Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Имам ново жилище и в коридора имам лампа с 2 ключа. Знаете как е. Девиаторно мисля се казваше. Някой схема да има? Имам малко коридорче с друг ключ, който искам да свържа към тези два за да включвам и от него. Как да стане. Начин и схема.
Благодаря на всички предварително.
Поздрави
evil - специалист
Става но мисля че кръстатите трудно се намират, най-добре ще е ако смениш ключовете с бутони за стъбищно осв.(навързани успоредно) и използваш импулсно реле. :)

Прикачен файл

ScreenShot3.jpg
ScreenShot3.jpg (11.67 KиБ) Видяна 4756 пъти
Не става с реле. Тя инсталацията вече е изградена. Аз искам само да добавя един ключ, който да седи до вратата, защото я изместихме малко навън. Ще пробвам с кръстат. Благодаря.
pavelari - майстор
аз съм фен на импулсните релета, и мога да кажа, че поне още една жица ще ти трябва в таблото така, че пробвай с кръстат ключ
оправих го, ако някой има същия проблем да пише, ще обясня че с кръстатия ключ е малко особено.
поздрави
Duke_BG - специалист
лесно ли намери кръстат ключ щото май не всички серии имат кръстат ключ и става малко грозно всички да са една серия а кръстатия друга
Palawnik - специалист
Почти всички серии имат и кръстат ключ. Попитай продавача коя серия има кръстат ключ и той ще ти каже. Вероятно ще ти каже че в момента няма, но за седмица или две ще ти достави.
Само като идея защо не сложиш датчик за движение. Два серийни и един кръстат излизат около един датчик за движение. Има датчици които се монтират на мястото на обикновен ключ. От известно време в коридора съм с датчик за движение и съм се родил. Отваряш врата светва, докато се моташ из коридора свети, изчезваш от коридора и след 3s гасне.

Тема "Ключове за коридор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: