• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Hoвoceлckи - майстор
Отвори щепсела на печката да видиш има ли вързан проводник на зануляващите пластини. Мостчето в контакта се прави със същия диаметър проводник като захранващия го.
FM STEREO - специалист
Hoвoceлckи написа:
Да пробваме дали ще се справиш с една друга гимнастика. Намери една фасонка с крушка и две стърчащи жици. Намери проводник с дължина от печката до чешмата и вържи единия край за нея. Другия - за единия край (проводник) от фасонката. С другия й край потъркай по пантите на печката (като тя е включена и фазомера свети). Нещо такова може би ...
Прикачен файл:
проба.jpg
Напиши резултата.
Тая галимация може да я направи и като използува нулата от контакта.
Hoвoceлckи - майстор
Не смея да му давам акъл да бърка по контакта. Метода ми ако не е 100% сигурен, поне е сравнително безопасен. За неговите познания ми се струва и по-разбираем :)
onkelabg - специалист
Днес ми остана малко време да се занимая с проблема си...
-разтворих печката наново, зачистих почти всички клеми,жила кьм тях
-притегнах на гаиките-заземителната тел/проводник/ отиващ кьм 2 котлона
-щепсела на печката си е занулен с 3 проводник
-Подмених моста в Контакта с сьщото сечение. Зачистих зануляващите му пластинки от Боя :shock: и нагар.Явно като е боядисвано в квартирата е попадало в/у тях.
-При вкл на печката директно в контакта, и измерено с фазомера на щепсела-Няма светлина. Дори и като пусна котлони/фурна/ също.
До тук работата е свършена....за което Ви благодаря.
Остава само да си разреша проблема с докарването на ток до терасата/около 5м/ кабел, тъй като този дето ползвах е/2 проводен/ и се получава утечка, с него ако не е занулен.

ПС-Дали мога да зануля този разклонител в щепсела/контакта му, както е направено и на самата 2 проводна инсталация в квартирата.
И ще трябва ли да спазвам правилното му включване- фаза/фаза....нула/нула
hidrazin - майстор
onkelabg написа:
...Дали мога да зануля този разклонител в щепсела/контакта му, както е направено и на самата 2 проводна инсталация в квартирата...
Опазил ме Господ от такова свързване!!!
Абе ти твърдо си реши да се утрепеш или да гътнеш някой друг.
Бягай в магазина за трижилен кабел.
:partyman:
onkelabg - специалист
Да разбрах....само попитах за вариантите...
-с допълнително жило не изках..затова
С трижилния кабел,малко ще почака работата за сега де...
-какво сечение да бьде 1.5/ 2.5 на жилата, в момента този на разклонитела е 1,5
FM STEREO - специалист
Не, двупроводния удължител не може да се занули така защото ако някой обърне щепсела фазата ще излезе на корпус и тока ще го убие. Това не го прави!!! Махни двужилният кабел от удължителя, купи си трижилен кабел 3х 2,5мм2 и го монтирай на удължителя, единия край на третото жълтозелено жило свързваш за занулителните пера на контакта а другият му край свързаваш на щепсела,в него има едно винтче точно между двата проводника,предполагам вече си го видял как е направено ако си разглобявал щепсела на печката.
hidrazin - майстор
Виж сега, по принцип тази работа със зануляването на удължителя може да стане.
Просто трябва от другия край да му махнеш щепсела и да го свържеш твърдо към контакта.
Демек махаш контакта и свързваш директно двупроводния кабел.
Така няма опасност да обърнеш щепсела и на корпуса да ти дойде фаза.
:partyman:
onkelabg - специалист
Ето какво е свързването ми в момента на Зануления контакт в кухнята и какво има на него вкл.
1-от контакта, който е зад кухненски шкаф ,съм изкарал- 3-ка разклонител/трижилен, занулен/
-на този разклонител има вкл-само тв/кухнята/
-другите 2 гнезда са свободни
Мислех си и този вариант
-в самия контакт на разклонителя/занулен с проводник/ да вкарам и вьржа Двужилния на същите изводи, и на другия му край в контакта да го зануля. И да мога да вклю. печката :?:
Дали ще стане за на първо време...до като си купя др. 3 кабел

Прикачен файл

РАЗКЛОНИТЕЛ-2.jpg
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Схема на свързване на плоча на котлон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: