• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ZloboMiR - помощник
Здравейте,

Въпреки сериозния обем на темата я разгледах доста подробно, но не открих нещо, което ме интересува. Каква "хитрост" ще предложите за свързване на изводите на плочата към клемите? Искам да кажа, доста са тънки и винтчетата ги прерязват. Мисля си да им нахлузя парче метален пълнител или "шапка" за велосипедно жило, но може би има по-добър вариант?
П. С. Печката е "Раховец-02", клемата е тип "болт-гайка", без отвор за мушкане на извода.
plamen6703 - майстор
Каквото и да го мислиш нещо подобно трябва да се получи.
Прикачен файл:
plocha.jpg
plocha.jpg (9.58 KиБ) Видяна 2306 пъти


"Хитростта" е да осигуриш здрава връзка и добър контакт на изводите на плочата. Ползването на лустер клеми не е задължително, но помага :wink:
Успех! :partyman:
Antonii - майстор
Те клемите имат едни ламаринки с точно такава цел, а именно винта да не пререже кабела.
Иначе може да се сложи кабелна обувка предназначена за такъв монтаж.
ZloboMiR - помощник
Благодаря! За жалост котлонната плоча на "Раховец"-а се свързва към една керамична клема (която е слабото място, болт-гайка без ламаринка) и от нея вече отиват проводници до ключа. Когато я отворя ще гледам да снимам. Препоръчвам на всички, които още не са купили резерва, да сменят плочата с такава от новите, четири изводни. Там проблемът е решен с много по-дебели изводи на нагревателите.
Здравейте, моля ако можете помогнете ми. В едно село съм и нямам дори фазомер, но има нет (ама снет яйца не се пържат) . Имам изгорял котлон с два извода и здрав котлон с три извода. Печицата е Елит ehp0284
Как да вържа трите жила?
Благодаря
чет авг 29, 2019 2:29 pmyann717 написа:
Здравейте, моля ако можете помогнете ми. В едно село съм и нямам дори фазомер, но има нет (ама снет яйца не се пържат) . Имам изгорял котлон с два извода и здрав котлон с три извода. Печицата е Елит ehp0284
Как да вържа трите жила?
Благодаря
снимка на ситуацията
valentino76bs - майстор
Е същата що не взема .....щото нямаше :) и сега филма почва не ,че не може да стане ама трябва да се съобразиш с няколко неща щото муш направо няма да стане трябват клеми ,обувки ,изолатори....
Имаш ли ги?Погледни по горе да стане ясно!
чет авг 29, 2019 4:15 pmvalentino76bs написа:
Е същата що не взема .....щото нямаше :) и сега филма почва не ,че не може да стане ама трябва да се съобразиш с няколко неща щото муш направо няма да стане трябват клеми ,обувки ,изолатори....
Имаш ли ги?Погледни по горе да стане ясно!
Дам, нямам нищо. Отвора не пасва точно на проводниците, топлоустойчиви проводници нямам... Остава "да има", благодаря!
iliya_i - майстор
чет авг 29, 2019 2:29 pmyann717 написа:
Как да вържа трите жила?
Двете по-външни заедно. Но за другото иди следващият път оборудван.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Схема на свързване на плоча на котлон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: