman: ...най-вече за разбирателството на съфорумците.
Ivo_Dinkov - специалист
Архиелогствам във форума и видях сходна на моите терзания тема :)
Накратко- от таблото на улицата до ГРТ влиза трифазен ток през тръба до мазето от където отива в ГРТ и се разделя на три- по една фаза за всеки етаж. Предстои ми монтиране на термопомпа, като съм си харесал такава с трифазно захранване. Плана е да прекъсна кабела в мазето (5х10мм2) и да изведа през прекъсвач трифазен ток за термопомата. Въпроса е дали да ползвам разпределител при прекъсването и само на извода за термпопомпата да сложа прекъсвач или да сложа 3 прекъсвача- 2бр. 63А Р3(главен и към ГРТ) и един 25А Р3 за термопомата?
hidrazin - майстор
съб дек 26, 2020 10:56 pmIvo_Dinkov написа:
...да сложа 3 прекъсвача- 2бр. 63А Р3(главен и към ГРТ)...
А колко ампера е този в таблото на улицата?
:partyman:
Ivo_Dinkov - специалист
съб дек 26, 2020 11:36 pmhidrazin написа:
А колко ампера е този в таблото на улицата?
:partyman:
63A, което значи, че трябва да сложа 50А за главен, 50А към ГРТ и 25А за термопомпата?

Тема "определяне на стойността на АП 3 фазен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: